یک نماینده مجلس ایران: مسئولان آمار قربانیان کرونا را از مردم پنهان می‌کنند | ایران اینترنشنال

یک نماینده مجلس ایران: مسئولان آمار قربانیان کرونا را از مردم پنهان می‌کنند

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی، از بالا بودن شمار جان‌باختگان در اثر ابتلا به کرونا در ایران خبر داد و گفت مقام‌های مسئول باید در این زمینه «آمار واقعی» ارائه کنند. 

او روز جمعه نهم اسفند در گفت‌وگو با کانال خبری «امتداد» مقام‌های مسئول را «قسم» داد که «آمار واقعی به مردم ارائه کنند». 

ایمن‌آبادی از اینکه این مقام‌ها «مکررا آمار را از مردم پنهان می‌کنند» اظهار تاسف کرد و گفت: «به صراحت می‌گویم که آمارهای ارائه‌شده تاکنون، هنوز واقعی نیست.» 

او افزود: «قبرستان‌ها را که نمی‌شود پنهان کرد؟ به هر حال، گزارش‌هایی که از آرامستان‌ها و دوستان داریم از آمار خیلی وحشتناکی خبر می‌دهد که نمی‌شود آن را پنهان کرد.» 

این نماینده مجلس اضافه کرد: «من از بهشت زهرا، تازه‌آباد و باغ رضوان رشت آماری در خصوص جان باختگان بر اثر کرونا گرفتم و باید بگویم که آمار، خیلی بیشتر از این حرف‌هاست.» 

ایمن‌آبادی همچنین گفت شورای عالی امنیت ملی با درخواست‌ها برای قرنطینه کردن شهر‌هایی که کرونا در آنها شایع شده، مخالفت می‌کند. 

از گیلان به عنوان یکی از استان‌های آلوده به ویروس «کرونا» در ایران نام برده می‌شود.

کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، روز جمعه اعلام کرد شمار قربانیان کرونا در ایران به ۳۴ نفر رسیده است.

او افزود از ظهر پنجشنبه تاکنون ۱۴۳ مورد تشخیص قطعی ویروس کرونا در ایران گزارش شده است. جهانپور همچنین تعداد کل مبتلایان به این بیماری در ایران را ۳۸۸ نفر اعلام کرد.

این در حالی است که بنابر تازه‌ترین آمار تایید شده از‌ سوی منابع ایران‌اینترنشنال، ویروس کرونا در ایران تاکنون ۱۳۷ قربانی به جا گذاشته است.

استان‌های قم، تهران، گیلان، مازندران، خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، گلستان، مرکزی، همدان، البرز، اردبیل، خوزستان، اصفهان، هرمزگان، لرستان، یزد، کهگیویه و بویراحمد، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی به طور رسمی مواردی از ابتلا یا مرگ بر اثر کرونا در آنها تایید شده است.

تازه چه خبر؟
مصطفی نیلی، وکیل دادگستری، از تصمیم مقامات زندان تهران بزرگ برای انتقال زندانیان سیاسی از جمله معترضان آبان ماه و تهدید به استفاده از گارد زندان خبر...More
آمریکا ۱۳ نهاد سوری و شش نفر از جمله رییس بانک مرکزی سوریه را در لیست جدید تحریم‌های خود قرار داد. در همین راستا مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، هشدار...More
عربستان سعودی اعلام کرد جامعه بین‌الملل باید در برابر ایران موضعی قاطع اتخاذ کند. کابینه این کشور روز چهارشنبه ۹ مهرماه اعلام کرد از موضع پادشاهی این...More
در حالی که تنش‌های بین‌المللی به دلیل درگیری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان شدت گرفته است، فرانسه و ترکیه، دو کشور متحد ناتو، بر اثر این مساله...More
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نسبت به روابط اقتصادی ایتالیا با چین ابراز نگرانی کرده و فناوری مخابرات تلفن همراه چین را تهدیدی برای امنیت ملی...More