موج تازه هراس در پی کشف ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد | ایران اینترنشنال

موج تازه هراس در پی کشف ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد

به گفته مقام‌های محلی چین، در دو شهر این کشور آثار ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد وارداتی و بسته‌بندی‌شان مشاهده شده است. این مساله به وحشت از این‌که محموله‌های غذایی آلوده به بروز موج جدید ابتلا به کرونا منجر شود دامن زده است. 

مقام‌های محلی چین روز پنجشنبه اعلام کردند نمونه‌ای از بال مرغ یخ‌زده وارداتی از برزیل به شهر شنژن و بسته‌بندی میگوی منجمد اکوادوری در شهر شیان به ویروس کرونا آلوده بوده‌اند.

انتشار این خبر یک روز پس از آن بود که آثار ویروس عامل کووید‌ـ‌۱۹ در بسته‌بندی میگوی منجمد اکوادوری در شهری در استان آن‌هویی نیز گزارش شد.

مقام‌های بهداشت و درمان شهر شنژن تمام کسانی را که احتمال می‌رفت با محصولات غذایی مشکوک به آلودگی در تماس باشند ردیابی کردند و از آن‌ها آزمایش کرونا گرفتند. پاسخ تمام آزمایش‌ها منفی بود.

یکی از صادرکنندگان گوشت برزیل در این مورد به رویترز گفت: «سخت می‌شود گفت مرغ‌های منجمد در کدام مرحله آلوده شده‌اند.»

علاوه بر بررسی تمام کانتینرهای گوشت و محصولات دریایی که از بندرهای اصلی وارد می‌شوند، چین از میانه ماه ژوئن، واردات گوشت از برخی کشورها، از جمله برزیل، را به‌طور موقت متوقف کرده است.

رییس آزمایشگاه میکروب‌شناسی مرکز ملی ارزیابی ایمنی غذا در چین در ماه ژوئن در مورد احتمال آغاز مجدد موج ابتلا به کرونا در اثر مواد غذایی منجمد آلوده هشدار داد.

ویروس‌ها در دمای منفی ۲۰ درجه سلسیوس تا دو سال باقی می‌مانند اما دانشمندان می‌گویند هنوز مدرک قطعی وجود ندارد که ثابت کند ویروس عامل کووید‌ـ‌۱۹ از طریق مواد غذایی منجمد منتقل می‌شود.

در ماه ژوئن، در بازار شینفادی پکن، موارد ابتلای گروهی به کرونا گزارش شد و آثار ویروس روی تخته‌ای یافته شد که برای پاک کردن ماهی آزاد وارداتی استفاده می‌شد. در تازه‌ترین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین آمده است هنوز چگونگی ورود ویروس به این بازار مشخص نیست.

 

تازه چه خبر؟
وزیر ماهیگیری و شیلات دولت یمن بار دیگر شناورهای ایرانی را متهم کرد که در آب‌های سرزمینی یمن به صید غیرقانونی می پردازند. فهد سلیم کفاین، وزیر شیلات...More
در حالی که مقام‌های رسمی از حضور نیافتن بخش عمده دانش‌آموزان ایرانی در مدارس خبر می‌دهند، فشارها برای تعطیلی مدارس افزایش یافته است. علیرضا زالی،...More
خبرگزاری بلومبرگ می‌گوید داده‌های وب سایت رهگیری «تانکر ترکرز» نشان می‌دهد یک نفتکش دیگر حامل سوخت ارسالی ایران وارد آب‌های ونزوئلا شده است. بلومبرگ...More
مقام‌های قضایی استان کرمانشاه از صدور حکم جلب برای میثم موسوی اجاق، عضو شورای شهر کرمانشاه، به اتهام «توهین به خانواده شهدا» خبر داده‌اند. در روزهای...More
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، با اعلام اینکه اپراتورها به وعده‌هایشان عمل نکردند گفت سیم کارت شاد منتفی شد. حاجی میرزایی روز دوشنبه گفت برخی...More