گزارش‌ها از سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز جوانی در تهران | ایران اینترنشنال

گزارش‌ها از سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز جوانی در تهران

 

وب‌سایت نسیم‌آنلاین خبر داد که یک نماینده مجلس به یک سرباز به دلیل ممانعت او از ورود به خط ویژه سیلی زده است.

در پی انتشار ویدیوی این برخورد در رسانه‌های اجتماعی، مشخص شد که این فرد علی‌اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار در مجلس، بوده است.

محمدرضا دشتی اردکانی، عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، درباره این برخورد گفت هنوز شکایتی به دستشان نرسیده است.

او افزود عنابستانی درگیری فیزیکی با سرباز را تکذیب کرده اما گفته این سرباز به او توهین کرده است.

عنابستانی در مصاحبه با صداوسیما سیلی زدن به سرباز را تکذیب کرد و گفت حتی از خودروی خود پیاده نشده است.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی، رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، در واکنش به این ویدیو، موضوع در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در حال بررسی است.

مهدی حاجیان سخنگوی نیروی انتظامی در واکنش به این خبر از دستور ویژه‌ای برای «حمایت از حقوق  سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع  از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا» خبر داد.

 غلامرضا رحیمی‌پور، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح، هم گفت حقوقی ناجا در حال تنظیم شکایت از این نماینده مجلس است.

 

 

در فیلم منتشرشده این سرباز خود را حامد اکبری معرفی می‌کند و می‌گوید که خودروی این نماینده مجوز تردد در خط ویژه را نداشته است.

در این فیلم، توقف خودروی این نماینده در ابتدای خط ویژه باعث ترافیک شده و رانندگان اتوبوس و تعدادی از مردم به این اقدام او اعتراض می‌کنند.

در دی ماه نیز شکنجه یک سرباز با دستور بازپرس دادگستری بابل خبرساز شد.

بر اساس گزارش‌ها، محمدحسن کریمی، سرباز نگهبانی ساختمان دادگستری بابل، پس از مراجعه یک بازپرس دادسرا وقتی به دلیل داشتن ماسک او را نشناخته و تقاضای کارت شناسایی کرده، با برخورد شدید از جانب او و سپس «ضرب وشتم» در محل کارش مواجه شد.

پایگاه خبری «رویداد ۲۴» در این زمینه نوشت این سرباز سپس با دستور فرد بازپرس با دستبند به اتاق محل کارش فراخوانده و منتقل شده،‌ در آن‌جا پس از بسته شدن به صندلی مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته است.

این خبر در رسانه‌های اجتماعی با واکنش منفی کاربران مواجه شد.

این سرباز جوان در پی افزایش واکنش‌های رسمی و رسانه‌ای به خبرگزاری مهر گفت که موضوع «حل‌و‌فصل» شده است.

او اشاره کرد: «در جلسه با رییس کل دادگستری که مسئولان ارشد قضایی و انتظامی حضور داشتند، مساله پیگیری و حل شد و بازپرس شعبه نیز از من دلجویی کرده است.»

سرباز جوان توضیح بیشتری درباره پیگیری حقوقی و جبران شکنجه صورت گرفته ارائه نداد.

تازه چه خبر؟
نادر سلطانی، معاون مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، گفت که ۷۰ نفر از نیرو‌های اورژانس پیش بیمارستانی اهواز به ویروس کرونا مبتلا...More
منابع خبری العربیه، دلیل ابتلای بشار اسد به کووید-۱۹ را دیدار محرمانه او با سورنا ستاری معاون رییس‌جموری ایران ذکر کرده و اعلام کردند که احتمالا...More
مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری در آمریکا روز دوشنبه راهنمایی را برای کسانی که برای مقابله با کرونا واکسینه شده‌اند منتشر کرد تا به سوال‌های آن‌ها...More
خبرگزاری رویترز از اقدام ایران از آغاز غنی‌سازی اورانیوم با سومین آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته آی‌آر-۲ام، در نیروگاه زیرزمینی هسته‌ای نطنز خبر داد...More
حسن اسفندیار، دبیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه بین‌المللی جمعیت هلال‌احمر ایران، واکسیناسیون کرونا برای پناهندگان و مهاجران ساکن ایران را به «...More