ایران یا گروه‌های مورد حمایتش علیه اسرائیل اقدامی کنند، با قدرت به آنها حمله می‌کنیم | ایران اینترنشنال
رییس ستاد ارتش اسرائیل:

ایران یا گروه‌های مورد حمایتش علیه اسرائیل اقدامی کنند، با قدرت به آنها حمله می‌کنیم

آویو کوخاوی، رییس ستاد ارتش اسرائیل، با بیان اینکه اخیرا تهدید‌های ایران علیه اسرائیل افزایش یافته، گفت اگر جمهوری اسلامی و گروه‌های افراطی‌ مورد حمایتش، علیه اسرائیل یا اهداف اسرائیلی اقدامی بکنند برای چنین کاری «بهای سنگینی» خواهد پرداخت و «ارتش اسرائیل با قدرت به آنها حمله» می‌کند.

کوخاوی روز دوشنبه در یک سخنرانی افزود: «من این را به وضوح می‌گویم و وضعیت را آن گونه که هست توصیف می‌کنم کلیه برنامه‌ها برای واکنش نشان دادن آماده است و برای آنها تمرین صورت گرفته است.»

در همین حال، کان نیوز، رادیو و تلویزیون سراسری اسرائیل، روز دوشنبه گزارش داد یک زیردریایی اسرائیلی هفته گذشته با هدف نمایش قدرت به ایران از کانال سوئز عبور کرده است.

بر اساس این گزارش، این زیردریایی به سطح آب نیز آمده و رو به جهتی که به خلیج فارس منتهی می‌شود قرار گرفت. ارتش اسرائیل از اظهار نظر در این مورد خودداری کرده و اعلام کرده است که در مورد چنین موقعیت‌هایی نظر نمی‌دهد.

این گزارش به نقل منابع اطلاعاتی کشورهای عربی گزارش داد عبور زیردریایی اسرائیلی از تنگه هرمز با تایید مصر صورت گرفته است.

مقام‌های جمهوری اسلامی اسرائیل را مسئول کشتن محسن فخری‌زاده، عضو ارشد سپاه پاسداران، در هفتم آذرماه می‌دانند و تاکید کرده‌اند که به این حمله پاسخ خواهند داد. اسرائیل نیز در واکنش تدابیر امنیتی خود را افزایش داده و به مراکز دیپلماتیک خود در کشورهای نزدیک به ایران هشدار داده که در وضعیت آماده باش قرار گیرند.

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا نیز روز دوشنبه با انتشار تصاویری، از عبور زیردریایی «یواس‌اس جورجیا» از تنگه هرمز خبر داد. کشتی‌ «یواس‌اس پورت رویال» و ناو هواپیمابر «یواس‌اس فیلیپین سی» نیز این زیردریایی را همراهی می‌کنند.

نیروی دریایی آمریکا که عمدتا حضور زیردریایی‌های خود در نقاط مختلف دنیا را افشا نمی‌کند، در بیانیه خود اعلام کرد زیر دریایی یواس اس جورجیا حامل بیش از ۱۵۰ موشک دور برد تاماهاک و ۶۶ نیروی ویژه است.

عبور این زیردریایی از تنگه هرمز هم‌زمان با نزدیک شدن سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، در ۱۳ دی صورت می‌گیرد.

نیروی دریایی آمریکا هدف از این نقل و انتقالات را نشان دادن تعهد آمریکا به شرکای منطقه‌ای خود برای مقابله با «هرگونه تهدیدی در هر زمان» خوانده است.

 

تازه چه خبر؟
خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که چین تحت فشار روز افزون جهانی نسبت به رفتار خود با اقلیت مسلمان در غرب این کشور، یک کارزار بی‌سابقه و تهاجمی برای...More
عباس عراقچی،‌ معاون وزارت امور خارجه ایران،‌ گفت آذربایجان به تهران درباره حضور شبه‌نظامیان اسلام‌گرا در منطقه اطمینان داده است. عراقچی روز دوشنبه ۱۱...More
دولت روسیه توییتر را به «نقض قوانین» این کشور متهم کرد و از امکان محکومیت به جریمه سنگین در قبال آن خبر داد. سازمان تنظیم مقررات ارتباطات روسیه (روس‌...More
در حالی که پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا در دبی منجر به خروج اجباری کارگران خارجی از این شهر شده، سازمان اعتبارسنجی استاندارد اند پورز اعلام کرد سال...More
حامد ترکاشوند، از مدیران ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، از تشکیل یک هزار و ۴۰۰ گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در کشور خبر داد. مدیرکل...More