امریکن کنسرواتیو: نفوذ آمریکا در سازمان ملل کاهش می‌یابد | ایران اینترنشنال

امریکن کنسرواتیو: نفوذ آمریکا در سازمان ملل کاهش می‌یابد

نشریه امریکن کنسرواتیو در گزارشی می‌نویسد، خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نفوذ واشنگتن در این سازمان را کاهش خواهد داد.

آمریکن کنسرواتیو در ادامه تاکید می‌کند: «ممکن است نیکی هیلی و هیأت دیپلماتیک آمریکا در سازمان ملل از تصمیم برای خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل احساس شادمانی کنند، اما این تصمیم آمریکا را با مشکلات جدیدی برای اعمال نفوذ خود در صحنه بین‌المللی روبرو خواهد کرد».

آمریکن کنسرواتیو می‌افزاید: «هنگامی که ترامپ در آغاز ریاست جمهوری خود نیکی هیلی را در سمت سفیر آمریکا در سازمان ملل انتخاب کرد، بسیاری از آگاهان سیاسی از اینکه فرماندار کارولینای جنوبی برای این مأموریت مهم برگزیده شده است، تعجب کردند».

در این گزارش آمده است، با این حال نیکی هیلی از روز آغاز کار خود تا امروز همان سیاست‌ها و رفتار ترامپ نسبت به سازمان‌های چندملیتی را در پیش گرفته است. درنظر او سازمان‌ ملل مجموعه‌ای از افراد بی‌کفایت را در خود جا داده که به خرج آمریکا و مالیات‌دهندگان آن، وقت خود را صرف اجرای سیاست‌ها و تصمیم‌هایی می‌کنند که در مخالفت با خود آمریکا و دولت‌های اسرائیل است.

نیکی هیلی در مورد شورای حقوق بشر گفته است که این سازمان درحقیقت با چشم‌پوشی از نقض حقوق بشر در بسیاری از کشورها برخلاف وظیفه خود عمل می‌کند.

با این حال تصمیم به خروج از این شورا نیز رسیدگی به نقض حقوق بشر را بی‌اثرتر می‌کند و جز به انزوای بیشتر آمریکا در میان جامعه جهانی نتیجه دیگری نخواهد داشت.

 

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More