سرخط خبرها

  • چین: ایران برجام را به همین سادگی رها نکند
  • ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دستور اعزام ۱۰۰۰ سرباز به خاورمیانه را صادر کرد
  • سازمان ملل متحد حمله شبه‌نظامیان حوثی به عربستان سعودی را محکوم کرد
  • دبیر کل اتحادیه عرب: بدون دولت فلسطین معامله صلحی در کار نخواهد بود
  • سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری: ۱۰۰ میلیون هکتار از اراضی کشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند
  • امانوئل مکرون خواستار خویشتن‌داری و مسئولیت پذیری ایران شد
  • فدریکا موگرینی: ارزیابی‌های ما بر اساس گزارش‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد بود
  • اسراییل: جامعه بین‌الملل باید تحریم‌های لغو شده ایران را دوباره وضع کند
  • پیام‌های صوتی، تصویری و نوشتاری‌تان به تلویزیون ایران‌ اینترنشنال را از طریق واتس‌اپ، تلگرام و سیگنال به شماره ۰۰۴۴۷۸۳۰۰۰۷۰۰۰ بفرستید
  • www.iranintl.com Twitter: @IranIntl Instagram: @iranintltv www.Facebook.com/iranintl E-mail: [email protected]

تجمع کارگران مترو تهران در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق

حدود ۲۵۰ نفر از کارگران خدماتی خط یک مترو شهری تهران در اعتراض به  تاخیر در پرداخت دستمزد و وضعیت نامشخص شغلی، دست به تجمع زدند.

به گزارش ایلنا،‌ صبح یکشنبه پنجم خرداد،‌ کارگران طرف قرارداد شرکت «پیمان مرو» اعلام کردند پیمانکار آن‌ها قصد دارد بدون پرداخت مطالبات معوقه ، از بخش خدماتی فتح‌آباد خطر یک مترو تهران خارج شود.

کارگران معترض ابتدا مقابل ایستگاه باغ شهر (پالایشگاه) و سپس در محدوده ایستگاه شهر ری تجمع کردند. این کارگران از سال ۱۳۹۱ کار خود را با این شرکت پیمانکار در مترو آغاز کرده‌اند.

همچنین،‌ این کارگران نسبت به پرداخت نشدن بیش از دوماه از حقوق خود، حق اضافه‌کاری اسفند سال ۱۳۹۷ به همراه ۴ سال سنوات و حدودا ۹ ماه حق بیمه سال جاری و گذشته معترض‌اند.

پیشتر نیز همین کارگران مطالبات معوقی از شرکت پیمانکار خود داشتند که توانستند با اعتراض آن را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت پیمان مرو، در واکنش به این اعتراض، قول پرداخت معوقات «در روزهای آینده» را داد، اما اشاره‌ای به زمان خاصی نکرد. او نبود منابع مالی لازم را از دلایل این تاخیر اعلام کرده است.

در اردیبهشت‌ماه امسال نیز‌ اخباری از اعتراض و اعتصاب تعدادی از کارگران مترو در ایستگاه شهر ری تهران منتشر شده بود.

استخدام برادر میترا استاد پنج روز پس از شهرداری نجفی

 

با ادامه بررسی پرونده قتل میترا استاد در دستگاه قضایی، اخبار منتشرشده نشان می‌دهد که محمدعلی نجفی پنج روز پس از انتخاب شدن به عنوان شهردار تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۶، اقدام به استخدام برادر میترا استاد، همسر خود، کرده است.

وبسایت رویداد ۲۴، سه‌شنبه ۲۸ خردادماه، در همین مورد نوشت که مسعود استاد پس از استخدام با عنوان کارشناس به جایگاهی مدیریتی ارتقا پیدا کرد‌ه و در جلسات مدیران و معاونان ارشد شهرداری تهران نیز شرکت کرده است.

یک هفته پس از قتل،‌ برادر همسر مقتول نجفی خواستار حکم اعدام برای او شده و گفته بود ناگفته‌هایی دارد که پس از تایید حکم نجفی، آن‌ها را بیان خواهد کرد.

استاد، پیش از انتقال به شهرداری، در آموزش و پرورش مشغول بوده و بعد به عنوان کارشناس خدمات شهری به شهرداری انتقال یافته است.

او در توضیح سابقه کار خود اعلام کرده که به تدریس در دانشگاه نیز پرداخته است.

بنا به این گزارش، او اندکی پس از استخدام در شهرداری به عنوان مدیر پروژه پارک حاشیه‌ای مشغول به کار شده است. این پروژه مربوط به کنترل پارک در کنار خیابان با دستگاه خودپرداز هوشمند و بدون‌نیاز به پرداخت نقدی است.

محمود میرلوحی،‌ عضو شورای شهر تهران، در این باره به تلاش مسعود استاد برای «ایفای نقش در کارهای اقتصادی»‌ اشاره کرده و گفته با این‌حال هیچ‌گاه شاهد صدور حکمی برای او نبوده است.

سه‌شنبه هفتم خرداد، میترا استاد از سوی نجفی هدف دو گلوله قرار گرفت و به قتل رسید. ساعاتی پس از آن، شهردار پیشین تهران با معرفی خود به پلیس آگاهی، مسئولیت این قتل را برعهده گرفت.

زمان تشکیل اولین جلسه محاکمه نجفی دهم تیرماه در دادگاه کیفری استان خواهد بود.