جان‌باختن آرزو باهو پرستار نمونه استان هرمزگان بر اثر ابتلا به کرونا | ایران اینترنشنال

جان‌باختن آرزو باهو پرستار نمونه استان هرمزگان بر اثر ابتلا به کرونا

آرزو باهو از پرستاران بیمارستان کودکان بندرعباس که چند دوره به عنوان پرستار نمونه استانی معرفی شده بود، شامگاه چهارشنبه بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باخت

این پرستار اهل فین بندرعباس، چند سال به عنوان پرستار نمونه در استان هرمزگان معرفی شده بود.

تاکنون ده‌ها پرستار، پزشک و کادر درمان بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت در ایران بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باخته‌اند. مقام‌های مسئول آمار دقیقی از شمار کادر درمانی جان‌باخته بر اثر کرونا اعلام نکرده‌‎اند و تعداد پزشکان و پرستاران جان‌باخته را بین ۱۱۰ تا ۱۲۶ تن اعلام می‌کنند.

همچنین صدها نفر از پرستاران و پزشکان نیز به کرونا مبتلا شده‌اند. در تازه‌ترین موارد بنابر اعلام مقام‌های دانشگاه‌ علوم پزشکی خراسان رضوی ۲۰۰ پرستار در این استان و به گفته مهدیه توکلی معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۱۰۰ پرستار در این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند.

اجرای محدودیت تردد در روزهای تنفیذ و تحلیف رئیسی علاوه بر تعطیلی فرودگاه‌های تهران و البرز

حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران، از محدودیت تردد وسایل نقلیه در ساعاتی از روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در محدوده‌های برگزاری دو مراسم تنفیذ و تحلیف ابراهیم رئیسی خبر داد.

رحیمی روز دوشنبه گفت نیروی انتظامی در این زمینه با «سپاه، مجلس و یگان حفاظت شخصیت‌ها» هماهنگی‌هایی را انجام داده است.

او با ارائه جزئیاتی از ساعات و محدوده‌های این ممنوعیت، اضافه کرد: «جمعی از مهمانان خارجی در سطوح مختلف به تهران خواهند آمد و کنترل‌های نامحسوس و اطلاعاتی با بهره‌گیری از ده‌ها گشت اطلاعاتی در تهران در این چند روز انجام می‌گیرد.»

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده که تمام فرودگاه‌های تهران و البرز به جز فرودگاه «امام خمینی» در روز مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری  از ساعت۱۰ الی ۱۲  بسته خواهند بود.

حامد اسماعیلیون، از خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی در توییتی نوشت: «در روز انتصاب پیشکار دیکتاتور فرودگاه‌ها را می‌بندند. در روز جنگ اما... زنده بمانند تا چپاول کنند.»

عدم ممنوعیت پروازهای مسافربری در شب حمله نظامی سپاه پاسداران به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق، بارها از سوی خانواده‌های کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی و انجمن خانواده قربانیان مورد اعتراض قرار گرفته است.

 

بانک مرکزی ایران محکومیتش در بحرین برای پولشویی را «بی‌ارزش‌» خواند

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران محکومیت این بانک، بانک المستقبل و مسئولان آن را در بحرین برای پولشویی«به وضوح بی‌ارزش‌» خواند و خواستار توقف اقدامات قضایی در این زمینه شد.

بانک مرکزی ایران روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «هرگونه اقدام دولت و دستگاه قضایی بحرین علیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را که از مصونیت قضایی و اجرایی برخوردار است، مغایر با موازین و قواعد حقوق بین‌الملل می‌داند.»

این بانک اضافه کرد «تاکنون هیچ ابلاغیه یا اخطاریه‌ای از شروع رسیدگی قضایی دادگاه‌های داخلی بحرین به اتهامات مطروحه علیه خود را دریافت نکرده است.»

همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی تهدید کرد «حق خود را برای هر گونه اقدام متقابل و پیگیری حقوقی موضوع، محفوظ» می‌داند.

روز جمعه گذشته، بحرین بانک مرکزی ایران، بانک المستقبل و شش نفر از مسئولان این بانک را برای پولشویی به میزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار مجرم شناخت.

پنج مسئول بانک المستقبل به ۱۰ سال حبس و نفر ششم به پنج سال حبس و هر یک به پرداخت یک میلیون دینار بحرینی جریمه محکوم شدند.

صدور حکم اعدام برای سە نفر به جرم دست داشتن در قتل یک عضو حزب دمکرات کردستان

دادگاهی در اربیل حکم اعدام سە نفر از کسانی کە در قتل یک عضو حزب دمکرات کردستان دست داشتند را صادر کرد.

سهراب اسداللە یکی از وکلای این پروندە بە ایران اینترنشنال گفتە پنج نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شدە‌اند و هویت یکی از آنها ایرانی است.

قادر قادری، فرماندە نظامی و عضو حزب دمکرات کردستان، سال ٢٠١٨ در منطقە بالیسان در غرب سلیمانیە به قتل رسید.

خانەوادە و وکلای قادری می‌گویند اعترافات و مدارک ثبت‌شدە نشان می‌دهد او به دست عوامل سپاە پاسداران ترور شدە، اما دادگاە بدون اشارە بە اعترافات این افراد و بدون ذکر اتهام ترور، در رای صادر شدە اعلام کردە کە این افراد بە دلیل قتل عمد محکوم بە اعدام شدەاند.

امیرسالار داوودی: دلیل اصلی محکومیتم دفاع رایگان از مخالفان حکومت استامیرسالار داوودی، وکیل و فعال حقوق بشر که حکم ۳۰ سال زندان او به تازگی تایید شده، در نوشته‌ای که در اختیار ایران اینترنشنال قرار گرفته نوشت دلیل اصلی محکومیتش فعالیت‌های حقوق بشری و وکالت رایگان مخالفان حکومت بوده است.

داوودی در این نوشته، به تناقضات پرونده‌اش اشاره کرد و گفت در روند محاکمه با «فریب» به دادگاه برده شده بود.

این وکیل دلیل اصلی محکومیتش را «دوازده سال دفاع علی‌الدوام و رایگان از مخالفان سیاسی و  عقیدتی» حکومت ایران و همچنین «عضویت موثر در کمیسیون حقوق بشر» و «فعالیت‌های گسترده حقوق بشری» دانست.

او در قسمتی از یادداشتش اشاره کرده: «قاضلی صلواتی بسیار کینه داشت. او از من و بسیاری وکلای حقوق بشری که سال‌ها رایگان از مخالفین نظام دفاع کرده بودند،‌ کینه داشت.»

داوودی در پایان یادداشتش نوشت: «هر چند که به قول معروف ما را به خیر تو (جمهوری اسلامی) امید نیست،‌ لیکن به خاطر حقوق مردم،‌ لاجرم از ایستادن و تا آخر مبارزه کردن هستم.»

پیشتر امیر رئیسیان، وکیل مدافع داوودی،‌ در توییترش نوشت شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران حکم صادرشده ۳۰ سال حبس برای داوودی را تایید کرده است. شعبه ۴۱ دیوان حکم قبلی را نقض و دستور رسیدگی هم‌عرض داده بود.

این فعال حقوق بشر در خردادماه سال ۹۸ با رای دادگاه بدوی به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد.

داوودی خردادماه امسال با ارائه وثیقه دو میلیارد تومانی از زندان رجایی‌شهر کرج موقتا آزاد شد.

۶۲ زندانی سیاسی سابق درباره امکان «فاجعه» برای بازداشتی‌های اعتراضات خوزستان هشدار دادند

ده‌ها نفر از زندانیان سیاسی سابق با نوشتن نامه‌ای درباره شرایط نگهداری بازداشتی‌های اعتراضات خوزستان و امکان بروز فاجعه برای آن‌ها در زندان هشدار دادند و خواستار آزادی معترضان شدند.

۶۲ نفری که این نامه‌را امضا کرده‌اند به گرمای شدید، فقدان امکانات و ازدیاد جمعیت اشاره کرده و هشدار دادند «مبادا بار دیگر شاهد بروز فجایعی باشیم که پیشتر در مورد بازداشت‌شدگان شاهد آن بوده‌ایم.»

حکومت ایران هنوز آمار دقیقی از تعداد بازداشت‌های اعتراضات خوزستان و دیگر شهرهای کشور منتشر نکرده است.

در بخشی از نامه زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق اشاره شده است: «نتیجه این گونه برخوردها و بازداشت‌ها از جانب دستگاه‌های حکومتی چیزی جز ایجاد و افزایش خشم مردمی که به دنبال بیان مطالباتی مسالمت‌آمیزند،‌ نمی‌باشد.»

امضاکنندگان خواستار آزادی فوری زندانیان و بازداشت‌شدگان این اعتراضات شده‌اند.

نرگس محمدی،‌ بهمن احمدی آمویی، ژیلا بنی‌بعقوب، عبدالفتاح سلطانی، مصطفی نیلی، آرش صادقی، عیسی سحرخیز،‌ غنچه قوامی، صدیقه وسمقی و مهدی محمودیان برخی از امضاکنندگان این نامه‌اند.

سخنگوی دولت روحانی: مسیری که ما رفتیم‌، اشتباه نبود

 

 

علی ربیعی، سخنگوی دولت حسن روحانی گفت: «این مسیری که ما رفتیم‌، اشتباه نبود» و «دولت اعتدالی با تدبیر و امید، در دوره هشت سال فعالیت خود، بسیاری از اقدامات را سامان داد».

ربیعی روز دوشنبه ۱۱ مرداد در آخرین نشست خبری خود، مشکلات را ناشی از تحریم‌ها دانست و اضافه کرد: «تحریم باعث بهم ‌خوردن تعادل‌ قیمت بسیاری از کالاها در بازار شد».

او ادامه داد: «تحریم و عدم دسترسی به منابع،‌ بر اقتصاد عادت کرده به درآمدهای ارزی بالا،‌ زندگی را برای مردم و کار را برای دولت‌، دشوار ساخت و مردم هنوز در آثار ناشی از تحریم به سر می‌برند.»

ربیعی گفت در سه سال اول دولت یازدهم، «هیچ کس نمی‌تواند پیشی‌ گرفتن مزد بر تورم را منکر بشود.»

سخنگوی دولت جمهوری اسلامی با اشاره به این که «دولت آینده راه دشواری در پیش دارد»، سه مشکل تغییرات آب وهوایی و خشکسالی، کرونا و تحریم را سه چالش بزرگ روبه‌روی دولت ابراهیم رئیسی دانست.

ربیعی همچنین از صداوسیما انتقاد کرد و گفت: «ظاهرا هنوز هم تحریم از نظر صداوسیما واقعیت ندارد و برنامه‌های اقتصادی که می‌سازد،‌ هیچ اثری از تحریم دیده نمی‌شود.»

او اضافه کرد: «صداوسیما همچنان به دولت یازدهم و دوازدهم بپردازد و نقدش کند تا بگذارد دولت سیزدهم در آرامش به کارها برسد.»

مدیرکل بحران آذربایجان شرقی: دست‌کم یک نفر بر اثر وقوع سیل در روستای آشان مراغه جان‌باخت

محمدباقر هنربر، مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی، از جان‌باختن دست‌کم یک نفر در جریان وقوع سیل در روستای آشان مراغه خبر داد.

سیلاب ناشی از بارش باران یک‌شنبه شب در مناطقی از آذربایجان شرقی از جمله میانه، مراغه و آذرشهر، شبستر و سراب سبب خساراتی به منازل، مزارع و باغ‌ها و جاده‌ها شد.

سیلاب همچنین در شهر تبریز نیز به برخی از خیابان‌ها و میادین، از جمله میدان فهمیده تبریز، خساراتی وارد کرد و سبب اختلال در رفت و آمد شد.

محمدباقر هنربر، مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی، گفت که سیل در مراغه، میانه، سراب و شبستر سبب آب‌گرفتگی تعدادی از مغازه‌ها و منازل مردم شده و به جاده‌ها، شبکه برق و مزارع خسارات گسترده‌ای وارد کرده است.

مدیرکل بحران آذربایجان شرقی همچنین از مسدود شدن چند پل و تونل ارتباطی در مسیر میانه به اردبیل خبر داد و گفت که سیل شماری از روستاهای آذربایجان شرقی نیز سبب خسارت به منازل، مزارع و باغ‌ها شده است.

همشهری: بعد از افزایش قیمت، خرید نان از سوی مردم ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافت

روزنامه همشهری از «کاهش خرید نان» از سوی مردم به دنبال ابلاغ و اجرای افزایش قیمت انواع نان  خبر داد.

به نوشته این روزنامه با گذشت دو هفته از ابلاغ و اجرای رسمی افزایش قیمت نان،تاثیرات این تغییر قیمت خود را در زندگی مردم نشان داده و نانوایی‌ها می‌گویند بعد از افزایش قیمت نان فروش آنها بین۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته است.

در این گزارش میدانی شماری از نانوایان تهران با تاکید براینکه فروش نان پس از افزایش قیمت آن کاهش داشته است، گفته‌اند که حداقل ۳۰ درصد از فروششان کم شده است.

همشهری همچنین سخنان تعدادی از مردم را که کاهش خرید نان را تایید کرده‌اند، منتشر کرده و از قول سرپرست یک خانوار نوشته است: «برای خانواده ۵ نفری ما با سه فرزند جوان، خرید روزانه ۳ تا ۴ نان، هزینه ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی در ماه به ما تحمیل می‌کند.«

این روزنامه نوشته در شرایطی که دیگر اقلام غذایی هم هر روز در حال گران شدن است بسیاری از مردم به سختی از پس تامین هزینه‌ها بر می‌آیند و افزایش قیمت نان منجر به کاهش مصرف آن در خانوارها شده است.

جمعی از فعالان مدنی کانادا خوستار تضمین حقوق اقلیت‌های جنسیتی در قانون اساسی ایران شدند 

جمعی از ایرانیان ساکن ونکوور، در تجمعی به مناسبت روز افتخار اقلیت های جنسی و جنسیتی، ضمن حمایت از اعتراضات خوزستان و سایر نقاط ایران، خواستار تضمین حقوق کلیه اقلیت ها در قانون اساسی ایران شدند.

در این بیانیه آمده است: «ما به عنوان بخشی از جامعه رنگین کمانی ایران در سالروز افتخار در ونکوور، ضمن اعلام همبستگی با اعتراضات خوزستان و سایر نقاط کشور، خواستار تضمین حقوق تمامی اقلیت‌ها، به ویژه اقلیت‌های جنسی و جنسیتی، در قانون اساسی ایران هستیم.»

کوییرکده، برگزار کننده این گردهمایی، در بیانیه خود همچنین اعلام کرد در راستای حمایت از اقلیت‌های جنسی و جنسیتی ایرانی پناهجو در ترکیه، صندوقی را به نام علیرضا فاضلی منفرد، جوان ایرانی که خانواده‌اش او را به گمان همجنسگرا بودن کشتند، راه اندازی کرده است. 

بیانیه ۱۵۰ وکیل دادگستری در مخالفت با محدودسازی اینترنت: طرح صیانت را کنار بگذارید

بیش از ۱۵۰ وکیل دادگستری با انتشار بیانیه‌ای با طرح مجلس برای محدودتر کردن اینترنت در ایران موسوم به طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» مخالفت کردند و هشدار دادند در صورت کنار نگذاشتن این طرح، «از هیچ اقدام قانونی برای ممانعت از تصویب و اجرای این طرح فروگذار نخواهند بود.»

به گزارش اعتمادآنلاین، در بیانیه این وکلای دادگستری با اشاره به «مخالفت‌ها و هشدارهای کارشناسان و جمع کثیری از مردم» با این طرح، آمده است برگزاری جلسه غیرعلنی در مجلس برای بررسی این طرح مغایر با اصل ۶۹ قانون اساسی بود.

همچنین این وکلای دادگستری اضافه کردند تصمیم اکثریت نمایندگان در این جلسه مبنی بر تصویب این طرح در چارچوب اصل ۸۵، نشان از «عدم تمایل نمایندگان مجلس در شفافیت دارد».

در بیانیه وکلای دادگستری تاکید شده که «تصویب چنین طرحی با هدف ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و‌ سوق دادن جامعه به سوی استفاده از پلتفرم‌های داخلی عملا منجر به مسدود سازی ‌‌پلتفرم‌های خارجی مورد استفاده عموم و قطع کامل ارتباط با اینترنت جهانی می‌شود.»

امضاکنندگان بیانیه نوشتند: «فیلترینگ پلتفرم‌های خارجی و قطع ارتباط با اینترنت جهانی طی این فرایند تعمدی و‌ به ظاهر قانونی چیزی جز نقض حقوق بنیادین عموم مردم در دسترسی به گردش آزاد اطلاعات و آزادی‌های مشروع و حفظ حریم خصوصی نخواهد بود.»

این وکلای دادگستری همچنین از ماده ۹ این طرح که کارگروهی متشکل از نهادهای نظامی و امنیتی را مسئول گذرگاه مرزی اینترنت دانسته، انتقاد کردند.

آنان تاکید کردند: «عنوان فریبنده "اجرای آزمایشی" این طرح در صورت تصویب، از دغدغه‌ها و نگرانی ها نمی‌کاهد».

 

پزشکان عمومی در چندین شهر برای اعتراض به وضع معیشتی خود تجمع کردند

تعدادی از پزشکان عمومی در شیراز و یاسوج، کرمان و تهران‌ با برپایی تجمع‌هایی ضمن اعلام اینکه امکان «‌تامین هزینه اولیه زندگی» خود را ندارند، خواهان برآورده شدن مطالباتشان از جمله «‌تامین حق ویزیت متناسب با تورم» شدند.

«تعریف تعرفه به شکل ساعتی و درصدی برای کار پزشکان در درمانگاه‌های خصوصی» از جمله دیگر مطالبات این پزشکان است.

پزشکان تجمع کننده در یاسوج اعلام کردند که پیش از این همه راه‌های دیگر از جمله ارسال نامه را امتحان کرده‌اند اما وجود افراد «فاسد» در سمت‌های مدیریتی مانع اجرای عدالت شده است.

«کارورزی، قانون برده داری»، « پزشک بی نان و خواب، اعتصاب، اعتصاب»، «عامل وضع موجود، مسئولان بی وجود» و « وزیر بی لیاقت، استعفا، استعفا» از جمله شعارهای پزشکان تجمع کننده در شیراز بود.

در سال‌های اخیر گزارش هایی درباره وضعیت نامناسب مالی برخی از پزشکان عمومی منتشر شده است.

در ماهیان اخیر گزارش‌هایی درباره «خودکشی زنجیره ای» رزیدنت‌ها منتشر شده و ساعت‌های کاری بالا»، «فشار زیاد برای تکمیل آموزش‌ها و حقوق بسیار پایین بین دو تا سه میلیون تومان» از دلایل این خودکشی‌ها ذکر شده است.

 

کمیسیون حقوق‌بشر افغانستان از افزایش ۸۰ درصدی تلفات غیرنظامیان خبر داد 

 براساس گزارش تازه کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، تلفات افراد غیرنظامی در جریان شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی، نسبت به شش ماه اول سال ۲۰۲۰، حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است. 

یافته‌های کمیسیون مستقل حقوق‌بشر افغانستان نشان می‌دهد‌ که در جریان شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی، در مجموع ۵۳۲۱ تن از افراد غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند که از این میان، یک هزار ۶۷۷ تن جان باخته و دو هزار ۶۴۴ تن دیگر زخمی شده‌اند. در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی، تعداد ۲۹۵۷ تن از افراد ملکی کشته و زخمی شده‌ بودند. 

هفته گذشته، دفتر هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) نیز با انتشار گزارش تلفات غیرنظامیان گفت که در جریان شش ماه نخست سال جاری میلادی، ۵۱۸۳ غیرنظامی در جنگ‌های مسلحانه کشته و زخمی شده‌اند. 

بر مبنای این گزارش، در جریان شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی، تعداد ۱۴۵ زن کشته و ۳۵۰ تن دیگر زخمی شده‌اند. در این بازه زمانی، تعداد ۳۷۳ کودک کشته و ۱۰۸۳ کودک دیگر زخمی شده‌اند. رقم نشان می‌دهد که تلفات زنان نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، ۶۹ درصد افزایش یافته و تلفات کودکان نیز حدود سه برابر افزایش یافته است.

روحانی: بخشی از واقعیت‌ها را نگفتیم چون فایده نداشت

حسن روحانی، رییس جمهور ایران، در آخرین جلسه هیات دولت گفت که دولتش بخشی از واقعیت‌ها را به دلیل «لطمه ندیدن» وحدت ملی و اینکه گفتن آنها را مفید فایده نمی‌دانسته، نگفته است.

او تاکید کرد: «هر آنچه در سال‌های گذشته گفتیم بر خلاف واقعیت نبود اما بخشی از واقعیت را به مردم نگفتیم.»

او درباره دلیل نگفتن بخشی از واقعیت‌ها به مردم گفت: «می‌ترسیدم این دُرّ گران‌بها صدمه ببیند. به همین دلیل بسیاری از مسائل را به جان خریدیم و خیلی از اشکالات را پاسخ ندادیم برای اینکه انسجام ملی و وحدت ملی در کشور ما حفظ شود.»

روحانی توضیح بیشتری در این‌باره نداد. این سخنان در حالی بیان شده که پنهان‌کاری دولت حسن روحانی در برخی موضوعات از جمله شلیک موشک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی و کشته شدگان اعتراضات آبان ماه اعتراضات زیادی را به دنبال داشته است.

حسن روحانی گفته بود که شلیک موشک سپاه به هواپیمای اوکراینی را روز جمعه و دو روز پس از سقوط این هواپیما مطلع شده است.

او همچنین گفته بود که از زمان اجرای طرح افزایش قیمت بنزین اطلاع نداشته و پس از اعلام آن این موضوع را متوجه شده است.

 

شرکت نفت و گاز اروندان وقوع آتش‌سوزی در یکی از مخازن نفت را تایید کرد

سخنگوی شرکت نفت و گاز اروندان با تایید وقوع آتش‌سوزی در یکی از مخازن نفت این شرکت، گفت که این حریق مربوط به یکی از ماشین آلات بوده است.

ناصر فراهانی، سخنگوی شرکت نفت و گاز اروندان پس از آن این توضیح را ارائه کرد که تصاویری از آتش‌سوزی منتسب به «یک تلمبه‌خانه غرب کارون»این شرکت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

او گفت که حریق در شرکت نفت و گاز اروندان مربوط به آتش‌سوزی یکی از ماشین آلات این شرکت در نزدیکی مخزن نفت بود ولی آن مخزن کاملا خالی بوده است.

فراهانی افزود دودی که در ویدیوی انتشار یافته دیده می‌شود مربوط به سوختن لاستیک و اگزوز جرثقیل بوده اما به دلیل تصویربرداری از پشت مخزن به نظر می‌رسد مخزن دچار آتش سوزی شده است.

فراهانی افزود که این آتش‌سوزی هیچ‌گونه اختلالی در روند فعالیت و تولید شرکت نفت و گاز اروندان نداشته و اختلالی نیز در روند تولید و صادرات نفت ایجاد نشده است.

سخنگوی شرکت نفت و گاز اروندان همچنین گفت که هیچ کسی در این آتش‌سوزی آسیب ندیده ولی دلیل وقوع این آتش‌سوزی در حال بررسی است.

شرکت نفت و گاز اروندان از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت در زمینه بهره برداری و استخراج نفت در مناطق جنوب و غرب کشور در شهرستان خرمشهر فعالیت می‌کند.