ادامه استعفای مقامات دولت ترامپ در واکنش به درگیری‌های ساختمان کنگره | ایران اینترنشنال

ادامه استعفای مقامات دولت ترامپ در واکنش به درگیری‌های ساختمان کنگره

درپی درگیری‌های روز چهارشنبه در ساختمان کنگره آمریکا، استعفای مقامات دولت دونالد ترامپ در واکنش به وقوع این خشونت‌ها ادامه دارد.

روز پنج‌شنبه، بتسی دووس، وزیر آموزش پرورش دولت دونالد ترامپ، از سمت خود استعفا داد. او در نامه استعفای خود سخنان ترامپ را یکی از عوامل به وجود آورنده این درگیری‌ها دانست.

الن چائو، وزیر حمل و نقل دولت ترامپ و همسر میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا، نیز رسما قصد خود برای کناره‌گیری از مقامش را اعلام کرد و گفت استعفایش از دوشنبه رسمی می‌شود.

از سوی دیگر، رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که در پی درگیری‌ها در ساختمان کنگره، چهار مشاور ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید از سمت خود استعفا کرده‌اند.

به گزارش رویترز، ارین والش، مدیر ارشد امور آفریقا، مارک وندورف، مدیر ارشد امور سیاست‌های دفاعی، آنتونی روجرو، مدیر ارشد امور سلاح‌های کشتار جمعی و راب گرینوی، مدیر ارشد امور خاورمیانه و شمال آفریقا، روز پنج‌شنبه استعفای خود را ارائه کردند.

استعفای این مقامات در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از چهره‌های دموکرات خواستار برکناری یا استیضاح ترامپ شده‌اند.

نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، روز پنج‌شنبه با اعلام حمایت از تقاضاها برای برکناری ترامپ گفت: «در صورتی‌که مایک پنس و اکثریت اعضای کابینه برای برکناری فوری ترامپ توافق نکنند، به صورت جداگانه طرح استیضاح ترامپ را پیگیری خواهد کرد.»

از سوی دیگر هیات تحریریه وال استریت ژورنال نیز روز پنج‌شنبه از دونالد ترامپ خواستند برای اینکه از دومین استیضاح خود جلوگیری کند از سمتش کناره‌گیری کند. آنها خاطرنشان کردند اقدامات ترامپ در قبل و بعد از درگیری‌های روز چهارشنبه در ساختمان کنگره حدود مشخص شده در قانون اساسی را نقض کرده است.

طبق گزارش برخی رسانه‌های آمریکا، مایک‌ پنس با تقاضای دموکرات‌ها مبنی بر برکنار کردن دونالد ترامپ به موجب متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا مخالفت کرده است.

 

تازه چه خبر؟
به گزارش رویترز، در پی بازگشت طالبان به قدرت و در میانه رقابت‌ها برای نمایندگی افغانستان در سازمان ملل، طالبان غلام اسحاق‌زی، فرستاده ویژه دولت...More
رهبران دو حزب اصلی آلمان قصد دارند برای تشکیل دولت با احزاب سبز و دموکرات‌های آزاد مذاکره کنند آرمین لاشت، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان با وجود شکست...More
بنا بر اعلام شورای امنیت ملی کاخ سفید، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید قرار است همراه فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سعودی و امارات...More
سپاه پاسداران اعلام کرد دو نفر از کارکنان مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه در تهران که در پی آتش‌سوزی مجروح شده بودند،‌ جانشان را از دست داده‌اند. این...More
محمد ناطقی، اقتصاددان و کارشناس سرمایه، با اشاره به ناامنی‌های سیاسی و اقتصادی در ایران گفت «حتی یک خارجی، از سر کنجکاوی هم که شده» در این کشور...More