آمریکا از شواهد ارسال موشک‌های ایران به حوثی ها رونمایی کرد | ایران اینترنشنال

آمریکا از شواهد ارسال موشک‌های ایران به حوثی ها رونمایی کرد

 

ایالات متحده آمریکا، امروز برای نخستین بار آنچه را که می‌گوید "شواهد مستند موشک‌ها و تسلیحات ارسالی ایران به حوثی‌های یمن" می‌باشد را در معرض دید خبرنگاران بین‌المللی قرار داد و حکومت تهران را متهم کرد که این شواهد مشخصاً نشان می‌دهد که ایران قطع‌امه‌های سازمان ملل متحد را زیر پا می‌گذارد.
رویترز نخستین خبرگزاری بین‌المللی بوده است که برای مشاهده این تسلیحات به پایگاه Joint Base Anacostia-Bolling در حومه واشنگتن دعوت شد تا قطعات باقیمانده از انفجار موشکی را که آمریکا نتیجه گیری کرده از ایران پرتاب شده است به این خبرگزاری نشان دهد.
این قطعات که شامل باقیمانده بدنه سوخته‌شده یک موشک بالستیک بود، روز 4 نوامبر به‌ سوی فرودگاه بین‌المللی ملک خالد در خارج شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی شلیک شده بود.
در کنار این بدنه موشک، پهپادهای سرنگون‌شده و اسلحه‌های ویژه پرتاب خمپاره علیه تانک‌ها هم دیده میشد که نیروهای عربستان سعودی از یمن به‌دست آورده‌اند.
ایران هرگونه ارسال اسلحه به حوثی‌های یمن را تکذیب می‌کند.
سخنگوی پنتاگون لارا سیل، در کنار نمایش این شواهد مستند می‌گوید: "ایالات متحده آمریکا همواره بر این باور بوده است که حکومت ایران به شبه‌نظامیان و گروه‌های وابسته به خود در سراسر منطقه، اسلحه و مهمات ارسال می‌کند. آنچه که امروز شما در این مکان مشاهده می‌کنید شاهد تأییدکننده این موضوع می‌باشد."
لارا سیل اضافه کرده است: "این شواهد مستند و تسلیحات توسط عربستان سعودی و امارات متحده عربی بدست آمده و برای نمایش آنها به‌صورت موقت در اختیار واشنگتن قرار گرفته است."
به گفته خبرگزاری رویترز، "این نمایش بی سابقه از شواهد دخالت‌های ایران در منطقه بخشی از سیاست جدید دولت ترامپ در مورد ایران می‌باشد که بر مبنای مقابله سرسختانه با حکومت این کشور شکل گرفته است."
به گفته رویترز، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد نیز قرار است امروز در واشنگتن یک نشست مطبوعاتی برای خبرگزاری‌های بین‌المللی در همین مورد برگزار کند.

این خبر تکمیل می‌شود...
 

تازه چه خبر؟
به گزارش رویترز، در پی بازگشت طالبان به قدرت و در میانه رقابت‌ها برای نمایندگی افغانستان در سازمان ملل، طالبان غلام اسحاق‌زی، فرستاده ویژه دولت...More
رهبران دو حزب اصلی آلمان قصد دارند برای تشکیل دولت با احزاب سبز و دموکرات‌های آزاد مذاکره کنند آرمین لاشت، رهبر حزب دموکرات مسیحی آلمان با وجود شکست...More
بنا بر اعلام شورای امنیت ملی کاخ سفید، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید قرار است همراه فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن به عربستان سعودی و امارات...More
سپاه پاسداران اعلام کرد دو نفر از کارکنان مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه در تهران که در پی آتش‌سوزی مجروح شده بودند،‌ جانشان را از دست داده‌اند. این...More
محمد ناطقی، اقتصاددان و کارشناس سرمایه، با اشاره به ناامنی‌های سیاسی و اقتصادی در ایران گفت «حتی یک خارجی، از سر کنجکاوی هم که شده» در این کشور...More