یکی از بستگان غلامرضا منصوری: قاضی دادگاه ویژه روحانیت از خروج منصوری از کشور خبر داشت | ایران اینترنشنال

یکی از بستگان غلامرضا منصوری: قاضی دادگاه ویژه روحانیت از خروج منصوری از کشور خبر داشت

 

یکی از بستگان غلامرضا منصوری، قاضی متهم در پرونده اکبر طبری، ضمن رد فرضیه خودکشی او اعلام کرد که قاضی پرونده در دادگاه ویژه روحانیت از خروج منصوری از کشور اطلاع داشته است.

این فرد که نامش اعلام‌نشده در متنی که در وب‌سایت خبری انصاف‌نیوز منتشر شد، گفت که دادستانی هنگامی که منصوری خارج از کشور بود، از طریق اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ با او در ارتباط بوده است.

بر اساس اعلام دادستانی صبح سه‌شنبه جسد غلامرضا منصوری  به ایران منتقل شد. 

پزشکی قانونی اعلام کرده که او از مکان بلندی سقوط کرده و «شکستگی در سر و صورت و تنه (کتف راست و چپ و استخوان‌های صورت) با تصویربرداری رویت شد».

 

 

عباس مسجدی، رییس سازمان پزشکی قانونی ایران هم اعلام کرده که نتیجه نهایی کالبدشکافی منصوری تا یک ماه دیگر اعلام خواهد شد.

سخنگوی پلیس رومانی پیشتر به ایران اینترنشنال گفته بود: «شواهد اولیه نشان‌دهنده احتمال خودکشی است، اما این نتیجه قطعی نیست و تحقیقات به پایان نرسیده است.»

با این حال، امیرحسین نجف‌پورثانی، وکیل منصوری، پیشتر فرضیه خودکشی او را رد کرده بود.

در همین حال در متنی که در وب‌سایت انصاف نیوز به نقل از یکی از بستگان منصوری منتشر کرده، اعلام شده که او «در تماس‌های آخرش مکرر اعلام می‌کرد امنیت جانی ندارد» و برادرش نیز در مراجعه به دادستانی اعلام کرده بود که او امنیت جانی ندارد.

در این متن توضیح داده نشده که این تماس‌ها مربوط به چه زمانی بوده است.

غلامرضا منصوری به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه در پرونده ویلاهای کلاک در لواسان متهم شده بود.

او همچنین قاضی پرونده‌های سعید حنایی، بازداشت روزنامه‌نگاران، توقیف روزنامه‌ شرق و «دختران خیابان انقلاب» بوده است.

در همین حال در پایگاه خبری انصاف‌نیوز اعلام شده که او قاضی پرونده مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی و برخی از مدیران دولت محمود احمدی‌نژاد بوده است.

در متن نوشته شده از سوی یکی از بستگان منصوری اعلام شده که او شاگرد کلاس‌های درس خارج فقه رهبر جمهوری اسلامی و «امین» صادق لاریجانی، رییس سابق قوه قضاییه، بوده است.

تازه چه خبر؟
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اعضای دو شبکه بین‌المللی به دلیل حمایت مالی از حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران تحریم شدند...More
در حالی که روند صدور ویزا برای زائران مراسم اربعین صادر نشده و ۱۰ روز به این مراسم باقی مانده است، خبرگزاری فارس گزارش داد گروهی از ایران «از راه‌های...More
سازمان حقوق بشر ایران خبر داد که پنج زندانی با اتهام «قتل عمد» در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شدند و یک نفر دیگر را از پای چوبه دار به سلول انفرادی...More
حمزه سواری لفته، زندانی سیاسی در زندان رجایی‌شهر کرج که پیش از این هشت سال در زندان کارون اهواز محبوس بود، در نامه‌ای به شکنجه‌های رایج در زندان...More
مجید تخت‌روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل، خبر داد که ابراهیم رئیسی به نیویورک نمی‌رود و سه‌شنبه آینده به صورت ویدیویی در اجلاس مجمع عمومی سخنرانی...More