کنکور دکترا با وجود مخالفت‌ها برگزار شد؛ سازمان سنجش: باقی آزمون‌ها هم برگزار می‌شود | ایران اینترنشنال

کنکور دکترا با وجود مخالفت‌ها برگزار شد؛ سازمان سنجش: باقی آزمون‌ها هم برگزار می‌شود

 

 

با وجود مخالفت‌ها، روز پنجشنبه آزمون دکترا برگزار شد و رییس سازمان سنجش هم اعلام کرد که دیگر آزمون‌ها نیز برگزار خواهد شد.

کنکور دکترا صبح روز پنجشنبه ۹ مرداد، با حضور ۱۷۵ هزار داوطلب در ۶۰ شهرستان برگزار شد. در همین حال سازمان سنجش اعلام کرد که داوطلبان باید ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) داشته و از ابتدا تا پایان جلسه از آن استفاده کنند.

طبق اعلام سازمان سنجش، ۵۴ نفر از داوطلبان دکتری به کرونا مبتلا هستند که آزمون آنها در بیمارستان‌های تعیین شده برگزار می‌شود. 

در همین حال سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت که ۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در تهران در بیمارستان طالقانی آزمون می‌دهند.

فاطمه زرین‌آمیزی اعلام کرد که حدود ۵۰ هزار ماسک‌ در حوزه‌های امتحانی توزیع شده تا در صورت نداشتن ماسک به داوطلبان داده شود. او افزود که کیک و آب معدنی‌های پخش شده میان داوطلبان نیز «کاملا ضدعفونی» شده است.

حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت مجلس، در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار لغو موقت همه کنکورهای سراسری شده بود.

او در این نامه تاکید کرده بود که «اجرای پروتکل‌های یکسان با توجه به شرایط اقلیمی متفاوت کشور نمی‌تواند ضمانت اجرایی داشته باشد».

هیات مدیره مجمع انجمن‌های گروه پزشکی ایران هم در نامه‌ای به حسن روحانی خواهان ممنوعیت عزاداری گروهی و لغو کنکور شده است.

با وجود مخالفت‌ها دولت اعلام کرده که کنکور کارشناسی در اواخر مرداد ماه برگزار خواهد شد. در همین حال رییس سازمان سنجش تاکید کرد که آزمون‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز برگزار خواهد شد.

ابراهیم خدایی گفت که تنها در صورت تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ممکن است این آزمون‌ها به تاخیر بیفتد.

کمیسیون آموزش مجلس یکشنبه هفته آینده جلسه‌ای را با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های علوم و بهداشت درباره کنکور برگزار خواهد کرد.

رییس این کمیسیون نیز اعلام کرد که «اگر زیرساخت‌های لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود داشته باشد» کنکور برگزار می‌شود. علیرضا منادی سفیدان مخالفت‌ها با برگزاری کنکور را «بزرگ‌نمایی» خواند.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز سه‌شنبه گفته بود: «بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده و اعلام معاون سازمان سنجش، ۹۵ درصد داوطلبان خواسته‌اند که کنکور برگزار شود.»

او در عین حال اعلام نکرد که این نظرسنجی‌ها چگونه انجام شده است. 

روز پنجشنبه همچنین آزمون مدارس وابسته به سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) برگزار شد.

تازه چه خبر؟
حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران،‌ ضمن اشاره دوباره به تاثیر تحریم‌های بین‌المللی و کاهش درآمد ارزی کشور، گفت: «برای ما روشن است که مردم در سختی هستند...More
امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب‌رییس اول مجلس، از مقامات دولت خواست که «هرچه سریع‌تر به وضعیت بورس سروسامان دهند و با خاطیان برخورد شود». قاضی‌زاده...More
بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج از چندین ماه پیش در گمرک و بنادر دپو شده و مجوز ترخیص ندارد. خبرگزاری ایسنا با اعلام این خبر نوشت اخباری در رابطه با فاسد شدن...More
سایت باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صدا و سیما، از کمبود روغن خوراکی و همچنین افزایش دو برابری قیمت آن خبر داد. امیر هوشنگ بیرشک، دبیر انجمن صنفی...More
خبرگزاری آنا گزارش داد که پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در اقدامی ناگهانی با ورود به یکی از گرمخانه‌‌های تهران تعدادی از معتادان متجاهر را...More