گزارش‌های غیر رسمی از کشته شدن دو شهروند لبنانی به ضرب گلوله در خیابان پاسداران تهران | ایران اینترنشنال

گزارش‌های غیر رسمی از کشته شدن دو شهروند لبنانی به ضرب گلوله در خیابان پاسداران تهران

در پی گزارش‌های غیر رسمی از کشته شدن دو شهروند لبنانی در خیابان پاسداران تهران، خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسدارن، با تایید خبر کشته‌ شدن دو شهروند عرب در شامگاه جمعه، نوشت که آنها به ضرب گلوله کشته شدند و جسدشان در یک خودروی ال۹۰ پیدا شد.

تاکنون این خبر از سوی مقام‌ها و دستگاه‌های رسمی جمهوری اسلامی رد یا تایید نشده است.

اولین خبرها در این باره شامگاه جمعه هفدهم مرداد ماه منتشر شد و منابع غیر رسمی خبر دادند که دو شهروند لبنانی در خیابان پاسداران تهران با شلیک یک موتورسوار ناشناس در نزدیکی خانه و محل اقامت خانواده ابومهدی المهندس واقع در بوستان یکم[ برادران زمردیان] خیابان پاسداران با شلیک یک موتورسوار ناشناس  کشته شده‌اند.

ابومهدی المهندس، از فرماندهان حشد الشعبی عراق، سیزدهم دی ماه۹۸ در جریان حمله ارتش آمریکا همراه با قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس شاخه برون مرزی سپاه پاسداران در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد ولی خانواده او از سال‌ها قبل ساکن ایران بوده‌اند.

این منابع غیر رسمی که نزدیک به دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی به شمار می‌آیند، کشته شدگان را دو شهروند پدر و دختری به نام‌ مریم داوودی و حبیب داوودی معرفی کردند و به قتل آنها را «ترور» خواندند. با این حال توضیحی درباره اینکه هویت واقعی و ارتباط احتمالی آنها را شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی ارائه نکردند.

در این گزارش‌ها آمده که دو شهروند لبنانی در خودروی ال۹۰ در حوالی خانه ابومهدی المهندس هدف شلیک‌ پنج گلوله یک مورنورسوار ناشناس قرار گرفتند که چهار گلوله به آنها اصابت کرده و آنها را از پا درآورد و فرد مهاجم بعد از شلیک از صحنه دور شده است.

مقام‌های رسمی تاکنون این خبر را رد یا تایید نکرده‌اند ولی خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، تاکید کرد با آنکه «مسئولان کلانتری پاسداران در این رابطه مصاحبه نکردند اما پیگیری‌های میدانی» و اظهارات «ساکنان کوی بوستان واقع در خیابان پاسداران خبر قتل یک پدر و دختر» را تایید می‌کند.

این خبرگزاری از قول ساکنان کوی بوستان خیابان پاسداران که آنها را «همسایگان» دو مقتول شامگاه جمعه خیابان پاسداران معرفی کرد، نوشت: «همسایگان این خانواده که عرب زبان بوده اند، گفتند این پدر و دختر به ضرب گلوله کشته شده‌اند.»

خبرگزاری فارس از قول حاضران در این محل تاکید کرد که «جسد این دو نفر حوالی ساعت ۹ شب در یک خودروی ال۹۰» پیدا شده است.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران، همچنین اقدام به انتشار و سپس حذف ویدویی کرد که یکی از افراد حاضر در منطقه طی آن گفت که بعد از پخش خبر کشته شدن دو نفر در بوستان یکم خیابان پاسداران در میان مردم منطقه به این خیابان رفته و جسد یک مرد و یک زن را در خودروی ال ۹۰ سفید مشاهده کرده که با شلیک گلوله کشته ‌شده بودند. او گفت که صدای تیراندازی را نشنیده است.

برخی منابع غیر رسمی کشته شدگان شامگاه جمعه در خیابان پاسداران تهران را مرتبط با حزب‌الله لبنان معرفی کردند.

مقام‌ها و دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی تا بامداد جمعه از تایید یا رد این خبر امتناع کردند اما علاوه بر خبرگزاری فارس، برخی دیگر از رسانه‌های رسمی در ایران از جمله خبرگزاری ایلنا نیز از قول «یک منبع آگاه» خبر تیراندازی و کشته شدن دو نفر را در این تیراندازی تایید کرد و نوشت که دو فرد کشته شده ایرانی نبوده‌اند.

تازه چه خبر؟
دانشگاه تل‌آویو و سازمان خدمات درمانی کللیت اسرائیل در مطالعه‌ای یافتند که واکسن کرونای فایزر-بیون‌تک در مقایسه با گونه اصلی ویروس کرونا و گونه‌ای که...More
مقام‌های دفاعی اسرائیل پس از انتشار گزارش‌هایی درباره عملیات اسرائیل علیه ایران در رسانه‌های خارجی، خواستار تحقیق درباره درز اطلاعات و منشا این...More
مریلند با تصویب اقدامات مربوط به پاسخگویی پلیس، به اولین ایالتی در آمریکا تبدیل شد که لایحه قانون حقوق پلیس این کشور را لغو کرده است. فرماندار مریلند...More
بالگرد «نبوغ» که قرار بود روز یک‌شنبه اولین پرواز خود را برای شناسایی تاریخ حیات بر مریخ آغاز کند، پس از بروز اشکالی در تیغه های موتور چرخنده آن، تا...More
علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت با شرایط فعلی در زمینه اعمال محدودیت‌ها، شیوع کرونا کنترل نمی‎شود. زالی روز شنبه با بیان...More