تخلیه مرکز فرماندهی ایران در دیرالزور در پی پرواز هواپیمای ناشناس | ایران اینترنشنال
جروزالم پست خبر داد:

تخلیه مرکز فرماندهی ایران در دیرالزور در پی پرواز هواپیمای ناشناس

نیروهای نظامی ایران شروع به ترک مرکز فرماندهی خود در شهر دیرالزور، در شرق سوریه، کرده‌اند‌. روزنامه اسرائیلی جروزالم‌ پست نوشت مشاهده پرواز یک هواپیمای ناشناس بر فراز آن منطقه دلیل این اتفاق بوده است.

این روزنامه در خبری که روز دوشنبه نهم اردیبهشت‌ماه منتشر کرد، از قول منابع محلی اسرائیلی به این حرکت نیروهای نظامی ایران در روز یکشنبه اشاره کرد و‌ نوشت که یک هواپیمای ناشناس به مدت سی دقیقه بر فراز آسمان این شهر در حال پرواز بوده و همین امر موجب خروج نیروهای نظامی ایران از مرکز فرماندهی خود در دیرالزور سوریه شده است.

بر اساس این خبر،‌ هواپیمای یاد شده متعلق به هیچ‌کدام از سه کشور سوریه،‌ روسیه یا ایران نبوده است.

این خبر اضافه می‌کند: «این هواپیما هیچ‌گونه حمله نظامی انجام نداد» و پس از پرواز بر فراز منطقه از آن خارج شد و «نیروهای ایرانی هم به روی این هواپیما آتش نگشودند».

پس از این اتفاق، گزارش‌هایی نیز از حضور سنگین ماشین‌آلات نظامی در منطقه یادشده منتشر شد.

به نوشته جروزالم‌پست، این اتفاق پس از افزایش تنش بین ایران و آمریکا بر سر موضوع بستن تنگه هرمز صورت می‌گیرد.

در پایان این گزارش به موضوع ساخت مسیر زمینی بین ایران و لبنان، با هدف آنچه که «انتقال تجهیزات نظامی» و «گسترش اسلام شیعی» خوانده شده،‌ اشاره شده است.  

پیش از این نیز اخباری از افزایش تنش‌ بین نیروهای نظامی کشورهای ذینفع و حاضر در سوریه منتشر شده بود.

پیش‌تر، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه با توجه به افزایش تنش‌ بین نیروهای نظامی ایران و اسرائیل،‌ به حفظ فاصله نیروهای ایرانی از بلندی‌های جولان اشاره کرده بود.

به گزارش این خبرگزاری،‌ علی‌رغم اعلام به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان از سوی آمریکا،‌ نیروهای نظامی ایران همچنان فاصله ۸۵ کیلومتری خود از این منطقه را حفظ کرده‌اند.

در گزارش دیگری،‌ بلومبرگ از چند درگیری نظامی بین نیروهای مورد حمایت ایران،‌ از جمله حزب‌الله و نیروهای نظامی روسیه پرده برداشته بود.

از ابتدای جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ تاکنون، اسرائیل بارها مواضع ارتش سوریه، و همچنین نیروهای نظامی ایران و حزب‌الله لبنان در خاک سوریه را هدف قرار داده است. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، هم بارها تاکید کرده کشورش با حضور نظامی ایران در سوریه کنار نخواهد آمد.

تازه چه خبر؟
نمایندگان رهبر جمهوری اسلامی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل اقدام جمهوری آذربایجان «در بازپس گیری اراضی» قره‌باغ را «...More
علی نیکزاد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، می‌گوید در جلسه‌ای با حضور رییس سازمان خصوصی‌سازی تصمیم گرفته شد قرارداد واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه به امید...More
همزمان با هشدار وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی درباره ضرورت کاهش حضور دانش‌آموزان در مدارس،‌ حسن روحانی،‌ رییس ‌جمهور ایران، خواستار اعمال «...More
تصمیم کمیسیون برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای افزودن تمهیداتی جدید با هدف «حفظ نظم» با واکنش دونالد ترامپ روبه‌رو شد. رییس...More
رییس‌ جمهور ایران و معاون اول او در پیام‌هایی به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین از «قرارداد ۲۵ ساله» بین دو کشور تمجید کرده و آن را «گامی بزرگ» و...More