شبکه آی‌تی‌وی بریتانیا به صف حامیان برابری جنسیتی پیوست | ایران اینترنشنال

شبکه آی‌تی‌وی بریتانیا به صف حامیان برابری جنسیتی پیوست

شبکه تلویزیونی آی‌تی‌وی (ITV) با وعده حمایت از برابری جنسیتی اعلام کرده است از این پس، از تولید و پخش کلیه برنامه‌های طنزی که با حضور نویسندگان صرفا مرد ساخته شود، جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش ایندیپندنت، توجه به «جای خالی محسوس زنان نویسنده» در میان عوامل و سازندگان برنامه‌های طنز، مدیران این شبکه بریتانیایی را به تغییر سیاست‌های برنامه سازی آن‌ها واداشته است.

آی‌تی‌وی که از سال ۱۹۹۵ شروع به کار کرده است، بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شبکه تلویزیونی تجاری است که هم‌اکنون در بریتانیا پخش می‌شود.

مدیر بخش تولیدات طنز آی‌تی‌وی در نشستی که به تازگی در جشنواره هنری دایورس (Diverse Festival) برگزار شد، به «وضعیت فاجعه‌بار» تولیدات تلویزیون در رابطه با کمک نگرفتن از نیروهای زن نویسنده اشاره کرد. ساسکیا شوستر حضور عوامل صرفا مرد در ساخت و نوشتن تولیدات تلویزیون را به سلطه‌جویی و همچنین قلدری تعبیر کرد.

در ادامه این بحث، شوستر با تاکید بر لزوم تغییر در سیاست‌های فعلی برنامه‌سازی و حمایت از برابری جنسیتی گفت: «بیش‌تر مواقع، در نحوه اداره اتاق نویسندگان حساسیت‌های لازم در نظر گرفته نمی‌شود. تداوم این وضعیت می‌تواند سلطه‌جویانه و تا اندازه‌ای زورگویانه باشد.»

او توضیح داد که پس از مشورت با نویسندگان، تهیه‌کنندگان و همچنین روابط عمومی برنامه‌ها، اقدام به تغییر سیاست‌های تولیدات طنز شبکه آی‌تی‌وی کرده است.

شوستر همچنین خاطرنشان کرد که بر اساس توافق صورت گرفته، ضروری است در تولید کلیه برنامه‌های طنز این شبکه، همکاری با یک زن – ولو به شکل سمبلیک – لحاظ شود.

شوستر سابقه‌ای طولانی در پشتیبانی و حمایت از برابری جنسیتی در نگارش و تولید محتوای برنامه‌های طنز دارد. او در سال ۲۰۱۸ طرح برنامه طنزی با عنوان «کمدی ۵۰:۵۰» را ارائه کرد.

او همچنین در وب‌سایتش نوشت: «حضور انفرادی زنان در تولید برنامه‌های تلویزیون، اغلب به تظاهر و عوام‌فریبی تعبیر می‌شود. یا تصور غالب این است که همکاری با زن‌ها صرفا به سهمیه‌بندی بودجه تولید برمی‌گردد.»

تازه چه خبر؟
ویدا مهران‌نیا، همسر احمدرضا جلالی، پژوهشگر زندانی و محکوم به اعدام در ایران به یک نشریه سوئدی گفت که همسرش برای اجرای حکم اعدام به انفرادی منتقل شده...More
پیروزی جو بایدن، رییس‌جمهوری منتخب آمریکا در ایالت پنسیلوانیا تایید شد. تام ولف، فرماندار این ایالت در توییتی خبرداد که وزارت امور داخلی پنسیلوانیا «...More
جلسه دوم محاکمه غیابی ۲۰ شهروند سعودی به اتهام دست داشتن در قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی برگزار شد. در میان این افراد، سعودی القطانی،...More
مقام‌های محلی افغانستان اعلام کردند که دو انفجار همزمان در ولایت بامیان در مرکز این کشور، دست‌کم ۱۴ کشته و ۵۰ زخمی برجای گذاشت. زبردست صفایی، رییس...More
حسینعلی امیری،‌ معاون پارلمانی رییس‌جمهور ایران،‌ در واکنش به اعلام خبر شکایت حسن روحانی از یک عضو هیات رییسه مجلس گفت رویکرد دولت شکایت از نمایندگان...More