مغازه داری که بلیت بخت‌آزمایی یک میلیون دلاری را به صاحبش رساند | ایران اینترنشنال

مغازه داری که بلیت بخت‌آزمایی یک میلیون دلاری را به صاحبش رساند

 

وقتی ابی شاه ۳۰ ساله اواخر ماه مارس و در میانه همه‌گیری بزرگ قرن یک بلیت بخت‌آزمایی یک میلیون دلاری در زباله‌ها پیدا کرد، به جای خرید خانه و ماشین و مغازه رویایی‌اش، آن را به خریدار بلیت بازگرداند. این گزارش از واشینگتن پست به داستان ابی شاه و خانواده او و نحوه برخورد آن‌ها با این موضوع پرداخته است. 

وقتی ابی شاه هنگام جمع کردن زباله‌های مغازه‌اش در ساوت ویک (Southwick) در ایالت ماساچوست آمریکا به یک بلیت بخت‌آزمایی دور انداخته شده برخورد کرد با خود گفت با این پول یک ماشین تسلا یا یک خانه و یا حتی یک مغازه دیگر می‌خرد. اما ابی ۳۰ ساله و والدینش تصمیم دیگری گرفتند. آن‌ها بلیت را به صاحبش که آن را دور انداخته بود برگرداندند.

ابی شاه در گفت‌وگو با واشینگتن پست گفت: «ما همزمان احساسات متناقضی داشتیم. دو شب نخوابیدیم، اما نمی‌دانم بعد چه اتفاقی افتاد. حسی از درون به من می‌گفت که این کار درست نیست. تو می‌دانی آن شخص کیست. تو باید این بلیت را به او برگردانی و این دقیقا همان کاری بود که کردم.»

ابی می‌گوید، لیا رز فیگا حداقل از پنج سال پیش که او و خانواده‌اش این مغازه را خریده بودند یک مشتری دائمی بود. فیگا، که در یک شرکت بیمه در اطراف کار می‌کند‌، هفته‌ای چندین بار در وقت ناهار برای خرید بلیت‌های بخت‌آزمایی به فروشگاه او می‌رفت و بلیت‌های بی ارزش را پس می‌داد تا با بلیت‌های باطله دور ریخته شوند.

در ماه مارس، فیگا یک بلیت ۳۰ دلاری از مادر ابی شاه، خریداری کرد. ده روز بعد وقتی ابی شاه در حال جمع کردن بلیت‌های باطله بود متوجه شد که پشت یکی از بلیت‌ها کاملا خراشیده نشده است.

فیگا در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس می‌گوید: «من آن روز عجله داشتم و وقتی پشت بلیت را خراشیدم سریع به آن نگاه کردم و به نظرم آمد بلیت با ارزشی نیست و آن را به فروشنده پس دادم که دور بریزد.» 

ابی شاه می‌گوید با دیدن ارزش بلیت با تصور اینکه من و خانواده ام چه کارهایی می توانیم با این پول بکنیم از خوشحالی می‌رقصیدم. 

اما خیلی زود واقعیت ماجرا جلوی چشمان او و خانواده‌اش آمد. آن‌ها می‌دانستند که این بلیت را فیگا خریده، هرچند آن را دور ریخته بود. اگر آن‌ها بلیت‌های برنده را برای خود نگه می‌داشتند، آن‌کسی که بیشترین ضرر را می‌کرد فیگا بود. خانواده ابی شاه با خویشاوندان خود در هند تماس گرفتند و مادربزرگ ابی شاه آن‌چه را که او و خانواده‌اش در تمام مدت احساس می‌کردند تایید کرد: «آن‌ها باید بلیت را به فیگا پس بدهند.»

ابی‌شاه می‌گوید مادربزرگم گفت: « صادق باش و بلیت را به صاحبش برگردان.»

ابی شاه و خانواده‌اش  روز ۲۹ مارس منتظر آمدن فیگا به فروشگاه شدند اما وقتی خبری از او نشد، ابی‌ شاه با ماشین خود به محل کار فیگا رفت. 

فیگا در ابتدا ترسید و فکر کرد مشکلی پیش آمده و احیانا فراموش کرده برای کالایی پرداخت کند. ابی شاه به او گفت: « نه هیچ مشکلی پیش نیامده، فقط یک اتفاقی افتاده که تمام زندگی‌ات را زیر و رو خواهد کرد.»

فیگا به همراه  ابی شاه به فروشگاه رفت، جایی که خانواده او بلیت یک میلیون دلاری را به او دادند و فیگا با دیدن بلیت و ارزش آن به گریه افتاد. 

ابی شاه می‌گوید: «با دیدن خوشحالی فیگا خیلی خوشحال شدم. می‌دانستم که کار درستی انجام داده‌ام. من نباید پول کسی را نگه دارم، پول همه چیز نیست.»

 فیگا به آسوشیتدپرس گفت برای قدردانی از صداقت و امانتداری ابی شاه و خانواده‌اش بخشی از این پول که او قصد داشت برای بازنشستگی خود کنار بگذارد را به آن‌ها داده است. علاوه بر این به گفته سازمان امور بلیت‌های بخت‌آزمایی در ماساچوست،  خانواده ابی ۱۰ هزار دلار برای فروش این بلیت دریافت کرده‌اند. 

ابی شاه و خانواده‌اش معتقدند، با توجه به فروش تعداد زیادی از بلیت‌های بخت‌آزمایی با ارزش، صاحب مغازه‌ای خوش‌یمن هستند. گرچه تا قبل از این، هرگز یک بلیت یک میلیون دلاری نفروخته بودند.

 

تازه چه خبر؟
رحمت‌الله فیروزی پوربادی، نماینده نطنز و عضو کمیسیون عمران مجلس، از نامه بیش از ۷۰ نماینده به دولت درخصوص افزایش چند برابری قیمت سیمان طی یک ماه...More
انوش دهنادی مقدم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، وضعیت کرونا در این استان را بحرانی توصیف کرد و گفت که بیمارستان‌ها مملو از بیماران کروناست...More
مرحله نیمه نهایی قایقرانی روئینگ بازی‌های المپیک توکیو‌ برگزار شد و نازنین ملایی با قرار گرفتن در جایگاه ششم مرحله نیمه‌نهایی قایقرانی روئینگ گروه...More
به گزارش شرکت آمریکایی امنیت سایبری پروف‌پوینت، هکرهای تورتس‌شل، پوسته لاک‌پشت، وابسته به حکومت ایران، طی کارزاری در سال گذشته در تلاش بوده‌اند...More
به گزارش رسانه‌های کوبا، هفته آینده ایران اولین کشور غیراز کوبا خواهد بود که تولید واکسن کرونای ساخت این کشور به نام سوبرانا-۲ را آغاز می‌کند. این...More