کرونا در ایران؛ توقف همه پروازهای ترکیه و خروج شهروندان قطری و کویتی | ایران اینترنشنال

کرونا در ایران؛ توقف همه پروازهای ترکیه و خروج شهروندان قطری و کویتی

 

در پی شیوع کرونا در ایران، ترکیه همه پروازهای مسافری و باری به ایران را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد. همزمان قطر اعلام کرد شهروندان این کشور و همچنین شهروندان کویت را از ایران خارج می‌کند.

اداره کل هوانوردی غیرنظامی ترکیه، روز چهارشنبه هفتم اسفند، با انتشار اطلاعیه‌ای در حساب توییتر خود اعلام کرد که همه پروازهای مسافری و باری تا اطلاع ثانوی به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران متوقف شده است.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: «در پروازهایی که از ایران به مقصد ترکیه انجام می‌شوند، هیچ‌گونه مسافری پذیرفته نخواهد شد. هواپیماهای ایرانی بدون مسافر وارد ترکیه شده و می‌توانند تنها مسافران ایرانی را انتقال دهند. در این پروازها مسافران تبعه ترکیه را نیز نمی‌توانند انتقال دهند.»

همچنین خبرگزاری رسمی قطر در توییتی نوشت که شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، روز چهارشنبه دستور تخلیه شهروندان قطر و کویت از ایران را به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور صادر کرد.

بر اساس آمار رسمی که از سوی وزارت بهداشت ایران صادر شده تاکنون ۲۶ نفر جان خود را در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند. این در حالی است که بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال این آمار ۱۰۴نفر است.

با وجود گسترش ویروس کرونا به دیگر شهرهای ایران، حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران گفت که این کشور قصد ندارد شهری را در قرنطینه قرار دهد.

استان‌های قم، تهران، گیلان، مازندران، خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، گلستان، مرکزی، همدان، البرز، اردبیل، خوزستان، اصفهان، هرمزگان، لرستان، یزد، کهگیویه و بویراحمد، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس و آذربایجان غربی به طور رسمی مواردی از ابتلا یا مرگ بر اثر کرونا در آنها تایید شده است.

درباره وضعیت رسیدگی به بیماران نیز، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم از پر شدن بیمارستان‌های کامکار و فرقانی با ظرفیت نزدیک به ۶۰۰ تخت به‌دلیل افزایش شمار بیماران کرونا خبر داده است.

در ایران، شهروندان از کمیاب و گران شدن ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده در شهرهای مختلف خبر می‌دهند.

تازه چه خبر؟
رضا کرمی محمدی، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران،‌ از ابتلای دو هزار نفر از کارمندان این مجموعه به ویروس کرونا خبر داد. محمدی روز سه‌...More
با ادامه درگیری نظامی در منطقه قره‌باغ، سفارت ایران در آذربایجان گزارش‌ها درباره ارسال تسلیحات و نیروی نظامی از خاک این کشور به ارمنستان را رد کرد...More
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد شمار جان‌باختگان روزانه ویروس کرونا از ۲۰۰ نفر بالاتر رفته است. سیماسادات لاری،‌ سخنگوی این...More
عربستان سعودی از انهدام «یک گروه تروریستی که سپاه پاسداران آنها را آموزش داده بود» خبر داده است؛ ایران این اتهام را «بی‌اعتبار» و «تکراری» خواند...More
همسر بهنام محجوبی،‌ درویش زندانی، می‌گوید ماموران زندان پس از فلج شدن نیمی از بدن این زندانی سیاسی به دلیل تشنج و زمین‌خوردگی در پی قطع داروها، او را...More