آمریکن اسپکتیتور: در سیاست آمریکا یک جناح محافظه‌کار جدید متولد شده است | ایران اینترنشنال

آمریکن اسپکتیتور: در سیاست آمریکا یک جناح محافظه‌کار جدید متولد شده است

 

نشریه‌ی آمریکن‌اسپکتیتور (American Spectator)، امروز یکشنبه۱۱تیرماه در سرمقاله‌ای می‌نویسد که در صحنه‌ی سیاست و اجتماع ایالات متحده‌ی آمریکا اکنون یک جناح محافظه‌کار و دست‌راستی جدید متولد شده است.

در این مقاله آمده است: «یکشنبه‌ی گذشته، نزدیک‌به دویست نفر شهروند آمریکایی، مقابل کاخ سفید به طرفداری از دونالد ترامپ و در محکومیت کینه‌ورزی‌ها و انتقادهای شدید رسانه‌ای هر روزه‌ی چپ‌گرایان علیه دولت او، دست به تظاهرات زدند. افرادی که در این تجمع گردهم آمده بودند، طیف وسیعی از دیدگاه‌های سیاسی- اجتماعی مردم آمریکا را تشکیل می‌دادند. از یک کهنه‌سرباز نیروی دریایی گرفته تا دختر جوانی که در کشور بلاروس (Belarus) متولد شده است، در میان این جمعیت دیده می‌شد. تظاهرات با خواندن سرود در ستایش حضرت مسیح آغاز و سپس با سخنرانی کوری استوارت (Corey Stewart) از اعضای حزب جمهوری‌خواه ایالت ویرجینیا ادامه یافت.

استوارت در سخنرانی خود گفت: از آغاز سال جدید میلادی، ۴ انتخابات میان‌دوره‌ای برای کنگره‌ی آمریکا انجام شده است که جمهوری‌خواهان نه در یک، نه در دو، نه در سه، بلکه در هر چهار انتخابات پیروز شده‌اند.

آنا خِیت (Anna Khait) یک مهاجر روسی، از تجربه‌ی شکست کمونیسم در کشورش سخن گفت و لوسیان وینتریچ(Lucian Wintrich) که یک همجسنگراست، از دروغ‌پردازی‌های رسانه‌ای علیه ترامپ شکوه کرد. در آخر گردهمایی مایک کرنوویچ(Mike Cernovich) از خشونت‌ورزی چپ‌گرایان و عدم تساهل آنها صحبت و آنها را به بحث‌های متمدنانه در مورد آینده‌ی آمریکا دعوت کرد.

آنچه در این گردهمایی متنوع از انسان‌های گوناگون دیده می‌شد، نشان می‌دهد بخشی از جناح سنتی و محافظه‌کار آمریکا به‌سمت جای‌گیری در یک دسته‌بندی جدید سیاسی می‌رود. این جناح جدید سیاسی در جامعه‌ی آمریکا، شامل انواع ملیت‌ها، اقلیت‌های مذهبی و قومی، جنسیتی، پیر و جوان و مرد و زن و پوپولیست و فردگرا و آزادی‌خواه می‌شود.

این جنبش جدید قطعاً هیچ جنبه‌ی افراط‌گرایی یا جنجالی ندارد. این جنبشی است که شرایط حال را قبول ندارد و شامل انواع عقاید و گرایش‌های سیاسی و اجتماعی و دینی است و توانمندی خود را از رنگارنگ بودن طیف خود می‌جوید.

و جالب‌تر از همه، نیمی از جمعیت تجمع‌کننده‌ی یکشنبه‌ی گذشته زیر ۳۰ سال به نظر می‌رسیدند. به نظر می‌رسد در عصر اینترنت، نطفه‌ی حیات این جنبش جدید اجتماعی در جامعه‌ی آمریکا، روی شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته و اکنون در سطح جامعه متولد شده است.

البته هنوز خیلی زود است که در مورد چگونگی تحول آن در آینده سخن بگوییم، ولی قطعاً جنبشی در آمریکا متولد شده است که ماندگار است!»

 

 

 

تازه چه خبر؟
یک مرد حدود سی ساله شامگاه چهارشنبه از بالای پل ‌یخ‌سازی شهر رشت اقدام به خودکشی کرد و جان‌باخت. شهرام مومنی، رییس سازمان آتش‌نشانی رشت، با تایید خبر...More
دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده، روز چهارشنبه، مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین خود را که به جرم خود اعتراف کرده بود، عفو کرد. او متهم بود که...More
همزمان با آزادی کایلی مور گیلبرت پژوهشگر استرالیایی-بریتانیایی که در سفر به ایران بازداشت و زندانی شده بود ماریس پاین، وزیر خارجه استرالیا در بیانیه‌...More
رویترز خبر داد که وزارت خارجه ایالات متحده با ارسال ایمیلی داخلی به کارمندان خود اطلاع داده که روند انتقال قدرت آغاز شده است و تیمی برای پشتیبانی از...More
الیوت آبرامز،‌ نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، می‌گوید قرار است روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه چهار نهاد در ارتباط با برنامه موشکی ایران...More