بنی گانتز: اسرائیل در حال به روزرسانی طرح‌های حمله خود به تاسیسات هسته‌ای ایران است | ایران اینترنشنال

بنی گانتز: اسرائیل در حال به روزرسانی طرح‌های حمله خود به تاسیسات هسته‌ای ایران است

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، گفت ارتش این کشور در حال به روزرسانی طرح‌های خود برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است و درصورتی‌که جامعه بین‌المللی نتواند کاری کند، اسرائیل آمادگی دارد به تنهایی دست به اقدام بزند.

گانتز در گفت‌وگویی با فاکس‌نیوز گفت: «اگر جهان آنها را متوقف کند که خیلی بهتر است، وگرنه ما باید مستقل موضع بگیریم و خودمان از خودمان دفاع کنیم.»

وزیر دفاع اسرائیل گفت حزب‌الله لبنان «صدها هزار» راکت در اختیار دارد.

گانتز با اشاره به یک نقشه محرمانه از راکت‌های حزب‌الله لبنان گفت بسیاری از این راکت‌ها در مناطق مسکونی جاسازی شده‌اند.

او خاطر نشان کرد همه نقاطی که راکت‌های حزب‌الله در آنها قرار دارد «از نظر قانونی، عملیاتی و اطلاعاتی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و ما آماده مبارزه هستیم.»

فاکس نیوز به نقل از گزارش سالیانه اطلاعات ارتش اسرائیل گزارش داد تل‌آویو خود را برای «جنگی چند روزه با حزب‌الله» آماده می‌کند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، درصورت وقوع درگیری بعدی، روزانه سه هزار موقعیت حزب‌الله هدف حمله قرار خواهد گرفت و هر روز ۳۰۰ شبه‌نظامی حزب‌الله کشته خواهند شد.

وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه گزارش‌های اخیر رسانه‌های اسرائیلی مبنی بر اینکه این کشور در تلاش برای ایجاد یک پیمان دفاعی با کشورهای عرب منطقه در برابر تهران است را تایید کرد.

در عین حال، گانتز خاطرنشان کرد موضوع «پیمان دفاعی» مطرح نیست و این کشورها در تلاش هستند که به یک «ساز و کار امنیتی ویژه» در مقابل ایران دست یابند.

به گفته آویو کوخاوی، رییس‌ ستاد کل ارتش اسرائیل، از آغاز سال ۲۰۲۰، ارتش اسرائیل بیش از ۵۰۰ نقطه از مواضع نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه را مورد هدف قرار داده است. مقامات اسرائیلی معتقدند، نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه، کار انتقال سلاح‌‌های جمهوری اسلامی به حزب‌الله را تسهیل می‌کنند.

از سوی دیگر، روز پنج‌شنبه کامالا هریس، معاون رییس‌جمهوری آمریکا، و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در تماسی تلفنی ضمن گفت‌وگو در مورد روابط دو جانبه و مسائل منطقه‌ای، از جمله عادی‌سازی روابط اسرائیل با کشورهای عربی و صلح با فلسطین، برنامه هسته‌ای ایران و تهدیدات جمهوری اسلامی علیه منطقه را بررسی کردند.

تازه چه خبر؟
محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت که گفت‌و‌گوها در کلاب‌هاوس به نفع جریان اصلاح‌طلب و برای انتخابات «یک فرصت و نعمت» است. او در عین حال در...More
دانمارک سه عضو گروه «حرکت نضال» که سال گذشته در این کشور بازداشت شده بودند را به عناوین مربوط به فعالیت‌های تروریستی در ایران متهم کرد. دادستان عمومی...More
امارات متحده عربی از مذاکره‌کنندگان دولت جو بایدن در پرونده هسته‌ای ایران خواست از قدرت نفوذی که دولت دونالد ترامپ در برابر تهران ایجاد کرده است،...More
مهرداد جمال ارونقی، معاون گمرک، خبر داد که صبح روز پنجشنبه، ۴۰۰ هزار دوز واکسن چینی سینوفارم وارد ایران شده است. او اعلام کرد که این واکسن «اهدایی»...More
شبه‌نظامیان حوثی‌ تحت حمایت ایران در یمن گفتند با پهپاد و موشک به نقاطی در شهر جازان در جنوب عربستان سعودی، از جمله تاسیسات آرامکو حمله کرده‌اند...More