کرونا در ایران؛ محدودیت‌ها در تهران تمدید شد، منابع دارویی برخی بیمارستان‌ها تمام شده است | ایران اینترنشنال

کرونا در ایران؛ محدودیت‌ها در تهران تمدید شد، منابع دارویی برخی بیمارستان‌ها تمام شده است

 

استاندار تهران اعلام کرد محدودیت‌ها برای کنترل شیوع کرونا در این استان برای یک هفته دیگر تمدید شد؛ همزمان یک مقام وزارت بهداشت از تمام شدن داروهای بیمارستان‌ها خبر داد و همچنین اعلام شد که تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی و نیروهای مسلح نیز به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص خواهد یافت.

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، روز جمعه اعلام کرد محدودیت‌ها تا روز چهارشنبه ۲۵ مهر تمدید شده است.

بر اساس اطلاعیه استانداری تهران، شهروندان باید در همه نقاط شهر از ماسک استفاده کنند و همچنین دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مساجد، سینما، تئاتر و مراکز مشابه، تالارهای پذیرایی و آرایشگاه‌ها تعطیل خواهند بود.

از سوی دیگر علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، گفت که «منابع دارویی» بیمارستان‌ها تمام شده است.

زالی روز جمعه گفت: «با توجه به پایان یافتن منابع دارویی بیمارستان‌ها درخواست کردیم این منابع تأمین شود.»

به گفته او، «بسیاری از بیمارستان‌ها در طول درمان بیماران منابع دارویی و وسایل شخصی درمانی را از دست داده‌اند که از دولت می‌خواهیم کادر درمان بیمارستان‌ها تنها نمانند و هر چه سریع‌تر منابع مالی و درمانی به بیمارستان‌ها تزریق شود.»

رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران همچنین گفت که این ستاد درباره ظرفیت بیمارستان‌ها بررسی کرده و نیروهای مسلح نیز برای اختصاص تخت‌های خود به بیماران مبتلا به کرونا اعلام آمادگی کرده‌اند.

از سوی دیگر آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اعلام کرد به دلیل افزایش مبتلایان به کرونا، بیمارستان‌‌های خصوصی و خیریه این استان از بیستم مهر این بیماران را پذیرش خواهند کرد.

به گفته او، در حال حاضر بیش از هزار و ۵۰۰ مبتلا به کرونا بستری و حدود ۲۶۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که ۱۵۰ نفر با دستگاه تنفس می‌کنند.

در همین حال حسن عراقی‌زاده، رییس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح، گفت که ۵۶ بیمارستان نیرو‌های مسلح تجهیز شده و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا «حتی در مناطق مرزی» هستند.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران، نیز خبر داد که به دلیل اوج گرفتن کرونا به روسای دانشگاه های علوم پزشکی اجازه داده شده که از ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی و عمومی غیردولتی برای بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنند.

به گفته حریرچی، پذیرش بیماران غیراورژانسی در بیمارستان‌ها ممنوع شد.

از سوی دیگر «دانشگاه شهید بهشتی» نیز پذیرش دانشجویان جدید در خوابگاه ها را ممنوع کرد.

این دانشگاه از ساکنان فعلی خوابگاه نیز خواسته است در صورتی که حضورشان ضرورت ندارد داوطلبانه خوابگاه را ترک کنند.

تازه چه خبر؟
اورژانس یزد اسامی پنج سرباز معلم جان‌باخته در تصادف صبح پنج‌شنبه اتوبوس حامل سربازمعلم‌ها با تریلی در دهشیر یزد را اعلام کرد. بنابر اعلام اورژانس یزد...More
ابراهیم رییسی در جریان گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر، «امنیت جمعی» را به عنوان «دکترین سیاست خارجی» دولت خود در منطقه عنوان کرد. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی...More
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران اعلام کرد که از مسببان سانحه واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست شکایت کرده است. این انجمن روز پنج‌شنبه از اعزام...More
کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از احتمال اعدام حسین شهبازی که در زمان وقوع جرم ۱۷ سال داشته، ابراز نگرانی کردند و خواستار خودداری مقامات جمهوری اسلامی...More
همزمان با پیوستن کارگران چند شرکت دیگر به اعتصاب سراسری کارگران شرکت‌های پالایشگاهی، گروهی از خانواده‌ کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ از اعتصابات سراسری...More