اعتراض جمهوری‌خواهان به اقدام توییتر در حذف گزارش ارتباط بایدن و پسرش با یک شرکت انرژی اوکراینی | ایران اینترنشنال

اعتراض جمهوری‌خواهان به اقدام توییتر در حذف گزارش ارتباط بایدن و پسرش با یک شرکت انرژی اوکراینی

درپی اقدام توییتر در حذف مطلبی از نیویورک پست در مورد ارتباط جو بایدن با مدیر عامل یک شرکت انرژی در اوکراین، جمهوری‌خواهان این شبکه اجتماعی را به «سانسور» متهم کرده و مجلس سنای این کشور توییتر را به ارائه توضیح در این مورد ملزم کرده است.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، اقدام فیسبوک و توییتر در حذف مطلب نیویورک پست را «وحشتناک» خواند و گفت: «این تازه شروع ماجرا برای آنهاست. هیچ‌چیز بدتر از یک سیاستمدار فاسد نیست.»

ترامپ همچنین در سخنرانی خود در جمع طرفدارانش در شهر دموین در ایالت آیووا گفت: «جو بایدن باید سریعا تمام اطلاعات مربوط به ایمیل‌ها، جلسات، تماس‌های تلفنی و سایر مدارک مربوط به نقش خود در کسب‌وکار خانوادگی‌اش و اعمال نفوذ در سایر نقاط جهان، از جمله چین، را منتشر کند»

تد کروز، نماینده جمهوری‌خواه سنای آمریکا، در نامه‌ای به جک دارسی، مدیرعامل توییتر، اقدام این شبکه اجتماعی را در «سانسور» مطلب نیویورک پست «ریاکارانه» خواند و از توییتر خواست در این مورد به سنا توضیح دهد.

توییتر همچنین یکی از توییت‌های حساب شخصی کیلی مک‌انانی، سخنگوی کاخ سفید، را در مورد ارتباط جو بایدن با این شرکت اوکراینی مسدود کرد.

مک‌انانی در واکنش به این اقدام توییتر، در صفحه کاری خود در توییتر نوشت: «سانسور باید محکوم شود. این راه و روش آمریکایی نیست.»

رانا مک‌دانیل، رییس کمیته ملی جمهوری‌خواهان، با اشاره به اقدام توییتر در حذف مطلب نیویورک پست در توییتی نوشت: «توییتر حتی توییت‌های آیت‌الله [خامنه‌ای] را که در آن خواستار نسل‌کشی مردم اسرائیل شده بود، سانسور نکرد.»

نیویورک پست با استناد به ایمیل‌هایی که به آنها دسترسی پیدا کرده گزارش داد هانتر بایدن، فرزند جو بایدن، که در هیات مدیره شرکت انرژی بوریسمای اوکراین با حقوق ماهیانه ۵۰ هزار دلار کار می‌کرده، در سال ۲۰۱۵ ملاقاتی را بین پدرش و یکی از مدیران ارشد این شرکت ترتیب داده بود.

طبق این گزارش، جو بایدن یک‌سال بعد از ملاقات با این مدیر شرکت بوریسما از مقامات اوکراینی خواسته در ازای یک میلیارد دلار، دادستانی را که در حال تحقیق و تفحص از این شرکت انرژی بوده اخراج کنند.

این در حالی است که بایدن پیش از این ارتباط خود با شرکت بوریسما را رد کرده و گفته بود در مورد فعالیت‌های اقتصادی پسرش در خارج از کشور با او صحبتی نکرده است.

تازه چه خبر؟
معاون پایش و نظارت حفاظت محیط‌زیست اصفهان از افزایش تلف شدن حیات وحش در استان اصفهان به دلیل نبود آب و تشنگی خبر داد. حسین اکبری، معاون حفاظت محیط‌...More
آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا در اقدامی هماهنگ تحریم‌های گسترده‌ای علیه مقام‌ها و نهادهای وابسته به حکومت بلاروس اعمال کردند و از مینسک خواستند به...More
فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی، از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست سازوکارهایی را برای نظارت سریع و گسترده بر همه سایت‌های هسته‌ای ایران...More
۱۳ گزارشگر ویژه و کارشناس حقوق بشر سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ادامه حبس نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر در ایران، خواستار آزادی...More
انجمن خانواده‌های جانباختگان هواپیمای اوکراینی با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت برنده اعلام شدن ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری، خواستار همبستگی...More