ترامپ: به شکل شرارت‌باری اجازه اعمال شفافیت قانونی در انتخابات داده نشد | ایران اینترنشنال

ترامپ: به شکل شرارت‌باری اجازه اعمال شفافیت قانونی در انتخابات داده نشد

 

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، بار دیگر با تکرار ادعای وقوع تقلب در انتخابات در توییتی نوشت که «به شکل شرارت‌باری» اجازه نظارت بر روند رای‌گیری و شمارش آرا داده نشده است.

او روز شنبه ۱۷ آبان در یک رشته توییت در این زمینه اضافه کرد: «ده‌ها هزار رای پس از ساعت ۸ در شب انتخابات به صورت غیرقانونی دریافت شده‌اند که به راحتی و کاملا نتیجه را در پنسیلوانیا و چندین ایالت‌ خاص با تفاوت رای اندک تغییر داده است.» او همچنین نوشت «به شکل غیرقانونی» اجازه نظارت بر «صدها هزار رای» داده نشده است.

این در حالی است که براساس آخرین نتایج آرا، جو بایدن نامزد حزب دموکرات در برخی از ایالت‌های کلیدی آمریکا از جمله پنسیلوانیا و جورجیا از رقیب خود جلو افتاده است.

ترامپ همچنین نوشت: «این امر همچنین نتیجه انتخابات را در ایالت‌های متعدد از جمله پنسیلوانیا که همه فکر می‌کردند در شب انتخابات به راحتی برنده شدم تغییر داد و باعث شد پیشتازی وسیع ناپدید شود بدون این‌که کسی اجازه نظارت داشته باشد. در بازه‌های طولانی زمانی چه اتفاقی افتاد.»

او روند شمارش آرا در ساعات پس از پایان رای‌گیری را زیر سوال برد و ادامه داد: «اتفاق‌های بدی در ساعت‌هایی روی داد که اجازه اعمال شفافیت قانونی به شکلی شرارت‌بار و ناشیانه‌ای داده نشد. تراکتور‌ها جلوی در را گرفتند و پنجره‌های محل رای‌گیری را با مقوای ضخیم مسدود کردند تا ناظران نتوانند داخل محل شمارش را ببینند.»

 

 

رییس‌جمهوری آمریکا در ادامه نوشت: «اتفاق‌های بدی آن داخل افتاد. تغییرات بزرگی شکل گرفت.»

او همچنین در توییت دیگری نوشت: «مردم فریاد می‌زدند شمارش را متوقف کنید و ما شفافیت می‌خواهیم (چون ناظران قانونی را به اتاق‌های شمارش رای راه ندادند).»

توییتر روی این توییت او برچسب هشدار زد.

اریک ترامپ، پسر ترامپ، هم آرای به دست آمده برای بایدن را زیر سوال برد و همچنین حزب دموکرات را به تلاش برای ممانعت از ارسال شواهد تقلب انتخاباتی متهم کرد.

فرزند رییس‌جمهوری آمریکا در حساب توییتر خود نوشت: «آیا کسی باور می‌کند بایدن، نامزدی که برای پر کردن یک اتاق [از هوادارانش] مشکل داشت، ۸/۸۹ میلیون رای بیشتر از اوباما در سال ۲۰۱۲ آورده باشد؟ این در حالی است که دونالد ترامپ رکورد حزب جمهوری‌خواه را زده بود (با ۷/۵ میلیون رای بیشتر در سال ۲۰۱۶) و اکنون عقب است؟»

او همچنین در توییت دیگری حزب دموکرات آمریکا را متهم کرد که با فرستادن «پیام‌های هرز» به خط تماسی که کارزار ترامپ برای دریافت شواهد تقلب‌های انتخاباتی به راه انداخته، قصد دارد مانع «هزاران شکایتی» شود که این کارزار دریافت می‌کند.

اریک ترامپ روز جمعه نیز به سکوت حزب جمهوری‌خواه اعتراض کرد و در توییتی نوشت: «چرا حزب جمهوری‌خواه ساکت است، رای‌دهندگانمان هرگز این سکوت را فراموش نخواهند کرد.»

با ادامه اعتراضات کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ به روند شمارش آرا، فرزندان ترامپ نیز به این جدال وارد شده و بر لزوم مبارزه با آنچه که تلاش دموکرات‌ها برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری می‌خوانند، تاکید کرده‌اند.

تازه چه خبر؟
فرزاد بیک‌پور، یک دانشجوی ایرانی در ایتالیا، پس از اظهارنظر درباره واکسن خارجی کرونا در توییتر، توییتش را حذف کرد و نوشت که در سفارت جمهوری اسلامی در...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، از ارسال یک یادداشت رسمی «هشدارآمیز» به سفارت سوئیس درباره محدودیت‌های آمریکا برای دیپلمات‌های ایرانی...More
کاخ سفید اعلام کرد همزمان دو کشور امارات متحده عربی و بحرین را به عنوان «شرکای اصلی امنیتی» آمریکا اعلام می‌کند. در بیانیه‌ مطبوعاتی کاخ سفید آمده که...More
در حالی که رییس کمیسیون بهداشت مجلس از حذف «غربالگری اجباری» پیش از زایمان خبر داده، سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت که این پیشنهاد تصویب نشده است...More
ندا میهن‌دوست، خواهر نوید میهن‌دوست اعلام کرد برادرش تنها به اتهام ساختن فیلمی درباره فعالیت‌های مسیح علینژاد در یازده سال پیش، زیر فشار قرار گرفته و...More