ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم خیلی سریع با ایران به توافق می‌رسیم | ایران اینترنشنال

ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم خیلی سریع با ایران به توافق می‌رسیم

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، گفت در صورتی که درانتخابات آبان ماه امسال پیروز شود، ایالات متحده و ایران «به سرعت» به توافق خواهند رسید.

رییس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه خود در کاخ سفید در واکنش به گزارش نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده مبنی بر قصد چین، ایران و روسیه برای تاثیرگذاری بر انتخابات ایالات متحده گفت چین و روسیه نمی خواهند که ترامپ رییس‌جمهور شود.

ترامپ گفت: «ایران خیلی دوست دارد که من رییس‌جمهور نشوم. من این را اعلام می‌کنم: اگر زمانی ما برنده شدیم در زمانی بسیار سریع با ایران به توافق خواهیم رسید.»

او افزود: «ایران دارد می‌میرد که با ما به توافق برسد، اما آنها منتظرند ببینند چه می‌شود، زیرا آنها بیشتر ترجیح می‌دهند با [جو] بایدن وارد توافق شوند. در آن‌ صورت اگر آنها یا چین با بایدن به توافق برسند کشور ما را تصاحب خواهند کرد.»

ترامپ گفت: «ما با کره شمالی هم به سرعت به توافق خواهیم رسید. اگر من در سال ۲۰۱۶ رییس‌جمهور نمی‌شدم کشور ما با کره‌شمالی وارد جنگ می‌شد.»

رییس‌جمهوری آمریکا گفت: «آخرین چیزی که روسیه، چین و ایران بخواهند این است که دونالد ترامپ در انتخابات پیروز شود.»

روز جمعه، ویلیام اوانینا، مدیر مرکزملی امنیت و ضد جاسوسی آمریکا، اعلام کرد برآورد جامعه اطلاعاتی ایالات متحده این است که چین و ایران نمی‌خواهند در انتخابات ریاست جمهوری آینده، دونالد ترامپ پیروز شود وسعی می‌کنند به نفع بایدن در انتخابات آمریکا دخالت کنند و درمقابل، روسیه برای تضعیف جو بایدن تلاش می‌کند.

اوانینا گفت در حالی که روسیه تلاش می‌کند که بایدن را تضعیف کند، چین ترجیح می‌دهد «ترامپ غیرقابل پیش‌بینی» دوباره انتخاب نشود.

این مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گفت روسیه برای تضعیف بایدن «به مجموعه‌ای از اقدامات» دست‌ خواهد زد او گفت آندری درکاچ، یکی از نمایندگان پارلمان اوکراین، که با رودولف جولیانی، وکیل ترامپ، در تماس است بخشی از طرح روسیه برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد بایدن است. این نماینده اوکراینی طرفدار روسیه در تلاش است از طریق علنی کردن یک سری مکالمات تلفنی، خبرهایی مبنی بر فساد مالی بایدن پخش کند.

اوانینا گفت: از سوی دیگر برخی از عوامل وابسته به کرملین در تلاش هستند تا از طریق تلویزیون روسیه و شبکه‌های اجتماعی موقعیت ترامپ را تقویت کنند.

تازه چه خبر؟
نرخ رسمی تورم سالانه در ایران که از سوی مرکز آمار این کشور اعلام می‌شود رکورد ۲۶ سال اخیر را شکاند و به رقم ۴۳ درصد در خردادماه رسید. نرخ تورم سالانه...More
در حالی که قیمت نفت برنت به بالاترین میزان در دو سال گذشته رسیده است، یک کارشناس شرکت خدمالی مالی سوییس‌کوت اعلام کرد این افزایش قیمت ناشی از رییس‌...More
علی ملک حسینی، دادستان عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، از بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر در این شهر در روز برگزاری انتخابات خبر داد...More
علی ربیعی، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی، در واکنش به تحریم گسترده انتخابات اخیر در ایران، گفت چه آرای باطله و چه کسانی که پیش از این پای صندوق رای حاضر...More
عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده خامنه‌ای در خوزستان، گفت که با وجود برگزیده شدن ابراهیم رییسی برای ریاست جمهوری، نباید توقع حل فوری مشکلات را داشته باشیم...More