ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم خیلی سریع با ایران به توافق می‌رسیم | ایران اینترنشنال

ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم خیلی سریع با ایران به توافق می‌رسیم

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، گفت در صورتی که درانتخابات آبان ماه امسال پیروز شود، ایالات متحده و ایران «به سرعت» به توافق خواهند رسید.

رییس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه خود در کاخ سفید در واکنش به گزارش نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده مبنی بر قصد چین، ایران و روسیه برای تاثیرگذاری بر انتخابات ایالات متحده گفت چین و روسیه نمی خواهند که ترامپ رییس‌جمهور شود.

ترامپ گفت: «ایران خیلی دوست دارد که من رییس‌جمهور نشوم. من این را اعلام می‌کنم: اگر زمانی ما برنده شدیم در زمانی بسیار سریع با ایران به توافق خواهیم رسید.»

او افزود: «ایران دارد می‌میرد که با ما به توافق برسد، اما آنها منتظرند ببینند چه می‌شود، زیرا آنها بیشتر ترجیح می‌دهند با [جو] بایدن وارد توافق شوند. در آن‌ صورت اگر آنها یا چین با بایدن به توافق برسند کشور ما را تصاحب خواهند کرد.»

ترامپ گفت: «ما با کره شمالی هم به سرعت به توافق خواهیم رسید. اگر من در سال ۲۰۱۶ رییس‌جمهور نمی‌شدم کشور ما با کره‌شمالی وارد جنگ می‌شد.»

رییس‌جمهوری آمریکا گفت: «آخرین چیزی که روسیه، چین و ایران بخواهند این است که دونالد ترامپ در انتخابات پیروز شود.»

روز جمعه، ویلیام اوانینا، مدیر مرکزملی امنیت و ضد جاسوسی آمریکا، اعلام کرد برآورد جامعه اطلاعاتی ایالات متحده این است که چین و ایران نمی‌خواهند در انتخابات ریاست جمهوری آینده، دونالد ترامپ پیروز شود وسعی می‌کنند به نفع بایدن در انتخابات آمریکا دخالت کنند و درمقابل، روسیه برای تضعیف جو بایدن تلاش می‌کند.

اوانینا گفت در حالی که روسیه تلاش می‌کند که بایدن را تضعیف کند، چین ترجیح می‌دهد «ترامپ غیرقابل پیش‌بینی» دوباره انتخاب نشود.

این مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گفت روسیه برای تضعیف بایدن «به مجموعه‌ای از اقدامات» دست‌ خواهد زد او گفت آندری درکاچ، یکی از نمایندگان پارلمان اوکراین، که با رودولف جولیانی، وکیل ترامپ، در تماس است بخشی از طرح روسیه برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد بایدن است. این نماینده اوکراینی طرفدار روسیه در تلاش است از طریق علنی کردن یک سری مکالمات تلفنی، خبرهایی مبنی بر فساد مالی بایدن پخش کند.

اوانینا گفت: از سوی دیگر برخی از عوامل وابسته به کرملین در تلاش هستند تا از طریق تلویزیون روسیه و شبکه‌های اجتماعی موقعیت ترامپ را تقویت کنند.

تازه چه خبر؟
سیماسادات لاری،‌ سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،‌ اعلام کرد طی هفته گذشته نسبت به هفته قبلش تعداد بستری شدن موارد مثبت به کرونا و همچنین...More
ده‌ها هزار معترض با وجود تدابیر شدید امنیتی روز یکشنبه در مینسک، پایتخت بلاروس، دست به تظاهرات زدند و بار دیگر به برنده اعلام شدن الکساندر لوکاشنکو،...More
شاهین محمدصادقی، رییس «بسیج جامعه پزشکی»، از مذاکره با وزارت بهداشت برای «آموزش ضربتی» برخی از نیروهای بسیجی برای درمان مبتلایان به ویروس کرونا خبر...More
فرید براتی،‌ مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی ایران، می‌گوید از بین «معتادان متجاهر» تاکنون دستکم ۳۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. براتی...More
حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، اقدام آمریکا علیه ایران در زمینه بازگشت همه تحریم‌ها را «شکست حتمی» خواند و گفت تهران در صورتی به سطح تعهدات برجامی...More