گزارش‌ ابتلای وزیر اطلاعات به کرونا؛ علوی در قرنطینه خانگی | ایران اینترنشنال

گزارش‌ ابتلای وزیر اطلاعات به کرونا؛ علوی در قرنطینه خانگی

 

پایگاه خبری رویداد ۲۴ گزارش داد محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، به ویروس کرونا مبتلا شده و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

این وبسایت روز دوشنبه ۳۰ فروردین‌ماه نوشت نتیجه آزمایش کرونای علوی مثبت بوده اما حال او «خوب» توصیف شده است. گزارش در ادامه اشاره کرده که این مقام امنیتی حکومت ایران «یک هفته» است که در منزل به استراحت می‌پردازد تا دوران قرنطینه خود را به پایان ببرد.

در بهمن‌ماه سال گذشته هم پدر علوی به دلیل ابتلا به کرونا جانش را از دست داده بود. تاکنون شماری دیگر از میان مقام‌های دولتی، نظامی و قضایی جمهوری اسلامی هم به کرونا مبتلا شده بودند.

افرادی از جمله علی لاریجانی، عبدالرضا رحمانی فضلی، علی اکبر ولایتی، معصومه ابتکار، رضا رحمانی، مصطفی پورمحمدی، علی حاجی‌زاده، رضا صالحی امیری،‌ علی اصغر مونسان و ایرج حریرچی کسانی هستند که خبر ابتلای آن‌ها از زمان آغاز همه‌گیری منتشر شد.

کرونا همچنین موجب مرگ برخی از مقام‌ها از جمله حسین شیخ‌الاسلام، فاطمه رهبر،‌ احمد تویسرکانی، محمدعلی رمضانی، محمد میرمحمدی و هادی خسروشاهی شده است.

از میان مقام‌های نظامی سپاه پاسداران نیز افرادی از جمله رمضان پورقاسم، فرمانده سابق حفاظت اطلاعات نیروی زمینی، محمد حاج ابوالقاسمی، مسئول سابق سازمان بسیج مداحان و همچنین رضا خازنی‌راد، ‌از کارکنان معاونت آموزش «جامعه الزهرا»، در اثر کرونا جان باختند.

اخیرا هم رسانه‌های دولتی از ابتلای احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در خراسان رضوی، خبر دادند.

 

شائبه واکسیناسیون مقام‌ها

 

طی ماه‌های اخیر شائبه‌هایی درباره واکسیناسیون برخی مقام‌های ارشد حکومت ایران نیز منتشر شد.

نخستین شائبه‌ها درباره امکان تزریق واکسن‌های کرونای وارداتی به مقام‌ها و مسئولان کشور زمانی جدی‌تر شد که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی،‌ پس از ماه‌ها قرنطینه ناگهان در بهمن‌ماه خلاف رویه قبلی یک دیدار عمومی با فرماندهان ارتش برگزار کرد.

خامنه‌ای در در جریان سخنرانی این دیدار ماسک خود را نیز از صورتش برداشته بود.

در پی این دیدارها بود که در محافل و افکار عمومی شائبه‌هایی درباره امکان تزریق یک واکسن خارجی، از قبیل فایزر، به او مطرح شد. دفتر خامنه‌ای هیچگاه این موضوع را به صورت رسمی تکذیب نکرد، اما سعید نمکی،‌ وزیر بهداشت، ‌واکسیناسیون مقام‌ها را رد کرد. 

این در حالی است که خامنه‌ای پیشتر واردات واکسن‌های ساخت بریتانیا و آمریکا به کشور برای تزریق به مردم را ممنوع کرده بود.

تازه چه خبر؟
نعمت احمدی، امیر رئیسیان، جمال‌الدین حیدری‌منش و حسین تاج، چهار وکیل کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، خواستار مختومه شدن پرونده فرزانه زیلابی، دیگر وکیل...More
کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درباره صادرات واکسن تولید ایران گفت که واکسن‌های کرونا نیازی به مجوز سازمان بهداشت جهانی ندارند...More
دولت اتریش کلیت گروه حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرد. به گزارش جروزالم‌پست، الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش، گفت این تصمیم «واقعیت را بازتاب می‌...More
مصطفی تاجزاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در بیانیه ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت «برای آشوب و به خیابان کشیدن مردم» ثبت نام نکرده است. او تاکید...More
حسین کرمانپور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، از تشکیل دو کمیته برای بررسی مشکلات دانشجویان پزشکی تخصصی (دستیاران) و خودکشی‌های اخیر آنان...More