به رسمیت شناختن حق دانش‌آموزان ترنس‌جندر برای انتخاب نام متفاوت با نام شناسنامه | ایران اینترنشنال

به رسمیت شناختن حق دانش‌آموزان ترنس‌جندر برای انتخاب نام متفاوت با نام شناسنامه

مدرسه هنر ریپتا و تعدادی از دبیرستان‌های رم به‌تازگی پذیرفته‌اند به دانش‌آموزان ترنس‌جندر اجازه دهند از اسمی متفاوت با اسم شناسنامه استفاده کنند.

این اقدام در راستای ایجاد احساس امنیت در دانش‌آموزان ترنس‌جندر و افزایش آگاهی عمومی در مورد ناهمگونی جنسیتی نوجوانان و کودکان است.

مدرسه ریپتا سیاست جدید را از دسامبر ۲۰۲۰ اتخاذ کرده است تا برای دانش‌آموزان ترنس‌جندر «محیطی آرام» فراهم کند و به آن‌ها «این آزادی را بدهد که خودشان باشند».

متئو کوچی‌میلیو، یکی از دانش‌آموزان این دبیرستان، می‌گوید از این مساله بسیار خوشحال است. این دانش‌آموز ۱۸ ساله که دختر متولد شده، در روند قانونی تغییر جنسیتش از زن به مرد است.

او امیدوار است قوانین جدید مدرسه به سایر نوجوانان که در مرحله گذار جنسیتی قرار دارند کمک کند احساس امنیت بیشتری کنند و سختی‌هایی را که او کشیده است نکشند.

متئو می‌گوید در این سال‌ها احساس می‌کرد در جسمش گیر افتاده، مسخره می‌شد، دچار اضطراب و افسردگی بود و حتی فکر خودکشی به سرش زده بود.

او می‌گوید وقتی به سن ۱۴ سالگی رسید، تمام شجاعتش را جمع کرد و به پدر و مادرش گفت می‌خواهد جنسیتش را تغییر دهد. به‌رغم حمایت پدر و مادرش، این تصمیم مسیری طولانی برای خانواده‌اش بوده است.

پذیرش تغییر جنسیت متئو از زن به مرد برای پدرش دشوار بود اما اکنون از او کاملا حمایت می‌کند. پدر متئو می‌گوید تنها تاسفش این است که می‌توانستند این روند را زودتر شروع کنند.

متئو اکنون شش ماه است که هورمون‌درمانی و روان‌درمانی را آغاز کرده است. در ایتالیا، عمل جراحی برای تغییر قانونی جنسیت ضروری نیست، اما متئو می‌گوید می‌خواهد عمل کند تا سینه‌اش مردانه شود.

هرچند نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حمایت افکار عمومی ایتالیا از حقوق جامعه ال‌جی‌بی‌تی رو به افزایش است، جامعه ایتالیا همچنان در این مورد محافظه‌کار و در مساله جنسیت تحت تاثیر دیدگاه کلیسای کاتولیک است.

برخی دانشگاه‌های ایتالیا به دانشجویان ترنس‌جندر اجازه می‌دهند در فرم‌های دانشگاه نام و جنسیتشان را انتخاب کنند، حتی اگر جنسیتشان را قانونی تغییر نداده باشند. اما تعدادی از دبیرستان‌های رم به‌تازگی این سیاست را اتخاذ کرده‌اند.

 

تازه چه خبر؟
رهبران و مقام‌های کشورهای مختلف با ارسال پیام‌هایی به ابراهیم رئیسی، اعلام پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفتند. ولادیمیر پوتین،...More
دولت مرکزی هند از ایالت‌های این کشور خواست برای جلوگیری از موج جدید شیوع کرونا، در تسهیل محدودیت‌ها و لغو قرنطینه جانب احتیاط را رعایت کنند. با فروکش...More
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، ضمن حمله به پوشش خبری ایران‌اینترنشنال اعلام کرد که سفیر بریتانیا در ایران در اعتراض به پوشش خبری رسانه‌های...More
اگنس کالامار، دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل، اعلام کرد: «اینکه ابراهیم رئیسی به جای محاکمه به خاطر جنایات علیه بشریت از جمله قتل، ناپدیدسازی قهری و...More
حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، از صدور مجوز مصرف اضطراری «دو واکسن ایرانی» خبر داد و گفت واکسیناسیون عمومی با این واکسن‌ها از این هفته و هفته...More