کریمی قدوسی: دلیل حادثه نطنز رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی است | ایران اینترنشنال

کریمی قدوسی: دلیل حادثه نطنز رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی است

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره بازدید این کمیسیون از سایت نطنز با رد احتمال حمله هوایی و جاسازی شی «مشکوک» در دستگاه‌ها گفت این به دلیل «رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی» رخ داده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از سایت نطنز گفت:«در نقطه که خرابکاری انجام شده، تیم‌های ویژه در حال بررسی بودند... احتمال پرواز و برخورد شی مشکوک و خارج از حصار تقریبا به دست نیامده است».

او افزود «احتمال جاسازی شی در دستگاه‌ها از غرب با آنچه ما دیدم و شدت حادثه تطبیق نداشت».

کریمی قدوسی تاکید کرد: «گزینه رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی جمع بندی قطعی ما است. چراکه اگر از بیرون شی با این نقطه برخورد می‌کرد، می‌بایست قطعاتی از آن مشاهده شود که طبق بررسی‌ها مطلقا چیزی یافت نشده است».

او توضیح بیشتری درباره «رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی» نداده است. 

سخنان کریمی قدوسی در حالی بیان شده که اردشیر مطهری نماینده گرمسار در توییتر خود نوشته بود که «طرف مقابل» از طریق «پهبادهای ناشناس، حملاتی را انجام می دهد و مسولیت رسمی کارهایش را نمی پذیرد تا از انتقام سخت ما در امان باشد».

پیش از این نیز دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده بود که دلیل حادثه نطنز برای نهادهای جمهوری اسلامی به صورت «دقیق» مشخص شده اما به دلیل «ملاحظات امنیتی» فعلا اعلام نمی‌شود. رسانه های ایران اما این حادثه را به اسراییل نسبت داده‌اند.

در همین حال سایت نور نیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، ضمن متهم کردن اسراییل به نقش داشتن در حادثه نطنز تلویحا تهدید به اقدام متقابل در مراکز اتمی این کشور کرده بود.

در همین حال غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیر عامل ایران، اعلام کرده بود که اگر مشخص شود، این حادثه به دلیل حمله سایبری رخ داده، جمهوری اسلامی تلافی خواهد کرد.

تازه چه خبر؟
نیکول پاشینیان،‌ نخست‌وزیر ارمنستان، از تلاش ارتش کشورش برای انجام کودتای نظامی خبر داد و گفت کابینه‌اش باید استعفا دهد. نخست‌وزیر ارمنستان روز...More
بنیامین نتانیاهو،‌ نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد بحرین درباره برنامه هسته‌ای ایران و همچنین مشارکت کشورهای حاشیه خلیج فارس در تاسیس کارخانه واکسن‌سازی...More
دادستانی آلمانی یک شهروند این کشور را به جاسوسی از طریق تحویل نقشه‌ ساختمان پارلمان به روسیه متهم کرد. بر اساس اعلام دادستانی، این فرد که با یک شرکت...More
رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ هشدار داد در صورت دست نیافتن به توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، جامعه بین‌الملل با...More