آمریکا ۱۸ بانک ایرانی را تحریم کرد | ایران اینترنشنال

آمریکا ۱۸ بانک ایرانی را تحریم کرد

در ادامه سیاست فشار حداکثری ایالات متحده آمریکا به جمهوری اسلامی ایران، وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای ۱۸ بانک ایرانی را مورد تحریم قرار داد.

به موجب این تحریم‌ها، کلیه دارایی‌های این بانک‌ها توقیف شده و انجام هر‌گونه معامله‌ای با ایران را برای شهروندان آمریکایی منع می‌کند. این تحریم‌ها پس از یک دوره تدریجی چهل و پنج روزه اعمال خواهند شد.

تحریم‌های جدید آمریکا بانک‌های کشاورزی، مسکن، رفاه، شهر، اقتصاد نوین، قرض‌الحسنه رسالت، حکمت ایرانیان، ایران‌زمین، تعاون منطقه‌ای اسلامی، خاورمیانه، مهر ایران، پاسارگاد، سامان، سرمایه، توسعه تعاون، گردشگری، کارآفرین و تامین سرمایه امین را هدف قرار داده است.

به گزارش واشینگتن پست به نقل از مقامات آگاه آمریکایی، با اعمال این تحریم‌ها دسترسی جمهوری اسلامی به سیستم مالی جهانی قطع خواهد شد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در توییتی نوشت این تحریم‌ها «جمهوری اسلامی ایران را از بودجه‌ فعالیت‌های تروریستی و باج‌گیری هسته‌ای خود که هدفشان تهدید جهان است، محروم کرد.»

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز در توییتی نوشت: «این تحریم‌ها رژیم و مسئولان فاسدش را که ثروت مردم ایران را صرف اهداف افراط‌گرایانه و انقلابی و ایجاد رنجی وصف‌ناپذیر در خاورمیانه و فراتر از آن کرده‌اند، هدف قرار داده است.»  

سفارت مجازی ایالات متحده در ایران در مطلبی به زبان فارسی با اشاره به اینکه تاکنون تنها بخش کوچکی از بودجه‌ای که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در اسفند ماه برای مقابله با شیوع کرونا تعهد داده بود، به وزارت بهداشت ایران ارائه شده نوشت: «در حالی که وزارت بهداشت برای محافظت از مردم ایران در برابر این شیوع خواستار منابع بود، خامنه ای درعوض بودجه سپاه پاسداران را که به عنوان یک سازمان تروریستی بیگانه تعیین شده است، سه برابر کرده و بودجه نیروی بسیج رژيم را که هر روز برای مردم ایران ایجاد رعب و وحشت می کند، دو برابر کرد.»

درحالی‌که مخالفان این تصمیم هشدار داده‌اند که این تحریم‌ها مانع فروش اقلام انسان‌دوستانه، نظیر غذا و دارو، به ایران خواهد شد، بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا خاطرنشان کرده است که محدودیت‌های جدید شامل تعاملات برای تهیه محصولات کشاورزی، غذا، دارو و خدمات پزشکی نمی‌شود.

به گزارش رویترز، با وجودی‌که تحریم‌های پیشین آمریکا نیز فروش اقلام انسان‌دوستانه به ایران را معاف کرده بودند، بسیاری از بانک‌های خارجی می‌گویند برای آنها هرگونه معامله با ایران، از جمله فروش اقلام انسان‌دوستانه به این کشور، به طور کامل ممنوع است.

 

تازه چه خبر؟
تیم ملی بسکتبال ایران در دومین بازی خود در المپیک توکیو به مصاف آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی رفت و ۱۲۰ بر ۶۶ نتیجه را به حریف قدرتمندش واگذار کرد. تیم...More
ثریا آقایی نماینده بدمینتون ایران امروز در دومین مسابقه‌اش در دو ست پیاپی با نتایج ۲۱ بر ۱۱ و ۲۱ بر ۳ برابر حریف خود بینگ جیائو از چین و نفر شماره ۸...More
تیم ملی والیبال ایران که موفق شده بود در دو بازی ابتدایی خود برابر لهستان و ونزوئلا پیروز شود، در بازی سوم به مصاف کانادا رفت و مقابل این تیم سه بر...More
بابک دین‌پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور، قطع برق دلیل جهش قیمت سیمان است. معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور درباره چهار برابر شدن قیمت...More
مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران، اعلام کرد که واردان ماینر برای استخراج رمزارز به ایران به طور رسمی، با اطلاع دولت و با تامین ارز آن از سوی...More