اولین سخنرانی ترامپ پس از ترک کاخ سفید؛‌ انتقاد از سیاست‌های دولت بایدن و رد تاسیس حزب جدید | ایران اینترنشنال

اولین سخنرانی ترامپ پس از ترک کاخ سفید؛‌ انتقاد از سیاست‌های دولت بایدن و رد تاسیس حزب جدید

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق آمریکا، شامگاه یک‌شنبه  برای اولین بار پس از ترک کاخ سفید در اجلاس سالانه اقدام سیاسی محافظه‌کاران در اورلاندوی فلوریدا سخنرانی کرد.

ترامپ در این نطق که حدود یک ساعت‌ونیم طول کشید، گفت: «اگر انتخابات عادلانه برگزار شده بود، نتایج متفاوت بود و در اولین هفته می‌توانستیم به توافق جدیدی با ایران برسیم.»

ترامپ همچنین قراردادهای تاریخی صلح در خاورمیانه و همچنین استقلال آمریکا از نظر انرژی را از دیگر دستاوردهای دولت خود خواند.

او در جای دیگری از سخنانش در انتقاد از سیاست خارجی دولت بایدن، از تسهیل تحریم‌های ایران انتقاد کرد.

رییس‌جمهوری سابق آمریکا، درباره لزوم حفاظت از آزادی بیان، گفت‌: «غول‌هایی چون گوگل، توییتر و فیسبوک اگر صدای محافظه‌کاران را خاموش کنند، باید مجازات شوند.»

دونالد ترامپ همچنین تاکید کرد که دولتش با سرمایه‌گذاری میلیاردها دلاری در تولید واکسن کووید «کاری کرد که معمولا چندین سال طول می‌کشد.»

‌او گفت با این حال دولت بایدن اعتبار تولید واکسن را به خودش نسبت می‌دهد و «تنها کاری که می‌کند، اجرای برنامه‌ای است که ما تدوین کردیم.»‌

دونالد ترامپ همچنین، جو بایدن را به دلیل مسائل مختلفی چون بحران‌آفرینی در مرزهای آمریکا تا سیاست خارجی نکوهش کرد. ترامپ گفت:‌ «اولین ماه ریاست جمهوری جو بایدن بیش از هر رییس‌جمهور دیگری در عصر مدرن، فاجعه‌بار بوده است.» او گفت: در یک ماه کوتاه ما از «اول آمریکا»‌ به «آخر آمریکا»‌رسیدیم.

 ترامپ بار دیگر بر وقوع تقلب در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد و گفت:‌ «دموکرات‌ها از ویروس چینی برای تغییر مقررات انتخابات استفاده کردند بدون آن که مجبور باشند از سلسله مراتب قانونی عبور کنند.» او گفت که حزب جمهوری‌خواه باید برای اصلاح قوانین انتخابات تلاش کند.

ترامپ در این سخنان دولت بایدن را به ناامن کردن مرزهای کشور متهم کرد و گفت «بایدن در اولین فرصت مقررات منع سفر از کشورهایی با مشکلات تروریستی، مثل لیبی، یمن، سومالی و سوریه را برداشت و مرزها را به روی مسافرانی باز کرد که سابقه‌شان مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.»

رییس‌جمهور سابق آمریکا در اجلاس سالانه اقدام سیاسی محافظه‌کاران- موسوم به «سی‌پک» برخی ‌‌اخبار مبنی بر این که او به دنبال تاسیس یک حزب جدید است را رد کرد و گفت: ‌«ما حزب جمهوری‌خواه را داریم و من حزب جدیدی تاسیس نخواهم کرد. این خبر جعلی است.»

او در عین حال گفت کسی چه می‌داند، شاید «تصمیم بگیرم یک بار دیگر در انتخابات شرکت کنم» و «برای سومین بار دموکرات‌ها را شکست دهم.»

دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ پیروز شد و در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، ۲۳۲ رای کالج انتخاباتی را به خود اختصاص داد، در حالی که جو بایدن ۳۰۶ رای کالج انتخاباتی را به دست آورد.

ترامپ  در ادامه گفت که اکنون بیش از هر زمان دیگری اصول و مرزها و منافع ملی آمریکا در خطر است.

او گفت:‌ «می دانستیم که دولت بایدن بد است، ولی نمی‌دانستیم تا این حد بد است. تصمیم جو بایدن در باز کردن مرزها و حذف مقررات امنیتی و کنترل مرزی، موج قاچاق کودکان و قاچاق انسان و قاچاق مواد مخدر به کشور را موجب شده است.»

ترامپ با انتقاد از سیاست‌های بایدن گفت که جمهوری‌خواهان باید دولت بایدن را بابت سیاست افراطی مهاجرت پاسخگو کنند چرا که «قراردادهای مهاجرت دولت قبلی با هندوراس و دیگر کشورهای آمریکای لاتین را لغو کرد.»

رییس‌جمهور سابق آمریکا سپس گفت که ‌دولت، با بسته نگه داشتن مدارس، دانش‌آموزان آمریکایی را به اتحادیه آموزگاران فروخته است،» و خواستار بازگشایی فوری مدارس شد.

او سیاست‌های دولت بایدن در بخش انرژی را نکوهش کرد و گفت این سیاست‌ها منجر به وابستگی به روسیه و خاورمیانه می‌شود و با اشاره به افزایش قیمت بنزین در آمریکا پس از انتخابات، پیش‌بینی کرد که قیمت انرژی در آمریکا صعود کند.

دونالد ترامپ در آخر گفت: «جمهوری‌خواه بر مبنای عشق به آمریکا بنا شده است. ما می‌گوییم قانون اساسی همانی است که نوشته شده است. حزب دموکرات می‌خواهد قانون اساسی را عوض کند.»

 

تازه چه خبر؟
سخنگوی کاخ کرملین هرگونه مداخله روسیه در سوءقصد به جان دستیار ولودیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین را رد کرد و گفت گزارش‌ها درباره دست داشتن احتمالی...More
ناصر قاسم‌زاد، مدیرعامل انجمن حمایت از سلامت و بهداشت روان جامعه، اعلام کرد سرانه هزینه بهداشت روانی کشور برای هر فرد، هزار تومان است. قاسم‌زاده در...More
به گفته سیاستمداران استرالیایی، فرانسه نباید از لغو قراردادهای خرید زیردریایی‌هایش از سوی استرالیا شگفت‌زده شود زیرا نگرانی‌ها درباره تاخیرها، افزایش...More
مرکز ملی مقابله با تروریسم آمریکا در توضیحاتی برای کمیته امنیت داخلی سنا با اشاره به تلاش‌های جمهوری اسلامی برای ایجاد یک «قابلیت عملیاتی علیه افراد...More
در پی مخالفت شماری از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا با ارائه یک میلیارد دلار بودجه نظامی به اسرائیل برای سیستم پدافند هوایی گنبد آهنین این کشور...More