ایندیپندنت: ترامپ با کره شمالی قمار می‌کند | ایران اینترنشنال

ایندیپندنت: ترامپ با کره شمالی قمار می‌کند

 

روزنامه ایندیپندنت روز جمعه 29 دی ماه در تحلیلی نوشت به‌نظر می‌رسد بحران برنامه هسته‌ای کره شمالی یکی از مهمترین موضوعاتی باشد که در یک سال نخست دولت دونالد ترامپ وی را به‌خود مشغول داشته است.

در این تحلیل آمده است: «در کنار بیانیه‌های ناروشن و طوفان‌های توئیتری که در یکسال گذشته از کاخ سفید بیرون آمده است، موضوع بحران کره شمالی یکی از مهمترین اموری بوده است که دولت ترامپ را در سیاست خارجی آن به‌خود مشغول داشته است.

ترامپ در هفته جاری در یک مصاحبه گفته بود ' آمریکا در حال یک بازی بسیار سخت پوکر با کره شمالی است که نمی‌خواهد دست خود را کاملاً رو کند'.

با این حال این بازی پوکر از یک‌سو با افزایش آزمایشات موشکی کره شمالی و تهدیدهای آمریکا برای یک واکنش نظامی از سوی دیگر، به مرحله پیچیده‌تر و خطرناک‌تری رسیده است.

اکنون کره شمالی و کره جنوبی پس از گفتگوهای هفته گذشته قبول کرده‌اند که در مراسم المپیک زمستانی ورزشکاران آنها در زیر یک پرچم متحد کره رژه بروند. آغاز این گفتگوها پس از یک وقفه دو ساله خود نشانی از آب شدن یخ‌های بی‌اعتمادی میان دو کشور است.

اما هفته گذشته دادن هشدار اشتباه در مورد یک حمله موشکی به هاوایی که به آشوب و وحشت عمومی مردم آن منجر شد نشان می‌دهد که چگونه همه‌چیز می‌تواند یکبار و به ناگهانی در صحنه عوض شود.

ترامپ هیچ قصد نادیده گرفتن و غفلت از تهدیدات اتمی کره شمالی را ندارد. همزمان کره شمالی هم در حال توسعه موشک‌های بالستیکی خود برای رسیدن به خاک آمریکا می‌باشد.

ترامپ به رویترز گفته است: «آنها هنوز به این توانایی دست نیافته‌اند، ولی به‌سوی آن می‌روند.» اما همین ترامپ با اینکه پیش از این اعلام کرده است که حاضر به نشستن و گفتگوی رودررو با رهبر کره شمالی است، در مصاحبه با رویترز اضافه کرده است: «مطمئن نیستم دیدار با او مشکل را حل بکند.»

 

 

تازه چه خبر؟
اینستاگرام قرار است امکانی را در این شبکه اجتماعی فراهم کند که از قرار گرفتن کاربران در معرض دریافت پیام‌های خصوصی آزاردهنده جلوگیری می‌کند. این شبکه...More
مرکز آمار ایران با انتشار گزارشی، نرخ تورم نقطه به نقطه فروردین ماه امسال را ۴۹/۵ درصد اعلام کرد که بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه در ۲۲ ماه گذشته به...More
گروهی از مال‌باختگان بورس روز چهارشنبه در تهران، اصفهان و مشهد تجمع کرده و شعارهایی را علیه مقام‌های جمهوری اسلامی سر دادند. بر اساس ویدیوهای منتشر...More
حسین تنهایی، رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی، اعلام کرد که ۳۰ میلیون دلار از پول‌های بلوکه‌شده ایران در این کشور بابت خرید واکسن کرونا پرداخت...More
در حالی که برخی مقام‌های حکومت ایران فروش آزاد واکسن‌های کرونا در بازار سیاه را رد می‌کنند، محسن علیزاده، ‌عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفته واکسن فایزر...More