کشته شدن یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه بر اثر حمله پهپادی | ایران اینترنشنال

کشته شدن یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه بر اثر حمله پهپادی

یکی از فرماندهان سپاه پاسداران  در مرز عراق و سوریه در اثر یک حمله پهپادی کشته شده است.

به گزارش رویترز به نقل از منابع عراقی، روز دوشنبه مقامات امنیتی و همچنین شبه نظامیان محلی در عراق خبر دادند که در اثر حمله پهپادی یک فرمانده سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه کشته است. این منابع نتوانستند هویت فرمانده را تایید کنند، اما به گفته آنها این فرد در کنار سه نفر دیگر که با او در یک وسیله نقلیه بودند، کشته شده‌اند.

پیشتر اما رسانه‌های عربی و عراقی، از «کشته شدن مسلم شهدان» یکی از فرماندهان سپاه پاسداران و سه همراه وی در بمباران هواپیمای بدون سرنشین خبر داده بودند.

به گفته منابع عربی، در این بمباران خودروی مسلم شهدان و همراهانش هنگام عبور آنها از مرز عراق به سوریه هدف قرار گرفته است.

همچنین دو مقام امنیتی عراق به صورت جداگانه به رویترز گفته‌اند که این وسیله نقلیه در حال حمل سلاح از طریق مرزهای عراق بود و پس از ورود به خاک سوریه مورد اصابت قرار گرفت.

این دو مقام همچنین اضافه کردند که گروه‌های شبه نظامی عراقی مورد حمایت ایران به بازگرداندن اجساد کمک کرده‌اند. اما جزئیات بیشتر در مورد این حادثه و یا زمان دقیق آن را اعلام نشد.

این حادثه تنها چند روز پس از کشته شدن محسن فخری زاده، در تهران اتفاق می‌افتد که ایران مسئولیت آن را بر عهده اسرائیل می‌داند.

اسرائیل هفته گذشته نیز حملات هوایی وسیعی علیه اهداف مختلف در سوریه انجام داد که در اثر آن برخی از نیروهای مورد حمایت ایران نیز هدف قرار گرفتند.

در روزهای گذشته نیز گزارش‌هایی درباره کشته شدن ۱۹ شبه‌نظامی وابسته به ایران در حمله هوایی اسرائیل به سوریه منتشر شد. پیشتر گزارش شده بود که در حملات هوایی روز پنج‌شنبه گذشته ارتش اسرائیل به دیرالزور سوریه، دست‌کم ۱۹ شبه‌نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی کشته شده‌‌اند. به گفته شبکه العربیه دو تن از شبه‌نظامیان کشته‌شده سمت فرماندهی داشتند.

طی چند هفته گذشته دیده‌بان حقوق بشر سوریه دو حمله هوایی دیگر در سوریه را هم به اسرائیل منتسب کرده بود. همچنین دو شبکه العربیه و الحدث به نقل از منابع خود خبر داده بودند که بمباران نیمه شب سه‌شنبه گذشته اسرائیل در سوریه، یک محموله پول از ایران به حزب‌الله را هدف قرار داده است. 

تازه چه خبر؟
ناآرامی‌ها و درگیری‌های شدید بین پلیس و معترضان در تونس برای دومین روز متوالی در پایتخت تونس و حداقل ۱۵ شهر ادامه داشت. به گزارش رویترز، علت اعتراض‌...More
شبکه ان‌بی‌سی با انتشار گزارشی درباره بازداشت عماد شرقی، شهروند دو تابعیتی ایرانی- آمریکایی در ایران، نوشت: «زندانی شدن چهارمین شهروند آمریکایی می‌...More
شيده لالمی، روزنامه‌نگار، نویسنده گزارش‌های میدانی و تحقیقی و سردبیر ماهنامه «زنان و زندگی» روز یک‌شنبه درگذشت. او متولد سال ۱۳۶۰ و دانش‌آموخته...More
الکسی ناوالنی، منتقد دولت روسیه پس از ورود به فرودگاه شرمتیوو مسکو، توسط پلیس این کشور بازداشت شد. پس از انتشار خبر بازداشت ناوالنی بود که جیک...More
فریدون خودنیا، مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به قطعی برق اعمال شده در این استان، خاموشی‌ها را در جهت «مصرف بهینه» توصیف کرد و گفت: «اگر سقف...More