ادامه پیام‌های تبریک‌ رهبران جهان به جو بایدن برای آغاز به کار دولت جدید آمریکا | ایران اینترنشنال

ادامه پیام‌های تبریک‌ رهبران جهان به جو بایدن برای آغاز به کار دولت جدید آمریکا

در پی برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن و معاونش کامالا هریس، پیام‌های تبریک رهبران کشورهای مختلف جهان به مناسبت آغاز ب کار دولت جدید آمریکا ادامه دارد.

ملکه الیزابت، ملکه بریتانیا، پیش از مراسم تحلیف جو بایدن در پیامی خصوصی آغاز ریاست جمهوری او را تبریک گفت.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در توییتی آغاز به کار جو بایدن را تبریک گفت و مودی نوشت: «مشتاقانه منتظر همکاری با بایدن برای تقویت مناسبات استراتژیک هند و آمریکا هستم.» او همچنین تاکید کرد که همکاری هند و آمریکا بر اساس ارزش‌های مشترک است.

نیکلاس مادورو نیز در پیامی تلویزیونی خواستار بهبود رابطه ونزوئلا با آمریکا شد و از قانونگذاران این کشور خواست برای «شروعی دوباره» با ایالات متحده به ابتکار عمل دست بزنند.

کویی تیانکای، سفیر چین در آمریکا، نیز در توییتی ابراز امیدواری کرد دو کشور بتوانند در زمان دولت بایدن روابط دوجانبه را به گونه‌ای با ثبات و سالم گسترش دهند و به همکاری‌ هم با چالش‌هایی نظیر بهداشت جهانی و تغییرات اقلیمی مقابله کنند.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان با انتشار توییتی ضمن تبریک به جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که بین پاکستان و آمریکا همکاری قویتری در زمینه «تجاری و اقتصادی، مقابله با تغییرات اقلیمی، بهبود سلامت عمومی، مبارزه با فساد و صلح در منطقه» شکل گیرد.

یوشیهیده سوگا، نخست‌وزیر ژاپن، در توییتی ضمن تبریک به جو بایدن و معاونش کامالا هریس گفت: «آمریکا و ژاپن متحدانی هستند که با تکیه بر پیوندها و ارزش‌های مشترک روابطی مستحکم دارند.» سوگا ابراز امیدواری کرد با همکاری دولتش با تیم بایدن روابط دو کشور تقویت شود.

سباستین پینرا، رییس‌جمهوری شیلی، در توییتی با آرزوی بهترین‌ها برای چهل و ششمین رییس‌جمهوری آمریکا، نوشت: «دولت  بایدن وظیفه التیام روح کشور و تقویت دوستی را بر عهده دارد.» پینرا اضافه کرد: «تعهد به دموکراسی، آزادی و حقوق بشر هیچ مرزی نمی شناسد.»

ژائیر بولسونارو، رییس‌جمهوری برزیل، در پیامی سه صفحه‌ای که در صفحه‌ توییترش نیز منتشر شد آغاز ریاست‌جمهوری جو بایدن را به او تبریک گفت و تاکید کرد که همیشه از «ستایشگران» آمریکا بوده است. او افزود: دولت بایدن احساسات مردم جهان نسبت به آمریکا را «اصلاح» کرد.

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، حاکم امارات متحده عربی، نیز در پیامی آغاز به کار جو بایدن را به او تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد دو کشور بتوانند روابط خود را گسترش داده و با همکاری هم با چالش‌های جهانی نظیر بهداشت جهانی، تغییرات اقلیمی و افراط‌گرایی و خشونت برخورد کنند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در پیامی با اشاره به سوابق دوستی خود با بایدن گفت مشتاق آغاز همکاری‌های دوجانبه و گسترش بیش از پیش روابط دو کشور است.

محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز ابراز امیدواری کرد دولت بایدن با رویکردی عادلانه با مساله فلسطین برخورد کند و خواستار رسیدن به روندی جامع و منصفانه برای صلح شد که دربرگیرنده آرمان استقلال  و آزادی فلسطینیان باشد.

 

تازه چه خبر؟
نادر سلطانی، معاون مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، گفت که ۷۰ نفر از نیرو‌های اورژانس پیش بیمارستانی اهواز به ویروس کرونا مبتلا...More
منابع خبری العربیه، دلیل ابتلای بشار اسد به کووید-۱۹ را دیدار محرمانه او با سورنا ستاری معاون رییس‌جموری ایران ذکر کرده و اعلام کردند که احتمالا...More
مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری در آمریکا روز دوشنبه راهنمایی را برای کسانی که برای مقابله با کرونا واکسینه شده‌اند منتشر کرد تا به سوال‌های آن‌ها...More
خبرگزاری رویترز از اقدام ایران از آغاز غنی‌سازی اورانیوم با سومین آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته آی‌آر-۲ام، در نیروگاه زیرزمینی هسته‌ای نطنز خبر داد...More
حسن اسفندیار، دبیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه بین‌المللی جمعیت هلال‌احمر ایران، واکسیناسیون کرونا برای پناهندگان و مهاجران ساکن ایران را به «...More