هوش مصنوعی گوگل در خدمت مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان | ایران اینترنشنال

هوش مصنوعی گوگل در خدمت مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان

 

تازه‌ترین نرم‌افزار متکی بر هوش مصنوعی گوگل  به‌ خدمت گروه‌های مدافع از حقوق کودکان می‌آید تا بتوان سریع‌تر محتوای حاوی سوءاستفاده جنسی از کودکان را شناسایی و از فضای مجازی حذف کرد.

نرم‌افزارهای موجود، نیازمند کاربرانی هستند در فضای مجازی که محتوایی را پیدا کنند که پیش‌تر برچسب «حاوی سوءاستفاده جنسی از کودکان» خورده و غیرقانونی اعلام شده تا آن‌ها را از اینترنت حذف کنند.

ولی این نرم‌افزار تازه، فضای مجازی را رصد می‌کند و محتوایی را که درنظرش مشکل‌دار است پیدا می‌کند و سپس از کاربران می‌خواهد تا این محتوا را بسنجند و تشخیص بدهند که آیا حاوی سوءاستفاده و تجاوز جنسی است یا که نه.

گوگل می‌گوید، آزمون این نرم‌افزار، نشان داده است که یافتن محتوای مشکل‌دار و حذف آن، ۷۰۰ درصد افزایش داشته است.

این نرم‌افزار رایگان در اختیار گروه‌های مدنی، سازمان‌های غیردولتی و گروه‌های فعال در مبارزه با سوءاستفاده جنسی از کودکان قرار می‌گیرد.

تنها در آمریکا، یک نفر از هر چهار دختربچه و یک نفر از ۲۰ پسربچه، در معرض سوءاستفاده و سوءرفتار جنسی قرار می‌گیرد و در بریتانیا، آژانس ملی جرایم می‌گوید که «محتوای حاوی سوءاستفاده جنسی از کودکان در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال ۲۰۱۲، ۷۰۰ درصد رشد نشان می‌دهد».

تنها یک روز پیش از آن‌که گوگل نرم‌افزار جدیدش را معرفی کند، دولت بریتانیا از شرکت‌های عمده فن‌آوری و ارتباطات خواسته بود تا کار بیشتری در زمینه مبارزه با سوءاستفاده از کودکان در فضای مجازی انجام دهند.

 

خبرنگار ایران اینترنشنال
تازه چه خبر؟
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More
منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته شدگان اعتراضات آبان ۹۸، در پیامی ویدیویی با حمایت از دادخواهی و اعتراض مردم سراوان به کشتار دست‌کم ۱۰ سوخت‌...More
طبق تحقیقی که از سوی دانشگاه کلمبیای آمریکا صورت گرفته، گونه‌ای جدید از ویروس کرونا که شبیه به گونه کشف شده در آفریقای جنوبی است، از ماه نوامبر در...More