آزمایش کرونای یکی از همراهان جو بایدن در پروازهای انتخاباتی مثبت شد، لغو سفرهای کامالا هریس | ایران اینترنشنال

آزمایش کرونای یکی از همراهان جو بایدن در پروازهای انتخاباتی مثبت شد، لغو سفرهای کامالا هریس

ستاد انتخاباتی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، اعلام کرد سه نفر از اطرافیان بایدن و معاون او کامالا هریس به کرونا مبتلا شده‌اند.

روز پنج‌شنبه، ستاد انتخاباتی جو بایدن اعلام کرد آزمایش کرونای یکی از افرادی‌ که بایدن را در دو سفر هوایی روز دوشنبه به اوهایو و سفر سه‌شنبه به فلوریدا، همراهی کرده بود، مثبت اعلام شده است.

این ستاد تاکید کرد از آنجا که بایدن در طول پروازها با فرد مبتلا به کرونا تماس نزدیکی نداشته، او لازم نیست خود را قرنطینه کند.

به گفته جن اوملی دیلون، مدیر ستاد انتخاباتی بایدن، در تمام مدت سفر فاصله فرد مذکور با بایدن بیش از ۱۵ متر بوده، هر دو در تمام مدت ماسک پوشیده بودند و از دو در متفاوت هواپیما سوار و پیاده شدند.

جواب آزمایش کرونای بایدن در روز پنج‌شنبه منفی اعلام شده بود.

همچنین در پی مثبت شدن نتیجه آزمایش کرونای دو نفر دیگر از اعضای این ستاد، کامالا هریس که در ارتباط با این افراد بود، سفرهایش را موقتا لغو کرد.

به گفته ستاد بایدن، مدیر ارتباطات هریس و یکی از خدمه پرواز او به کرونا مبتلا شده‌اند. این دو نفر در سفر هوایی هریس پس از مناظره او با مایک پنس،‌ معاون اول رییس‌جمهوری آمریکا،‌ همراهش بوده‌اند.

در پی این موضوع سفر هریس به کارولینای شمالی در روز پنجشنبه لغو و سایر برنامه‌های عمومی او نیز تا آخر یکشنبه تعلیق شد. هریس پیشتر در یک مصاحبه تلویزیونی در پاسخ به سوالی درباره تبلیغات در بحران کرونا گفته بود: «ما کاملا ایمن هستیم.»

او در پی اعلام این خبر در توییترش نوشته که درباره هرگونه نتیجه آزمایش‌های کرونای خود با مردم «شفاف» خواهد بود.

او افزود هر دو فردی حاضر در کارزار او که به کرونا مبتلا شده‌اند هنگامی که به او نزدیک بوده‌اند، ماسک ان-۹۵ داشته‌اند و پزشکان معتقدند بر اساس توصیه‌های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا، او در معرض کرونا نبوده است.

 

 

مدیر کارزار انتخاباتی بایدن هم در بیانیه‌ای گفته است هریس بر اساس تعریف مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا در تماس نزدیک با دو فرد مبتلا نبوده است. 

اومالی دیلون گفت: «هیچ یک از این افراد از زمان مثبت شدن آزمایش یا در ۴۸ ساعت اخیر با سناتور کامالا هریس یا سایر کارمندان ارتباط نداشته‌اند.»

او به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعضای کارزار انتخاباتی بایدن اشاره کرد و افزود هریس نیز از روز هشتم ماه اکتبر دو آزمایش پی‌سی‌آر برای کرونا داده، که یکی از آن‌ها روز چهارشنبه بود، و هر دو منفی بوده‌‌اند.

پیش از این نیز ابتلای دونالد ترامپ،‌ رییس‌ جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات، به کرونا موجب تعلیق برنامه‌ها و قرنطینه چندروزه او شده بود. 

اکنون ترامپ اعلام کرده بهبود یافته و برنامه‌های انتخاباتی خود را از سر می‌گیرد. او همچنین برای شرکت در مناظره با بایدن اعلام آمادگی کرد.

بایدن پیش از این گفته بود در صورت ابتلای ترامپ به کرونا باید مناظره او لغو شود.

تیم انتخاباتی بایدن پس از مثبت شدن آزمایش دو عضو این کارزار، ردیابی افرادی را که در تماس با مبتلایان بوده‌اند، آغاز کرده است. 

قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در روز سوم ماه میلادی نوامبر برگزار شود.

در تازه‌ترین توییتی که رییس‌جمهور آمریکا پس از خبر ابتلای افراد حاضر در کارزار انتخاباتی بایدن به کرونا منتشر کرده،‌ بدون اشاره مستقیم به این موضوع نوشت در حال عزیمت به کارولینای شمالی،‌ مقصد سفر لغو شده کامالا هریس در روز پنجشنبه،‌ است.

تازه چه خبر؟
برهم صالح، رییس جمهوری عراق گفت که دولت این کشور، واکسن کرونا را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهد. رییس جمهوری عراق در سخنرانی خود در نشست...More
فریدون محمدی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری البرز گفت که در پی بارندگی‌های چند روز گذشته، بخشی از پل دختر کرج قدیمی‌ترین سازه موجود در این شهر بعد از...More
دادستان سنندج گزارش‌ها درباره قتل «ناموسی» زنی به دست دو برادرش با ضربات چاقو را تایید کرد. محمد جباری به پایگاه خبری رکنا گفت که دو برادر انگیزه خود...More
نشریه خط حزب‌الله، وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی، نوشت که انتقام کشته شدن محسن فخری‌زاده، عضو ارشد سپاه پاسداران، صرفا نظامی نیست. در مطلب این...More