‏دفاع ترامپ از معرفی قاضی برت برای تصدی کرسی دیوان عالی آمریکا | ایران اینترنشنال

‏دفاع ترامپ از معرفی قاضی برت برای تصدی کرسی دیوان عالی آمریکا

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، در کنفرانس خبری روز چهارشنبه کاخ سفید از انتخاب قاضی ایمی کنی برت برای تصدی کرسی دیوان عالی آمریکا دفاع کرد و او را گزینه‌ای مناسب دانست. ترامپ گفت: «دموکراتها بیشتر به دلیل ایمان کاتولیک قاضی برت به او حمله می‌کنند. آنها باید احترام بیشتری به دین بگذارند.»

ترامپ گفت که «بایدن و دیگر دموکرات‌ها می‌خواهند این مشکل اصلی را نادیده بگیرند که این حزب توسط تندروها، سوسیالیست‌ها و حتی شاید کمونیست‌ها به تسخیر درآمده است.»

او تاکید کرد: «اگر آنها برنده شوند، آمریکا را نابود می‌کنند، روش زندگی و رویای آمریکایی را نابود می‌کنند، حق شما برای داشتن اسلحه را می‌گیرند، حق شما برای زندگی با ایمان دینی از بین خواهد رفت.»

ترامپ درباره امکان «تقلب در آرا» گفت: «من فکر می‌کنم که حرکت بزرگی نباشد.» او همچنین اضافه کرد: «ما یک پیروزی خیلی بزرگ خواهیم داشت. آنها صحبت می‌کنند که آیا جابه‌جایی دوستانه وجود خواهد داشت. من فکر می‌کنم جابه‌جایی نخواهد بود. وقتی ما برنده شویم که نباید از عبارت جابه‌جایی استفاده شود.»

دونالد ترامپ درباره احتمال مخالفت قاضی برت، نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا، با بیمه مقرون به صرفه اوباما نیز گفت: «ما حتی اگر این بیمه را متوقف کنیم، چیزی بهتر را جایگزین خواهیم کرد. چیزی که هم خیلی ارزان‌تر است و هم خیلی بهتر.»

دونالد ترامپ همچنین درباره مناظره‌ با جو بایدن، و پیشنهاد انجام آزمایش مواد دارویی قبل یا بعد از مناظره، تاکید کرد که شوخی نکرده  و گفت: «خودم آماده انجام این آزمایش هستم و فکر می‌کنم او [بایدن] هم باید آماده انجام این آزمایش باشد.»

بر اساس گزارش منتشر شده در نیویورک‌تایمز دونالد ترامپ، در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ حدود ۷۵۰ دلار مالیات بر درآمد پرداخته است.  ترامپ در کنفرانس خبری روز چهارشنبه کاخ سفید این خبر نیویورک تایمز را یک خبر کذب عنوان کرد.

ترامپ در پاسخ به خبرنگاری که گفته‌بود «شهروندان آمریکایی وقتی می‌شوند شما مالیات خیلی کمی داده‌اید احساس خوبی ندارد»، گفت: من هم مالیات دولتی و هم مالیات ایالتی زیادی پرداخته‌ کرده‌ام. این اطلاعات بالاخره منتشر خواهد شد. اما وقتی تحت فشار هستید، نباید چنین کاری انجام دهید و اطلاعات را منتشر کنید. 

رییس جمهوری آمریکا،  در پایان این جلسه درباره درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه ناگورنو قره‌باغ نیز گفت: «ما با دقت این حوادث را دنبال می‌کنیم. من تازه امروز و دیروز درباره این حوادث شنیده‌ام. ما روابط خوبی در آن منطقه داریم و باید ببینیم که چگونه می‌توان این حوادث را متوقف کرد.»

 

تازه چه خبر؟
انجمن قلم آمریکا اعلام کرد جایزه «شجاعت» خود را به نوجوانی خواهد داد که صحنه کشته شدن جورج فلوید، آفریقایی آمریکایی‌تبار، از سوی پلیس مینه‌سوتا را...More
تلویزیون دولتی عربستان سعودی روز چهارشنبه خبر داد که ائتلاف نظامی عربی به رهبری عربستان سعودی شش هواپیمای بدون سرنشین پر از مواد منفجره را که توسط...More
خسرو بشارت،‌ زندانی سیاسی اهل سنت،‌ در نامه‌ای به سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل برای لغو حکم اعدام خود درخواست کمک کرد. این زندانی سیاسی که نزدیک به...More
لیلا هاشمی‌زاده فرد حقیقی، مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعلام کرد روزانه بین هشت تا ۱۰ نفر از پرستاران مشکوک به کرونا در استان فارس...More
مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا،‌ که در سفر پنج‌ روزه به کشورهای آسیایی به سر می‌برد، تلاش چین برای افزایش نفوذ سیاسی و نظامی در سریلانکا و مالدیو را...More