افزایش شمار قربانیان درگیری‌های غزه، ۲۴فلسطینی و چهار اسرائیلی کشته شدند | ایران اینترنشنال

افزایش شمار قربانیان درگیری‌های غزه، ۲۴فلسطینی و چهار اسرائیلی کشته شدند

 

در خشونت‌های تازه میان اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی در غزه، تاکنون ۲۴  فلسطینی و چهار اسرائیلی کشته شده‌اند.

بنیامین نتانیاهو ، نخست‌ وزیر اسرائیل، به ارتش این کشور دستور داده تا حملات هوایی گسترده‌ای علیه مواضع شبه‌نظامیان در نوار غزه انجام دهند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین، روز یکشنبه ۱۵، با بر عهده گرفتن مسئولیت حملات هوایی اخیر علیه اسرائیل، اعلام کرد که دو عضو این سازمان، جزو کشته‌شدگان فلسطینی حملات هوایی اسرائیل در نوار غزه‌اند.

این دو عضو جهاد اسلامی، محمود عیسی و فوزی بوادی نام دارند که به گفته این سازمان، در بمباران هوایی ارتش اسرائیل در مرکز نوار غزه کشته شدند.

در مقابل، ارتش اسرائیل روز یکشنبه خبر کشته شدن یک کودک فلسطینی و مادرش در حملات این ارتش علیه غزه را تکذیب و اعلام کرد که این دو نفر در حملات حماس کشته شده‌اند.

رونین مانیلیس، سخنگوی ارتش اسرائیل، در توییتر نوشت: «تبلیغات سازمان‌های تروریستی در اوج خود است.» او اضافه کرد: «مادر و دختری که آنها گفته‌اند در حمله اسرائیل جان خود را از دست داده‌اند، توسط سلاح‌های مورد استفاده حماس کشته شده‌اند.»

با این حال این سخنگوی ارتش اسرائیل، جزییات بیشتری از این حمله حماس منتشر نکرد اما جوناثان كونريكوس، یک سخنگوی دیگر ارتش اسرائیل، به خبرنگاران گفت که بر اساس اطلاعاتی که به دست ارتش اسرائیل رسیده، این دو نفر در حملات ارتش اسرائیل کشته نشده‌اند.

او گفت راکت حماس به هدف خود نرسید و در جایی که نباید منفجر می‌شد منفجر شد و منجر به مرگ این مادر و کودک شد.

وزارت بهداشت غزه روز شنبه ۱۴ اردیبهشت اعلام کرده بود که یک زن فلسطینی ۳۷ ساله باردار به نام «أبو عرار» به همراه دختر ۱۴ ماهه‌اش به نام «صبا ابو عرار» در حالی که در خانه مسکونی خود بودند در یک حمله اسرائیل کشته شدند.

طی دو روز گذشته، نوار غزه صحنه خشونت‌های تازه‌ و مرگبار شده است.

گروه‌های مسلح فلسطینی در این منطقه ۴۳۰ راکت را به سوی خاک اسرائیل شلیک کرده‌اند و اسرائیل نیز در واکنش به شلیک این راکت‌ها، حملاتی را علیه ۱۲۰ موضع این گروه‌ها در نوار غزه انجام داد.

به غیر از این مادر و کودک و همچنین دو عضو جهاد اسلامی، دو فلسطینی کشته شده دیگر، عضو یک گروه نزدیک به حماس بودند.

در ویدئویی که جهاد اسلامی روز شنبه ۱۴ اردیبهشت در شبکه‌های مجازی منتشر کرد، شاخه نظامی این گروه تهدید کرده که چندین منطقه حساس اسرائیل از جمله فرودگاه بین‌المللی بن گریون در تل آویو را هدف حمله قرار خواهد داد.

 

تازه چه خبر؟
نمایندگان رهبر جمهوری اسلامی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل اقدام جمهوری آذربایجان «در بازپس گیری اراضی» قره‌باغ را «...More
علی نیکزاد، نایب رییس مجلس شورای اسلامی، می‌گوید در جلسه‌ای با حضور رییس سازمان خصوصی‌سازی تصمیم گرفته شد قرارداد واگذاری شرکت نیشکر هفت‌تپه به امید...More
همزمان با هشدار وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی درباره ضرورت کاهش حضور دانش‌آموزان در مدارس،‌ حسن روحانی،‌ رییس ‌جمهور ایران، خواستار اعمال «...More
تصمیم کمیسیون برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای افزودن تمهیداتی جدید با هدف «حفظ نظم» با واکنش دونالد ترامپ روبه‌رو شد. رییس...More
رییس‌ جمهور ایران و معاون اول او در پیام‌هایی به مناسبت سالروز تاسیس جمهوری خلق چین از «قرارداد ۲۵ ساله» بین دو کشور تمجید کرده و آن را «گامی بزرگ» و...More