تبدیل جسد به گلدانی خاک؛ طرحی که در آمریکا قانونی می‌شود | ایران اینترنشنال

تبدیل جسد به گلدانی خاک؛ طرحی که در آمریکا قانونی می‌شود

ایالت واشنگتن آمریکا به دنبال تصویب طرحی است که در صورت نهایی شدن، تبدیل جسد شهروندان به گلدانی خاک به‌عنوان یکی از گزینه‌های قانونی دفن به رسمیت شناخته خواهد شد.

بر اساس پژوهش‌های صورت‌گرفته برای این طرح، فرایند تبدیل جسد به کمپوست حدود یک ماه زمان می‌برد. در این مدت، جسد در فضای مخصوصی کنار تکه‌های چوب و مواد مرکب مشابه دیگر قرار می‌گیرد تا محیط مناسبی را در اختیار میکروب‌ها و باکتری‌های دوستدار گرما قرار بدهد.

پس از این مرحله، آنچه از جسد باقی‌مانده در دمای ۵۵ درجه سانتیگراد حرارت داده می‌شود تا خاک حاصل از آن برای استفاده سلامت و کیفیت لازم را به دست آورد.

یکی از طرفداران این طرح می‌گوید همه ما این گزینه‌ها را داریم که پس از مرگ دفن یا سوزانده شویم، در حالی‌که با این طرح می‌توانیم به‌نوعی به زندگی‌مان ادامه دهیم.

برخی از حامیان این طرح آن را «مرگ سبز» نامگذاری کرده‌اند.

جیمی پدرسن، سناتور حامی این طرح، می‌گوید بسیاری از اهالی واشنگتن از پیشنهاد چنین قانونی خوشحال هستند و این گزینه را برای پس از مرگ خود مفید و جالب می‌دانند.

تصویب این طرح واشنگتن را تبدیل می‌کند به اولین ایالت آمریکا که چنین گزینه‌ای را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد.

هر چند تبدیل جسد به خاک گلدان و فراهم کردن شرایط برای رشد گیاهان می‌تواند انتخاب جذابی به نظر برسد، اما باید در نظر گرفت هزینه انجام این کار، دست‌کم در سال‌های آغاز این طرح، آن‌قدرها ارزان نخواهد بود. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، پیش‌بینی می‌شود فرایند کامل تبدیل جسد به کمپوست حداقل ۵۰۰۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت. این رقم در مقایسه با گزینه تدفین ارزان‌تر به نظر می‌رسد، اما در قیاس با سایر شیوه‌های مرسوم مانند سوزاندن، اصلا گزینه ارزانی نیست.

در صورتی‌که طرح یاد‌شده رای لازم را بیاورد، قانون آن از تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱ مه ۲۰۲۰) اجرایی خواهد شد.

منبع: نیویورک‌تایمز

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More