گسترش کرونا به ۵۵ کشور؛ آمار رسمی جان‌باختگان در ایران به ۳۴ نفر رسید | ایران اینترنشنال

گسترش کرونا به ۵۵ کشور؛ آمار رسمی جان‌باختگان در ایران به ۳۴ نفر رسید

کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، روز جمعه نهم اسفند اعلام کرد شمار قربانیان کرونا در ایران به ۳۴ نفر رسیده است.

او افزود از ظهر پنجشنبه تاکنون ۱۴۳ مورد تشخیص قطعی ویروس کرونا در ایران گزارش شده است. جهانپور همچنین تعداد کل مبتلایان به این بیماری در ایران را ۳۸۸ نفر اعلام کرد.

این در حالی است که بنابر تازه‌ترین آمار تایید شده از‌ سوی منابع ایران‌اینترنشنال، ویروس کرونا در ایران تاکنون ۱۹۲ قربانی به جا گذاشته است.

استان‌های قم، تهران، گیلان، مازندران، خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، گلستان، مرکزی، همدان، البرز، اردبیل، خوزستان، اصفهان، هرمزگان، لرستان، یزد، کهگیویه و بویراحمد، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی به طور رسمی مواردی از ابتلا یا مرگ بر اثر کرونا در آنها تایید شده است.

در حالی که برای اولین بار مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در سه قاره دیگر جهان شناسایی شد، پیش‌بینی می‌شود با متوقف شدن سرمایه‌گذاری‌ها، بازارهای جهان در یک رکود اقتصادی فرو رود.

به گزارش رویترز، بازارهای سهام در هفته‌ اخیر، به دلیل مشکلات در سفرهای بین‌المللی و نگرانی‌ها در عرضه، بدترین هفته خود از زمان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ را گذراندند و موجب نگرانی از یک رکود اقتصادی در آمریکا و اروپا شدند.

ابهام درباره سرنوشت اپیدمی کرونا، این که تا چه زمانی طول خواهد کشید و به چه اندازه خطرناک خواهد شد، به سرگردانی‌ها در بازار اقتصادی دامن زده است.

در داخل چین، مقام‌های این کشور، روز جمعه نهم اسفند، از ابتلای ۳۲۷ مورد جدید به این ویروس خبر دادند که پایین‌ترین میزان طی سی و پنج روز اخیر است. تاکنون در این کشور حدود ۷۸ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این میان نزدیک به ۲۸۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

با این حال، کرونا در خارج از چین در حال افزایش است و روز جمعه چهار کشور دیگر، اولین موارد ابتلا به این ویروس را خبر دادند.

آزمایش تشخیص کرونا بر یک ایتالیایی که به نیجریه سفر کرده بود، مثبت اعلام شده است. همچنین یک مسافر که از ایران به نیوزلند سفر کرده، مبتلا به ویروس کرونا است. در شرق اروپا نیز بلاروس و لیتوانی، اولین موارد ابتلا به این ویروس را اعلام کردند. 

به این ترتیب، تعداد کشورهای آلوده جهان به غیر از چین، به ۵۵ کشور، موارد ابتلا در خارج از چین به ۳۷۰۰ و تعداد جان‌باختگان خارج از چین به ۷۰ نفر رسیده است. 

تازه چه خبر؟
معصومه ابتکار، رییس پیشین سازمان حفاظت محیط زیست، اعلام کرد با اینکه این سازمان مخالف خشک کردن هورالعظیم برای استخراج نفت بود اما در سال ۸۹ آب به روی...More
سخنان محمدرضا نقدی،‌ معاون سپاه پاسداران،‌ که منتقدان طرح محدودسازی اینترنت را «یک مشت منافق کامنت‌گذار» خوانده بود ،‌ با اعتراض‌ها و واکنش‌هایی روبه...More
آمار رسمی وزارت بهداشت در روز جمعه هشتم مرداد نشان می‌دهد که شمار جان‌باختگان و مبتلایان کرونا نسبت به هشتم تیر تقریبا دو برابر شده است. بر اساس آمار...More
حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر و برخی از کاربران رسانه‌های اجتماعی از بازداشت تعدادی از مادران داغدار آبان پس از تجمع آنها در میدان آزادی خبر داده‌اند. بر...More
علیرضا معزی، معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور ایران، گزارش‌ها درباره تاخیر عمدی حسن روحانی در دیدار اخیر خامنه‌ای با اعضای دولت را تکذیب کرد. او نوشت...More