ارتش اسرائیل به تلافی شلیک دست‌کم ۱۵ راکت از نوار غزه ، مواضع حماس را در غزه هدف قرار داد | ایران اینترنشنال

ارتش اسرائیل به تلافی شلیک دست‌کم ۱۵ راکت از نوار غزه ، مواضع حماس را در غزه هدف قرار داد

ارتش اسرائیل اعلام کرد در واکنش به شلیک دست‌کم ۱۵ راکت از نوار غزه به مناطق جنوبی این کشور،  به مراضع حماس در نقاط مختلف نوار غزه حمله کرده است.

حمله‌ راکت‌ها از غزه در چند مرحله صورت گرفت و به گفته ارتش اسرائیل، سیستم پدافند هوایی گنبد آهنین در مجموع چهار فروند از آنها را رهگیری کرده است.

توپخانه اسرائیل اولین واکنش تلافی‌جویانه را نشان داد و در پاسخ یک پست نظامی حماس در غزه را هدف قرار داد. پس از ادامه یافتن شلیک راکت‌ها، جنگنده‌های اسرائیلی نیز به سایت‌های پرتاب راکت و تونل‌های زیرزمینی حماس در نوار غزه حمله کردند.

 در مرحله اول این حمله‌ها، جمعه شب به وقت محلی سه راکت به سمت شهر کیسوفیم در منطقه اشکول شلیک شد که دو فروند از آنها در نزدیکی شهر سقوط کردند و یکی دیگر را سیستم پدافند هوایی گنبد آهنین رهگیری کرد.

به گفته ارتش اسرائیل، در این حمله‌ها هیچ‌کس آسیب ندیده و به ساکنان این منطقه هیچ توصیه ایمنی خاصی ارائه نمی‌شود.

در اواخر جمعه شب به وقت محلی آژیرهای خطر در بسیاری از شهرک‌های دیگر منطقه اشکول شنیده شد.  

ارتش اسرئیل اعلام کرد در دومین حمله از سمت غزه، چهار راکت به سمت این مناطق شلیک شده بود که سیستم پدافند هوایی گنبد آهنین دو فروند از آنها را رهگیری کرد.

ساعت سه بامداد به وقت محلی نیز آژیر‌های خطر در منطقه هانگب در مرز غزه به صدا در آمد.

جمعه هفته گذشته نیز، جنگنده‌های ارتش اسرائیل به تلافی شلیک یک راکت از غزه به یک منطقه باز در جنوب این‌کشور، به تعدادی از مواضع حماس را در نوار غزه حمله کرده بودند.

جنگنده‌های اسرائیلی در این حمله یک مرکز آموزش نظامی، یک پست ضدهوایی و یک کارخانه را که برای تونل‌ها و انبارهای اسلحه حماس سیمان تولید می‌کرد، هدف قرار دادند.

یک روز قبل از آن نیز، هواپیماها و بالگردهای جنگی اسرائیل در پاسخ به شلیک یک راکت از غزه، به یک سایت تولید تسلیحات، یک تونل قاچاق اسلحه و یک پست نظامی متعلق به حماس در نوار غزه حمله کرده‌ بودند.

 

 

تازه چه خبر؟
محمد الوندی، رییس پارک ملی کرخه در استان خوزستان، از آتش‌سوزی بخشی از این جنگل در شهرستان شوش خبر داد و گفت آتش‌سوزی هنوز ادامه دارد. الوندی دوشنبه...More
یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل، سیاست‌های خود را در مسئولیت جدیدش تشریح کرد و درباره برجام گفت که پیش از این نیز با این توافق مخالفت کرده بود و...More
سران پیمان نظامی ناتو در پایان نشست خود در بروکسل ضمن انتقاد از جاه‌طلبی‌های چین، رفتار جسورانه این کشور را چالشی جدی در برابر نظام جهانی خواندند...More
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد مجوز مصرف اضطراری واکسن ایرانی «کووایران برکت» صادر شده است. نمکی روز دوشنبه در استان مرکزی گفت: «امروز می‌...More
علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در واکنش به وعده‌های برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «فکر می‌کنند واکسن بستنی است.» رئیسی...More