۵۲ هزار دانش‌آموز خوزستانی از مدرسه بازمانده‌اند   | ایران اینترنشنال

۵۲ هزار دانش‌آموز خوزستانی از مدرسه بازمانده‌اند  

بیشتر از ۵۲ هزار دانش‌آموز خوزستانی به دلیل خسارت‌های ناشی از سیلاب‌ها به مدارس این استان، از رفتن به مدرسه بازمانده‌اند. در همین رابطه،‌ نماینده ویژه وزارت آموزش و پرورش ایران از درخواست برای تخلیه مدارس و راه‌اندازی دوباره آن‌ها خبر داده است.  

به گزارش تسنیم،‌ مجتبی زینی‌وند،‌ نماینده وزارت‌ آموزش و پرورش ضمن اعلام خبر تشکیل کارگروه‌های مخصوص سیل در این وزارت‌خانه گفت:‌ «در کارگروه فرهنگیان اقدام‌هایی برای برآورد خسارات سیل به منازل فرهنگیان و وسایل آن‌ها انجام می‌شود.»  

بنا بر اعلام نماینده ویژه آموزش و پرورش، قرار است دانش‌آموزان مدارسی که تخریب شده‌اند و قابل استفاده نیستند با سرویس‌هایی به مدارس سالم فرستاده شوند.  

او همچنین خبر از غیرقابل استفاده بودن بعضی از مدارس خوزستان داد و گفت که با همکاری سازمان نوسازی مدارس قرار است آن‌ها را تخریب و بازسازی کنند.

۱۰ استان ایران به عنوان‌ استان‌های معین به بازسازی مناطق سیل‌زده در استان خوزستان می پردازند.  

زینی‌وند در ادامه با اشاره به تخریب محل اقامت بعضی از فرهنگیان این استان نیز گفت:‌ «اردوگاهی آماده شده است تا تمام فرهنگیانی که خانه‌هایشان آسیب دیده است در سوئیت‌هایی که تعیین‌شده اسکان پیدا کنند.»  

بر اساس مصوبه شورای تامین استان خوزستان،‌ مدارس تعدادی از شهرها از جمله اهواز، شوش، باوی، کارون، حمیدیه، دشت آزادگان، هویزه و شعیبیه تا امروز شنبه ۳۱ فروردین تعطیل بوده‌اند و قرار است از امروز فعالیت خود را مجددا ادامه دهند.  

به گزارش مهر،‌ رضا مددی رضا مددی نماینده وزیر آموزش‌ و پرورش در ستاد امدادرسانی به سیل‌زدگان اعلام کرده است: «حدود سه میلیون دانش‌آموزان درگیر سیل اخیرند، اما می‌شود یک تشکل ۱۰ میلیونی با حضور دانش‌آموزان تشکیل داد.»  

همچنین،‌ خبرگزاری فارس در خبری به نقل از محمد بطحایی،‌ وزیر آموزش و پرورش درباره خسارت‌های سیل اعلام کرد که ۱۵۰۰ مدرسه در کل کشور بین ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت دیده‌اند و ۸۰ مدرسه نیز به طور کامل تخریب شده‌اند. او از خیرین مدرسه‌ساز در این مورد درخواست مشارکت و کمک کرده‌ است.

 

تازه چه خبر؟
اورزولا فن در لاین، رییس کمیسیون اروپا، از شرکت آسترازنکا خواست تا همه ابزارهای ممکن را برای تسریع در ارسال واکسن کرونا ساخت این شرکت به اتحادیه...More
شرکت تامین‌کننده ماشین‌های رای‌گیری در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر آمریکا از رودی جولیانی،‌ وکیل دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق این کشور، به دلیل افترا...More
علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از نشانه‌های جدید و «نگران‌کننده» از خیز کرونا در تهران خبر داد و گفت: «در حوزه بیماران...More
در حالی که وزارت آموزش و پرورش پیشتر اعلام کرده بود آتش‌سوزی هفته‌ گذشته یک کانکس در دزفول که شش معلم و دانش‌آموز را راهی بیمارستان کرده بر اثر صاعقه...More
یک مقام بلندپایه آمریکا اعلام کرد جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور، روز دوشنبه یک فرمان اجرایی را امضا خواهد کرد که هدف از آن رفع کاستی‌های قانون فعلی...More