پیک‌های اکسپرس اسنپ فود اعتصاب کردند | ایران اینترنشنال

پیک‌های اکسپرس اسنپ فود اعتصاب کردند

گزارش‌ها حاکی از اعتصاب پیک‌های اکسپرس اسنپ‌فود به دلیل تغییرات داخلی است و پیک‌ها در اعتراض به تصمیم مدیران این شرکت برای انتقال آنها به زیر مجموعه اسنپ باکس دست از کار کشیده‌اند.

دلیل اعتراض پیک‌های اسنپ فود این است که شرکت اسنپ تصمیم گرفته همه پیک‌های اکسپرس اسنپ فود، زیر نظر اسنپ باکس کار کنند.

پیک‌های معترض گفتند که با انتقال به زیر مجموعه اسنپ باکس از این پس مبلغ دریافتی آنها به ازای ارسال غذا، شامل «کمیسیون» می‌شود.

به گفته پیک‌های اسنپ فود، آنها  از بیمه و خدمات دیگر برخوردار نیستند، دریافتی‌شان در ازای حمل و نقل غذا حداقلی است و به همین دلیل نسبت به انتقال به زیر مجموعه اسنپ باکس و برداشت کمیسیون از مبلغ دریافتی خود اعتراض دارند.

روحانی: مرغ هم شامل تحریم‌های آمریکاست

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، گفت واردات مرغ هم شامل تحریم‌های آمریکاست.

او روز پنجشنبه دوم اردیبهشت اضافه کرد: «مردم باید بدانند که ما در مرغ لاین، مرغ اجداد و مرغ‌هایی که وارد می‌کردیم تحریم شدیم. می‌خواستند در ایران اخلال ایجاد کنند و اصلا مرغ تولید نشود.»

مرغ لاین که از آن مرغ مادر و سپس جوجه‌های یک روزه تولید می شوند از خارج وارد می شوند.

او همچنین گفت که واردات نهاده های دامی در ایران نیز به دلیل تحریم‌ها دچار مشکل است.

روحانی افزود: «اگر عادت مردم از مصرف گوشت قرمز و گوشت مرغ به سمت آبزیان برود، تحول بزرگی است.»

پیش از این برخی از دست‌اندرکاران صنعت پرورش مرغ از جمله دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران، گفته بودند که تحریم‌ها دلیل اصلی مشکلات تولید مرغ نیست و «بیشتر از همه، سوء مدیریت تاثیرگذار بوده است».

کشته شدن دو نیروی سپاه پاسداران در مریوان

قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه پاسداران اعلام کرد دو نیروی این قرارگاه و دو نفر که اعضای یک گروه مسلح خوانده شده‌اند، در درگیری بین دو طرف در مریوان کشته شدند.

در اطلاعیه سپاه پاسداران نام نیروهای کشته‌شده این نهاد عثمان جهانی و ناصر امینی اعلام شده است.در این گزارش به هویت این گروه اشاره نشده است.

در همین حال سازمان حقوق بشری هه‌نگاو خبر داد که بالگردهای سپاه پاسداران روز پنج‌شنبه در محل این درگیری در حال پروازند.

بر اساس این گزارش، این درگیری در ارتفاعات مرزی روستای «چناره» مریوان رخ داده است.

هیچ یک از احزاب کرد تاکنون گزارشی درباره این درگیری منتشر نکرده‌اند.

هند با ۳۰۰ هزار ابتلا در یک روز، بالاترین میزان ابتلای روزانه کرونا در جهان را ثبت کرد

هند با ۳۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در یک روز، بالاترین میزان ابتلای روزانه به کرونا در جهان را به ثبت رساند.

به گفته وزارت بهداشت هند، همچنین در ۲۴ ساعت اخیر بیش از دو هزار نفر در این کشور در اثر کرونا جان باخته‌اند.

پیش از این، آمریکا در ماه ژانویه با اعلام بیش از ۲۹۷ هزار مورد جدید، بیشترین موارد ابتلای روزانه در جهان را ثبت کرده بود.

در حال حاضر بیش از ۱۵ میلیون نفر در هند به کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۸۲ هزار نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

هند در اثر شیوع یک گونه جدید ویروس کرونا با موج دوم شیوع این بیماری مواجه است و دومین میزان بالای شیوع کرونا در جهان را دارد.

در همین حال مقام‌های دهلی نو از رو به پایان رفتن ذخیره اکسیژن برای درمان مبتلایان به کرونا در پایتخت خبر داده‌اند.

خراسان شمالی برای تامین تخت آی‌سی‌یو و تجهیزات حفاظت فردی درخواست کمک کرد

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، برای تامین امکانات پزشکی از جمله تخت آی‌سی‌یو و تجهیزات حفاظت فردی درخواست کمک کرد.

مهدی اسدی، سرپرست اداره سازمان‌های مردم نهاد خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا نیاز مراکز درمانی و  بهداشتی به تجهیزات حفاظت فردی و دستگاه‌ها و تجهیزات، از خیرین درخواست کمک داریم.

اسدی با تاکید براینکه اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی محدود است، گفت که برای بیمارستان‌ها و کادر درمان خود در مقابله با کرونا نیازمند انواع ماسک پزشکی و جراحی، لباس سرهمی و گان، محلول ضدعفونی، عینک و شیلد محافظ، الکل ۷۰ درصد، دستکش، کاور کفش و آستین یکبار مصرف هستیم.

این مقام دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین گفت که با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سطح این استان و به تبع آن افزایش تعداد بیماران بد حال و نیازمند مراقبت‌های ویژه، دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر نیاز به فضای فیزیکی حداقل به هشت تخت آی‌سی‌یو نیز نیاز دارد.

مقام‌های مسئول: منشاء صدای انفجار مهیب عصر چهارشنبه در پرند، انجام عملیات عمرانی بود

درپی شنیده شدن صدای انفجار طی عصر چهارشنبه در منطقه پرند، خبرگزاری مهر گزارش داد که علت شنیده شدن صدای انفجار مهیب عصر چهارشنبه در پرند، انجام عملیات عمرانی بوده است.

عصر چهارشنبه، اول اردیبهشت، صدای انفجار مهیب در پرند شنیده شد، که این صدای مهیب در فازهای ۴، ۵ و ۶ با شدت زیادی به گوش رسیده بود

خبرگزاری مهر در این باره تاکید کرد که «با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد انجام عملیات عمرانی علت شنیده شدن صدای انفجار مهیب عصر چهارشنبه در پرنده بوده است».

در این گزارش اشاره شده است که در ماه‌های گذشته هم چندین مورد صدای انفجار مهیب به گوش مردم در پرند رسیده که دلیل همه آنها «انجام عملیات عمرانی» عنوان شده است.

شهر پرند با هفت فاز در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی شهر تهران و در شهرستان رباط کریم قرار دارد.

آمریکا ترکیه را از توافق خرید هواپیماهای جنگنده اف-۳۵ خارج می‌کند

خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه گزارش داد پنتاگون به دولت ترکیه اطلاع داده به دلیل اقدام آنکارا در خرید سیستم دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه، ترکیه را از توافق خرید هواپیماهای جنگنده اف-۳۵ خارج می‌کند.

جسیکا مکسول، سخنگوی پنتاگون گفت روند خارج کردن ترکیه از کنسرسیوم کشورهای خریدار اف-۳۵ از ژوئیه سال ۲۰۱۹ آغاز شده است.

مکسول دلیل این تصمیم را عدم انطباق سیستم اس-۴۰۰ روسیه با اف-۳۵ عنوان کرد.

در حال حاضر، هشت کشور آمریکا، استرالیا، بریتانیا، ایتالیا، هلند، کانادا، نروژ و دانمارک در این کنسرسیوم عضو هستند.

ترکیه در سال ۲۰۲۲ برای خرید ۱۰۰ هواپیمای اف-۳۵ به این کنسرسیوم پیوسته بود. قیمت هر هواپیمای اف-۳۵ معادل ۹۰ میلیون دلار است.

نیروهای امنیتی روسیه حدود هزار و ۵۰۰ نفر از معترضان به زندانی شدن الکسی ناوالنی را دستگیر کردند

نیروهای امنیتی روسیه روز چهارشنبه حدود هزار و ۵۰۰ نفر را به دلیل شرکت در تظاهرات سراسری حمایت از الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس کرملین، دستگیر کردند.

در مسکو، که شاهد بزرگ‌ترین تظاهرات در روز چهارشنبه بود، هزاران نفر در حمایت از ناوالنی در خیابان‌های مرکز شهر راهپیمایی کردند.

به گزارش رویترز، برخی از معترضین، از جمله برخی دستیاران ناوالنی پیش از برگزاری تظاهرات دستگیر شده بودند.

تیم ناوالنی پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر وخامت حال او در اثر اعتصاب غذا، از مردم روسیه خواستند در سراسر کشور تظاهرات بدون مجوز برگزار کنند.

دور دوم مذاکرات ایران و عربستان سعودی در روزهای آینده برگزار می‌شود

چند مقام و منبع مطلع به رویترز گفتند که دور دوم گفت‌وگوهای مستقیم میان ایران و عربستان سعودی قرار است قبل از پایان ماه جاری میلادی انجام شود، اما زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست.

یک مقام دور اول مذاکرات را «بسیار سازنده» خواند و گفت بیشتر بر برجام و بحران یمن تمرکز داشته است.

مقامات و منابع خاورمیانه به رویترز گفته‌اند: «این مذاکرات با هدف کاهش تنش بین دو رقیب منطقه ای و اقدامی قابل توجه برای استقرار ثبات در منطقه به حساب می‌آید.»

هیچ کدام از دو کشور ایران و عربستان نشستی را که اوایل ماه جاری در عراق برگزار شد علناً تأیید نکرده اند هر چند فرستاده ایران به بغداد از میانجیگری عراق برای به هم پيوستن روابط با کشورهای خليج فارس استقبال کرده است.‏

این گفت‌وگوها در حالی صورت می گیرد که آمریکا دیپلماسی بازگشت به توافق هسته ای برجام را در وین دنبال می‌کند و ریاض به دلیل نبودن دستور کار برنامه موشک های بالستیک تهران و حمایت از گروههای تندرو با آن مخالفت می‌کند.

یک مقام خاورمیانه به رویترز گفت: «نشست نخست بسیار سازنده بود و بسیاری از مسائل و عمدتا موضوع بحران یمن در آن مورد بحث قرار گرفت.‏»

اين مقام و دو منبع دیگرمنطقه ای گفتند که مذاکرات بيشتری ممکن است پيش از پايان ماه اتفاق بيفتد اما زمان بندی به پيشرفت در مذاکرات وين بستگی دارد.

منابع آگاه می گویند این گفتگوها که پس از سفر نخست وزیر عراق به ریاض طراحی شد، توسط خالد حمیدان، رییس سازمان اطلاعات عربستان سعودی، و سعید ایروانی، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، دنبال می‌شود.‏

 

اینستاگرام امکان محافظت کاربران از پیام‌های نفرت‌پراکن را فراهم می‌کند

اینستاگرام قرار است امکانی را در این شبکه اجتماعی فراهم کند که از قرار گرفتن کاربران در معرض دریافت پیام‌های خصوصی آزاردهنده جلوگیری می‌کند.

این شبکه اجتماعی که زیرمجموعه شرکت بزرگ فیسبوک است روز چهارشنبه اول فروردین با اعلام این خبر گفت علاوه بر فراهم کردن گزینه‌های فیلترینگ در بخش پیام‌های خصوصی و مستقیم، از این پس برای کسانی که به وسیله کاربری بلاک می‌شوند بسیار سخت خواهد بود که با دور زدن قوانین و از طریق حساب‌های جدید با کاربر تماس برقرار کنند.

از این پس کاربران می توانند گزینه فیلترینگ جدید را در تنظیمات خود در بخش حریم خصوصی فعال کنند و واژه‌ها و ایموجی‌های مورد نظر خود را بلاک کنند. این اقدام باعث خواهد شد چنین واژه‌ها و ایموجی‌هایی را در پیام‌های خصوصی خود دریافت نکنند

اینستاگرام که نسبت به فیس‌بوک محبوبیت بیشتری بین جوانان و نوجوانان دارد تلاش‌های خود را برای مقابله با نفرت‌پراکنی و سو‌استفاده‌های مجازی بر روی این پلتفرم افزایش داده است.

اینستاگرام می گوید، کاربران می توانند از اختیارات خود برای گزارش ، حذف یا باز کردن پیام‌های خصوصی استفاده کنند. اینستاگرام اعلام کرد این ویژگی که فقط برای درخواست‌ فرستادن پیام مستقیم است‌، در هفته‌های آینده در برخی کشورها فعال خواهد شد.

علاه بر این، طی چند هفته آینده کاربران اینستاگرام می‌توانند علاوه بر بلاک کردن حساب افراد، از تماس آنها از طریق حساب‌های دیگر کاملا جلوگیری کنند.

 

ثبت بالاترین تورم نقطه به نقطه در ایران طی ۲۲ ماه گذشته؛ تورم فروردین حدود ۵۰ درصد

مرکز آمار ایران با انتشار گزارشی، نرخ تورم نقطه به نقطه فروردین ماه امسال را ۴۹/۵ درصد اعلام کرد که بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه در ۲۲ ماه گذشته به حساب می‌آید.

با این حساب خانوارهای ایرانی به طور میانگین برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان در مقایسه با فروردین‌ماه پارسال، حدود ۵۰ درصد بیشتر هزینه کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، نرخ تورم متوسط در فروردین ماه امسال نیز به ٣٨/٩ درصد رسیده که نسبت به تورم متوسط ۱۲ ماه منتهی به اسفند ماه پارسال، ٢/٥ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

مرکز آمار ایران همچنین نرخ تورم ماهانه نخستین فصل سال را ۲/۷ درصد اعلام کرد که در مقایسه با نرخ تورم ماهانه اسفند ماه با رشد ۹ دهم واحد درصدی روبرو بود.

در این گزارش تورم نقطه به نقطه گروه‌ عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در فروردین‌ماه ۶۳/۱ درصد و تورم نقطه به نقطه گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در نخستین ماه امسال ۴۳ درصد اعلام شده است.

 

تجمع مال باختگان بورس در تهران، اصفهان و مشهد؛ «دولت خیانت می‌کند، رهبر حمایت می‌کند»

گروهی از مال‌باختگان بورس روز چهارشنبه در تهران، اصفهان و مشهد تجمع کرده و شعارهایی را علیه مقام‌های جمهوری اسلامی سر دادند.

بر اساس ویدیوهای منتشر شده، مال‌باختگان در مشهد شعارهایی از جمله «دولت خیانت می‌کند، رهبر حمایت می‌کند» و «از بس دروغ شنیدم،  ما دیگه رای نمی‌دیم» سر دادند.

مال باختگان در اصفهان نیز خطاب به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، شعار می‌دادند که «دزدی به این بزرگی، چطور هنوز ندیدی.»

«مرگ بر روحانی» و «اسلام را پله کردند، مردم را ذله کردند» نیز از جمله شعارهای معترضان در تهران بود.

«ای رهبر آزاده، دزدی مگر آزاده»، « دزدی از جیب ملت، سکوت از بیت رهبر»، «فرمانده کل قوا زندگیمون رفت رو هوا» و «مرگ بر مجلس انقلابی» از جمله دیگر شعارهای تجمع کنندگان در شهرهای ایران بود.

 مال‌باختگان بورس در ماه های گذشته نیز تجمع های اعتراضی در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار کردند.

آنان پس از سرمایه گذاری در این بازار با توصیه مقام های ارشد جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه ای و حسن روحانی، با سقوط شاخص ها دارایی و سرمایه خود را از دست

 

مقام اتاق بازرگانی: ۳۰ میلیون دلار از پول‌های ایران در کره برای خرید واکسن کرونا پرداخت شد

حسین تنهایی، رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی، اعلام کرد که ۳۰ میلیون دلار از پول‌های بلوکه‌شده ایران در این کشور بابت خرید واکسن کرونا پرداخت شده است.

به گفته تنهایی، قرار بوده یک میلیارد دلار ازپول‌های بلوکه شده به صورت نقدی به ایران پرداخت شود اما این توافق اجرا نشده است.

 پیش از این اعلام شده بود که ایران از کره‌جنوبی واکسن آسترازنکا خریداری کرده است.

مبلغ پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی هفت میلیارد دلار اعلام شده است.

چانگ سیه‌کیون، نخست وزیر سابق کره جنوبی، روز ۲۲ فروردین و دو روز پس از آزادی نفتکش توقیف شده این کشور در ایران به تهران سفر کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام رسمی کره جنوبی که نامش ذکر نشده، اعلام کرده بود که آزادی کشتی این کشور بعد از قول سئول برای کمک به آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در بانک های کره ای به دلیل تحریم های آمریکا، انجام شده است.

 

نماینده مجلس: واکسن فایزر در بازار سیاه ۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود

در حالی که برخی مقام‌های حکومت ایران فروش آزاد واکسن‌های کرونا در بازار سیاه را رد می‌کنند، محسن علیزاده، ‌عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفته واکسن فایزر در خیابان‌ها و بازار سیاه ۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

علیزاده روز چهارشنبه اول اردیبهشت‌ماه گفت: «الان واکسن کرونای فایزر که واردات آن به کشور ممنوع شده بود، در برخی از خیابان‌ها و بازار سیاه دارو به قیمت ۱۰ میلیون تومان در کشور به فروش می‌رسد.»

او همچنین واردات واکسن توسط بخش خصوصی و فروش آن به مردم را «تخلف» خواند.

این در حالی است که طی روزهای اخیر مقام‌های ستاد کرونا و وزارت بهداشت سخنان متناقضی درباره طرح واردات و فروشی شدن واکسن بیان کرده‌اند.

سخنگوی ستاد کرونا نخستین‌بار از امکان پرداخت هزینه برای تزریق «زودتر» واکسن خبر داد، اما رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت آن را رد کرد.

این سخنان در پی درخواست دولت ایران از شرکت‌های بخش خصوصی برای واردات واکسن کرونا مطرح می‌شود. بنا بر اعلام مقام‌های رسمی،‌ تاکنون سه شرکت خصوصی که جزییاتی از آن‌ها اعلام نشده مجوز واردات دریافت کرده‌اند.

روز چهارشنبه نیز حسن روحانی، رییس‌جمهور، بار دیگر تاکید کرد واکسیناسیون برای مردم به صورت رایگان انجام خواهد شد.

طی روزهای اخیر ویدیوهایی هم از فروش واکسن‌های کرونا به صورت غیرقانونی در خیابان‌ها و بازار سیاه دارو منتشر شد که مقام‌های پلیس تهران آن را تکذیب کردند.

 

مدیرعامل بهشت زهرا: در پنجاه سال گذشته چنین آمار فوتی در یک روز نداشتیم

سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا روز سه شنبه ۳۱ فروردین را «سخت‌ترین و غم انگیزترین روز» در تاریخ ۵۰ سال پس از تاسیس این سازمان ذکر کرد.

خال در مصاحبه با یک برنامه تلویزیونی گفت که در روز سه شنبه ۱۴۷ نفر از جان باختگان کرونا و ۲۰۰ نفر نیز که به دلایل دیگر فوت شده بودند، در بهشت زهرا دفن شدند.

او گفت که این آمار جان باختگان در طول تاریخ جنگ ایران و عراق نیز سابقه نداشته است.

خال اعلام کرد که در شب عید تعداد جان باختگان کرونا ۹ نفر بوده است.

آمار رسمی جان باختگان کرونا در ایران که پیش از سفرهای نوروزی به حدود ۸۰ نفر رسیده بود در روزهای گذشته به حدود ۴۰۰ نفر رسیده است.

 

بهای آب و برق از چهارشنبه اول اردیبهشت ۷ درصد گران شد

محمدحسین متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت توانیر، اعلام کرد که بهای آب و برق از چهارشنبه اول اردیبهشت ۷ درصد گران شده است.

مدیرعامل شرکت توانیر درباره افزایش ۷ درصدی قیمت برق از اول اردیبهشت سال ۱۴۰۰ گفت که از روز چهارشنبه اول اردیبهشت تعرفه برق مشترکان ۷ درصد گران‌تر از ماه گذشته محاسبه می‌شود.

متولی‌زاده همچنین گفت که طبق مصوبه نوزدهم اردیبهشت سال ۹۷ هیات وزیران در خصوص «افزایش بهای آب شرب و برق»، از ابتدای اردیبهشت ماه هر سال قیمت آب و برق ۷ درصد گران‌تر محاسبه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توانیر افزود که طبق بند الحاقی ۶ لایحه بودجه ۹۷ از این سال به بعد اختیار افزایش بهای آب، برق و گاز مصرفی به شرکت‌های دولتی واگذار شده است و اعمال افزایش تعرفه فقط به پیشنهاد وزارتخانه‌های مربوط و تصویب هیات وزیران امکان‌پذیر است.

بنابر این گزارش  قیمت آب هم از روز چهارشنبه اول اردیبهشت با افزایش ۷ درصدی محاسبه خواهد شد.

پیش از این رضا اردکانیان وزیر نیرو گفته بود که از اول اردیبهشت سال ۱۴۰۰ تعرفه آب ۷ درصد گران‌تر محاسبه می‌شود.

آسوشیتدپرس: از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی، نقش وزارت اطلاعات ایران در عراق قوی‌تر شده است

یک مقام آگاه عراقی به آسوشیتدپرس گفت از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، نقش وزارت اطلاعات ایران در عراق قوی‌تر شده است.

آسوشیتد پرس ضمن تایید خبر مذاکرات ایران و عربستان سعودی در عراق افزود این تغییر رویکرد ایران در عراق یکی از عوامل زمینه‌ساز این مذاکرات بوده است.

آسوشیتدپرس به نقل از یک دیپلمات غربی گزارش داد: «ایران و عربستان سعودی قصد دارند مذاکرات بیشتری را در عراق انجام دهند».

روزنامه الاخبار لبنان نیز گزارش داد دور بعدی مذاکرات تهران و ریاض هفته آینده در بغداد برگزار خواهد شد.

 

وزیر خارجه اسرائیل: جامعه جهانی باید اطمینان حاصل کند ایران هرگز به توانایی هسته‌ای نمی‌رسد

شبکه کان نیوز اسرائیل گزارش داد مقام‌های این کشور به این نتیجه رسیده‌اند که برجام بی‌هیچ تغییر خاصی و بدون درنظر گرفتن برنامه موشک بالستیک و حمایت جمهوری اسلامی از تروریسم احیا خواهد شد.

به گزارش کان نیوز، مقام‌های اسرائیل پس از آنکه نتیجه‌گیری کردند برجام بی‌تغییر خاصی احیا می‌شود، تصمیم‌ گرفته‌اند بازرسان سازمان انرژی اتمی را تحت فشار قرار دهند تا قدرت خود در بازرسی از تاسیسات هسته‌ای ایران را افزایش دهند.

روز سه‌شنبه، گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، در دیدار با مایکل گوو، وزیر کابینه بریتانیا، گفت: ایران ثبات کل خاورمیانه را تضعیف می‌کند و تاکید کرد جامعه جهانی برای اطمینان از اینکه جمهوری اسلامی هیچ‌وقت به «توانایی هسته‌ای» دست نمی‌یابد اقدام کند.

وزارت خارجه آمریکا: مذاکرات هسته‌ای ایران مثبت بود، اما راهی طولانی در پیش است

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، مذاکرات بین ایران و قدرت‌های جهانی در وین به منظور بازگشت به توافق هسته‌ای را مثبت ارزیابی کرد و در عین حال گفت که راهی طولانی در پیش است.

پرایس در نشست خبری روز سه‌شنبه خود با اشاره به رویکرد «سازنده» ایران و آمریکا برای حضور در مذاکرات هسته‌ای گفت: «تا این مقطع مذاکرات فضایی حرفه‌ای داشته و مثبت بوده است. برخی پیشرفت‌ها صورت گرفته، اما راهی طولانی در پیش است. می‌توان گفت نسبت به راهی که آمده‌ایم، راه بیشتری در پیش داریم.»

او با اشاره به اقدام کمیته مشترک برجام در تشکیل سومین کارگروه تخصصی گفت که راب مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به دنبال یافتن راه‌های «ملموس» برای بازگرداندن دو طرف به تعهدات برجام است.

ند پرایس گفت: با توجه به اینکه گفت‌وگوهای ایران و آمریکا غیرمستقیم برگزار می‌شود، وجود محدودیت‌های لجستیکی کار را دشوارتر کرده است.