ترامپ لوایح حمایت از زنان بومی آمریکا را امضا کرد | ایران اینترنشنال

ترامپ لوایح حمایت از زنان بومی آمریکا را امضا کرد

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا دو قانون مربوط به زنان بومی آمریکا را امضا کرد. این قانون‌ها که با نام «ساوانا» و «نادیده‌گرفته نشدن» شناخته می‌شوند، تلاش برای برقراری عدالت در حق صدها زن بومی را که ناپدید یا کشته‌شده‌اند، افزایش خواهد داد.

دونالد ترامپ هم در توییتی تاکید کرد که از امضای این لوایح قانونی به خود افتخار می‌کند. او نوشت: «من اولین رییس‌‌جمهوری هستم که رسما مساله مفقودشدن و قتل بومیان آمریکا را به رسمیت شناختم.»

امضای این دو لایحه قانونی از سوی رییس جمهوری آمریکا، این امید را برمی‌انگیزد که سرانجام کاری در مورد یک بحران وحشتناک و نادیده‌گرفته‌شده در ایالات متحده انجام می‌‌گیرد، بحرانی که در آن صدها زن بومی آمریکایی در سال‌های اخیر ناپدید شده یا به قتل رسیده‌اند.

اولین لایحه، لایحه ساوانا، کمک می‌کند تا در شرایط ویرانگری که در آن هیچ کس نمی‌تواند بگوید دقیقا چه اتفاقی افتاده است، اقدامات موثرتری انجام شود.

بر اساس گزارش نوامبر سال ۲۰۱۸ موسسه بهداشت بومیان، حداقل ۵۰۶ زن و دختر بومی در ۷۱ شهر ایالات متحده گم شده و یا به قتل رسیده‌اند. ۳۳۰ نفر از این آمار تنها به سال‌های بعد از ۲۰۱۰ مربوط است. آمار ذکر شده، با توجه به کمبود و محدودیت داده‌های جمع آوری شده، کمتر از مقدار واقعی است.

این قانون که از سوی لیزا مورکاوسکی، سناتور جمهوری‌خواه تهیه شده است، به یاد ساوانا لا فونتین گریویند، زن ۲۲ ساله بومی که در سال ۲۰۱۷ در داکوتای شمالی ربوده و کشته شد، قانون «ساوانا» نامگذاری شده است.او هشت ماهه باردار بود.

قانون جدید، هماهنگی و جمع‌آوری اطلاعات بین قوانین قبیله‌ای، محلی، ایالتی و فدرال در موارد مربوط به زنان بومی ناپدیده‌شده و یا کشته‌شده را افزایش می‌دهد. همچنین ماموران فدرال را ملزم می‌کند تا با قبایل در مورد چگونگی افزایش ایمنی زنان بومی مشورت کنند.

بسیاری از این ناپدید شده‌ها و کشته‌شده‌ها به دلیل خشونت خانگی، تجاوز جنسی و یا قاچاق جنسی بوده است. بر اساس‌ آمارها، ۸۴ درصد زنان بومی آمریکایی در طول زندگی خود خشونت را تجربه می کنند و در برخی از جوامع قبیله‌ای، آمار قتل زنان ده برابر نرخ میانگین ملی است.

لایحه دیگری که امروز دونالد ترامپ امضا كرد ، «نادیده‌گرفته نشدن» یا «نامرئی نبودن» است. این قانون دولت فدرال را وادار می‌كند تا در برابر مفقود شدن، یا قتل زنان بومی واکنش خود را افزایش دهد.

سناتور مورکاوسکی در بیانیه‌ای به مناسبت تصویب نهایی این قانون گفت: «امروز ما در تلاش برای تامین عدالت برای قربانیان، تسکین خانواده‌های آنها و حمایت از زنان ، کودکان و خانواده‌ها در سراسر کشور به یک مرحله بزرگ قدم گذاشتیم.»

تازه چه خبر؟
دونالد ترامپ ، رییس جمهوری آمریكا، روز شنبه به منظور حمایت از دو نامزد جمهوری‌خواه در انتخابات مرحله دوم مجلس سنا که پنجم ژانویه در ایالت جورجیا...More
به گزارش رویترز تا پایان امسال، ۲۹ هزار کارمند شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا کار خود را از دست می‌دهند و در سال آینده نیز ۱۰ هزار شغل دیگر در این شرکت از...More
در حالی که ناسا به تصمیم‌گیری نهایی درباره انتخاب اولین تیم بخش خصوصی برای سفر به ماه در سال ۲۰۲۴ نزدیک شده است، جف بزوس، اعلام کرد که بلو اوریجین،...More
واکسیناسیون ضدکرونا در ۷۰ مرکز شهر مسکو، پایتخت روسیه، آغاز شد. در اولین مرحله، گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیر ضد این ویروس واکسینه می‌شوند. به گزارش...More
عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست ایران، به دلیل سخنانش درباره روح‌الله خمینی و انقلاب ۱۳۵۷ به دادسرا احضار و تفهیم اتهام شد. رسانه‌های ایران روز...More