کرونا در ایران؛ وضعیت بدتر از اسفند و فروردین شده است | ایران اینترنشنال

کرونا در ایران؛ وضعیت بدتر از اسفند و فروردین شده است

معاون وزیر بهداشت ایران از احتمال بازگشت محدودیت‌های لغوشده در کشور خبر داده و همزمان مسئولان بیمارستانی در تهران می‌گویند وضعیت شیوع کرونا بسیار بدتر از گذشته شده است.

پیام طبرسی، رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، روز شنبه پنجم مهر گفت موج سوم شیوع کرونا آغاز شده اما هنوز به پیک آن نرسیده است.

طبرسی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا با تاکید بر اینکه وضعیت اپیدمی نسبت به اسفند و فروردین وخیم‌تر است گفت با اینکه طی چند ماه گذشته تجربیات زیادی کسب شده «با این حال متاسفانه میزان مرگ و میرها نیز نسبت به اسفند و فروردین بالاتر  است.»

این مقام بیمارستانی با اشاره به اینکه بارها درباره «برخی بازگشایی‌ها، مسافرت‌های شهریورماه و تجمعات» هشدار داده شد گفت: «متاسفانه مجددا از همان جایی که طی ۷ ماه گذشته تجربه داشتیم، ضربه خوردیم و الان در آغاز پیک جدید بیماری قرار داریم.»

 

همزمان رییس یکی از بیمارستان‌های اصلی شهر تهران از پر شدن بخش آی‌سی‌یو خبر داد.

خسرو صادق‌نیت، رئیس «بیمارستان امام خمینی» تهران، روز شنبه به تلویزیون ایران گفت: «تعداد مراجعین ما نسبت به هفته‌های قبل سه تا پنج برابر افزایش پیدا کرده و وضعیت بیماران با وخامت بیشتری روبه روست و بنابراین نیاز به آی‌سی‌یو هم بیشتر از قبل شده است.»

به گفته صادق‌نیت، در حال حاضر تمامی تخت‌های آی‌سی‌یو در این بیمارستان پر شده و بیماران بدحال در قسمت‌های تدارک دیده‌شده در بخش‌های عادی بستری می شوند.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، روز شنبه گفت در صورت ادامه وضع فعلی احتمالا محدودیت‌های لغوشده بازخواهد گشت.

از سوی دیگر رییس سازمان برنامه و بودجه در واکنش به اظهارات چند روز پیش وزیر بهداشت درباره دریافت نشدن بودجه مقابله با کرونا گفت برای حل این مشکل با وزیر بهداشت «ناهار کاری» داشته است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، گفته بود از بودجه یک میلیارد یورویی که شش ماه پیش به مقابله با کرونا اختصاص یافت ، وزارت بهداشت تاکنون فقط «سهم کوچکی» از آن را دریافت کرده است.

همزمان در ادامه خبرها درباره واکسن آنفلوانزا یک مقام پزشکی گفت این واکسن برای مبتلایان به کرونا مناسب نیست.

مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری بیماری آنفلوانزا، به ایسنا گفت اولویت واکسن تنها برای گروه‌های پرخطر، از جمله کادر بهداشت و درمان، بیماران دارای نقص ایمنی، زنان باردار، کودکان و سالمندان، است و «تزریق واکسن آنفلوانزا در زمانی که بدن درگیر کرونا است» نامناسب است.

تازه چه خبر؟
جمعیت خیریه دانشجویی «امام علی» تایید کرد شارمین میمندی‌نژاد،‌ موسس این جمعیت، روز سه‌شنبه با قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. بر اساس تصویری که...More
علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی، روز سه‌شنبه گفت کره جنوبی در قبال ارزهای بلوکه‌شده ایران در آن کشور موافقت کرده یک «مسیر جزئی ورود دارو» باز کند...More
خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه گزارش داد وزارت اطلاعات ۱۹ نفر از اعضای شبکه‌ای را که با استفاده از کارت‌های بازرگانی صادرشده به نام کارتن‌خواب‌ها به...More
سازمان ملل اعلام کرد که سوء تغذیه کودکان در مناطقی از یمن «به بالاترین میزان» در طول جنگ هشت ساله در این کشور رسیده و نزدیک به ۱۰۰ هزار کودک به دلیل...More
روسای سه رکن سازمان نظام پزشکی ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی، با «غیرقابل قبول» خواندن میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا در...More