اعتصاب توییتری پس از توییت‌های یهود‌ستیزانه خواننده رپ | ایران اینترنشنال

اعتصاب توییتری پس از توییت‌های یهود‌ستیزانه خواننده رپ

تعدادی از چهره‌های شناخته شده بریتانیا در اعتراض به «پاسخ ناکافی» به توییت‌های یهود‌ستیزانه یک خواننده رپ، به اعتصاب ۴۸ ساعته «ترک توییتر» ملحق شدند.

ریچارد کاوی معروف به وایلی، خواننده رپ بعد از کامنت‌های یهودستیزانه‌اش که هفته گذشته منتشر کرد، با بازجویی پلیس مواجه است.

وایلی ۴۱ ساله، در حساب توییترش، که حالا به‌طور موقت بسته شده است، حدود نیم میلیون فالوئر دارد.

توییتر، غول رسانه‌‌های اجتماعی تنها بخشی از سخنان وایلی را به‌دلیل نفرت‌پراکنی حذف کرده است و این انتقاد کاربران را برانگیخته است.

در واکنش به این موضوع برخی خوانندگان، بازیگران، چهره‌های دانشگاهی و سیاسی تصمیم گرفته‌اند از صبح دوشنبه شش مرداد، توییتر را به‌مدت ۴۸ ساعت بایکوت کنند.

این اقدام آن‌ها با حمایت گروه سیاسی بریتانیایی «حزب کارگر علیه یهودستیزی» مواجه شده است. این گروه در بیانیه‌ای، توییتر را به کوتاهی مکرر در برخورد با یهودستیزی متهم کرده است.

دنی تیلور، سخنگوی گروه «حزب کارگر علیه یهودستیزی»، گفت: «لازم است پیام روشن باشد، توییتر باید بلافاصله در روند داخلی‌اش تجدیدنظر کند، حساب‌های کاربری یهودستیز را مسدود و رویه محافظت از کاربرانش در مقابل نژادپرستی را از اساس اصلاح کند.»

پیری پاتل، وزیر کشور بریتانیا، نیز هم‌راستا با این سخنان گفت: «شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی باید در حذف چنین نفرت‌‌ هولناکی از بسترهای مجازی‌شان سریع‌تر عمل کنند.»

این اعتراض با استفاده از هشتگ NoSafeSpaceForJewHate# (حاشیه امنی برای نفرت از یهودی‌ها نیست) گسترش پیدا کرده است.

این کارزار پس از آن به راه افتاد که وایلی در توییت‌هایی مدعی شد یهودی‌ها در صنعت موسیقی به‌طور سازمان‌یافته از هنرمندان سیاه‌پوست بهره‌کشی می‌کنند. در یک توییت، که حذف شد، او یهودی‌ها را به کوکلاس‌کلان تشبیه کرد. روز جمعه و شنبه (‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍۳ و ۴ تیر) نیز‍ ویدیوهایی در صفحه‌اش منتشر شد که محتوای مشابه داشت.

کارزار ضد‌یهودستیزی این توییت‌ها را محکوم کرد و آن‌ها را «فرضیه‌های توطئه» و «کینه یهود‌ستیزانه» دانست.   

تازه چه خبر؟
مصطفی هاشمی‌زاده،‌ دانشجوی بازداشتی مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی در دی‌ماه ۹۸، می‌گوید در زمان بازداشت و بازجویی از سوی ماموران امنیتی...More
زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان، اعلام کرد دولت آمریکا به جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرده است بر سر روند صلح افغانستان با یکدیگر...More
حسینعلی شهریاری،‌ رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ضمن تایید گزارش‌ها درباره دریافت هزار و پانصد واکسن آنفلوانزا از سوی مجلس گفت بهداری مجلس تحت...More
سازمان عفو بین‌الملل در اعتراض به صدور و تایید حکم قطع انگشتان چهار متهم به سرقت در ارومیه آن را «غیرانسانی» و «جرم» خواند و از جامعه جهانی خواست هر...More
سازمان عفو بین‌الملل از اتحادیه اروپا خواست تا در همکاری با با لیبی به دلیل خشونت علیه پناهجویان و مهاجران و نقض حقوق آن‌ها در این کشور تجدید نظر کند...More