فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ: ۳۰ نفر از کیوان امام‌وردی به اتهام تجاوز شکایت کرده‌اند | ایران اینترنشنال

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ: ۳۰ نفر از کیوان امام‌وردی به اتهام تجاوز شکایت کرده‌اند

کیوان امام‌وردی، متهم به تجاوز و آزار جنسی تعدادی از زنان، بنابر گزارش روزنامه همشهری به زودی با اتهام «افساد فی‌الارض» محاکمه خواهد شد و این در حالی است که به گفته فرمانده نیروی انتظامی پایتخت تاکنون حدود ۳۰ دختر جوان از این فرد شکایت کرده‌اند.

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در خصوص این پرونده گفت: «متهم، به تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ۱۰ سال اعتراف کرده است و ‌ماموران پلیس از مخفیگاه او فیلم‌های سیاهی از تجاوز به ۴۶ دختر کشف کرده‌اند.»

رحیمی  در ادامه گفت: «از بین شاکیان متهم که حدود ۳۰ نفر هستند، ۱۰نفر در مواجهه‌ حضوری با متهم، او را شناسایی کردند و بقیه شاکیان نیز به صورت تلفنی با دادسرا تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کرده‌اند.»

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در مورد مشخصات  شاکیان پرونده گفت: «شاکیان این پرونده دختران جوانی ‌اهل تهران و برخی از شهرستان‌ها هستند. برخی از شاکیان نیز از خارج از کشور با دادسرا تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کرده‌اند.»

به گزارش همشهری پرونده کیوان امام‌وردی  در شعبه سوم دادسرای امنیت و اخلاقی زیر نیز بازپرس روح الله رضاپورگتابی، در دست بررسی است و قرار است که بازپرس پرونده امام‌وردی را  به اتهام افساد فی‌الارض محاکمه  کند. 

به گفته همشهری، «به‌رغم اینکه پلیس و بازپرس پرونده به شاکیان اطمینان داده‌‌اند هویت آنها حفظ خواهد شد و هیچ اتهامی علیه خود آنها مطرح نخواهد بود اما هنوز عده زیادی از قربانیان حاضر به شکایت نشده‌اند.»

اوایل شهریور ماه سال‌جاری رییس پلیس تهران اعلام کرد فردی که اخیرا در توییتر روایت و گزارش‌هایی مبنی بر آزار و تعرض جنسی او به دختران دانشجو منتشر شده بود، بازداشت شده است. پیش از آن شماری از کاربران توییتر با انتشار تصاویری از متن مکالمات خود با امام‌وردی در شبکه‌های اجتماعی، گفته بودند که او آن‌ها را به منزلش دعوت می‌کرده و ‌ پس از مست یا بیهوش کردن آنها، اقدام به آزار و تعرض جنسی می‌کرده است.

رسانه‌ها در آن زمان این فرد را دانش‌آموخته دانشگاه تهران معرفی کرده‌اند که در حوالی میدان انقلاب کتابفروشی داشته است. در پی انتشار اخبار درباره این «متجاوز سریالی به دختران»، اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه به فارغ‌التحصیلی امام‌وردی در سال ۱۳۸۹ در مقطع کارشناسی از دانشکده ادبیات و علوم‌انسانی دانشگاه تهران اشاره شده و آمده است که او «از تاریخ مذکور، هیچ‌گونه ارتباط آموزشی، پژوهشی و اداری با دانشگاه نداشته و ندارد.»

گفته می‌شد که این متهم به واسطه ارتباط با شماری از دانشجویان دختر پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران اقدام به آزار و اذیت آن‌ها می‌کرد. پس از گسترش موج روایت و شکایت‌ها از امام‌وردی در رسانه‌های اجتماعی، او اقدام به بستن حساب‌های کاربری و حذف کردن چت‌های خود کرده بود.

 

تازه چه خبر؟
سید اشرفی بازپرس رسیدگی کننده به پرونده کشته شدن قاسم سلیمانی اعلام کرد که پرونده نیابت قضایی به شش کشور که پایگاه‌های آمریکایی‌ها در آنجا مستقر...More
دونالد ترامپ در پاسخ به پرسشی گفت که اگر مجمع گزینندگان آمریکا جو بایدن را تایید کند، قدرت را واگذار خواهد کرد. ترامپ روز پنج‌شنبه در مراسم سخنرانی...More