پارلر در صورت پیدا نکردن میزبان جدید در آستانه حذف کامل قرار دارد | ایران اینترنشنال
شبکه‌ اجتماعی مورد استفاد هواداران ترامپ از اپ‌استور حذف شد:

پارلر در صورت پیدا نکردن میزبان جدید در آستانه حذف کامل قرار دارد

پس از حذف اپلیکیشن پارلر، شبکه اجتماعی مورد استفاده هواداران دونالد ترامپ از گوگل پلی و اپ استور، آمازون هم اعلام کرد به میزبانی این شبکه اجتماعی روی سرورهای خود پایان می‌دهد و در صورت پیدا نکردن میزبان جدید، پارلر به‌طور کامل از دسترس کاربرانش خارج خواهد شد.

کمپانی اپل اعلام کرد که شبکه اجتماعی پارلر را از اپ استور حذف کرده است. شرکت اپل روز جمعه با تعیین مهلتی ۲۴ ساعته، به شبکه اجتماعی پارلر هشدار داده بود به دلیل عدم اقدام این شرکت در تعدیل مطالبی که مخاطبان را به توسل به خشونت در ساختمان کنگره ترغیب می‌کردند، این شبکه اجتماعی را از اپ استور حذف خواهد کرد.

جان ماتز، مدیرعامل پارلر در واکنش به این تصمیم اپل گفته بود این شرکت برای پارلر استانداردهایی را مشخص کرده که خود به آنها پایبند نیست.

پیشتر نیز گوگل، اپلیکیشن شبکه اجتماعی پارلر را در گوگل پلی مسدود کرده بود. گوگل اپلیکیشن شبکه اجتماعی پارلر را به دلیل عدم اقدام این شرکت در تعدیل مطالبی که مخاطبان را به توسل به خشونت در ساختمان کنگره ترغیب می‌کردند، از گوگل پلی حذف کرد.

در ادامه ایجاد محدودیت برای این شبکه اجتماعی، کمپانی آمازون نیز  اعلام کرد که از روز یک‌شنبه دیگر حاضر به میزبانی شبکه اجتماعی پارلر، شبکه اجتماعی مورد استفاده هواداران دونالد ترامپ، در سرورهای خود نیست. اگر پارلر نتواند در این فاصله کوتاه میزبان جدیدی پیدا کند، به‌طور کامل از دسترس کاربرانش خارج خواهد شد.

این تحولات پس از آن اتفاق افتاد که روز جمعه توییتر اعلام کرد پس از بررسی توییت‌های اخیر ترامپ و فضایی که در پی آن‌ها ایجاد شده، حساب ترامپ را به دلیل احتمال تشویق به خشونت بیشتر «به صورت دائمی» مسدود کرده است. توییتر ساعاتی بعد حساب کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ را نیز مسدود کرد.

توییتر در بیانیه خود با تحلیل دو توییت ترامپ در روز جمعه گفت که برداشت این شرکت این‌ است که توییت‌های مذکور ممکن است دیگران را به تکرار خشونت‌های اخیر در ساختمان کنگره ترغیب کند و «چندین مولفه» نشان می‌دهد برخی این پیام‌ها را به منزله تشویق به تکرار این واقعه، تلقی می‌کنند.

این بیانیه افزود: «در توییتر و خارج از آن انتشار طرح‌های برگزاری تظاهرات مسلحانه در آینده شروع شده که از جمله آن‌ها می‌توان به طرح حمله دوم به ساختمان کنگره و سایر ساختمان‌های دولتی در محوطه کپیتول در ۱۷ ژانویه اشاره کرد.»

دونالد ترامپ پس از مسدود شدن حسابش در توییتر، از طریق حساب ریاست‌جمهوری آمریکا یک رشته توییت منتشر کرد که توییتر آن را نیز حذف کرد.

همزمان با دونالد ترامپ، حساب کاربری برخی از حامیان دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی حذف شده است.

از جمله شبکه یوتیوب، کانال پادکست استیو بنن،‌ مشاور سابق دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا را به دلیل آنچه «ادعاهای دروغین درباره انتخابات» خواند، حذف کرد. حساب توییتر بنن نیز در ماه نوامبر به دلیل توییتی خشونت‌آمیز علیه آنتونی فائوچی بسته شده بود.

تازه چه خبر؟
وزارت خارجه ترکیه با احضار سفیر ایران در آنکارا، به اظهارات اخیر سفیر جمهوری اسلامی در بغداد اعتراض کرد. ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی در بغداد، روز...More
حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید دولت «همواره در پی آن بوده که بتواند ارز را به قیمت واقعی آن نزدیک کند». روحانی روز یکشنبه در ستاد...More
دفتر ریاست جمهوری ایران نقل قول منتشرشده از محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، درباره نقش دولت در افزایش قیمت ارز را تکذیب کرد. روابط عمومی دفتر...More
فدراسیون فوتبال ایران در انتخاباتی که علی کریمی، بازیکن پر طرفدار تیم ملی، آن را «مهندسی‌شده» خواند، شهاب‌الدین عزیزی خادم را به عنوان رییس جدید...More
روزنامه دولتی «اطلاعات» طی مقاله‌ای با هشدار به مقام‌های سیاست خارجی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی نوشته ممکن است کارگران چینی که در ایران حاضر هستند، «...More