کرونا در ایران؛ افزایش چهار برابری جان‌باختگان کرونا نسبت به اردیبهشت | ایران اینترنشنال

کرونا در ایران؛ افزایش چهار برابری جان‌باختگان کرونا نسبت به اردیبهشت

 

هم‌زمان با افزایش جان‌باختگان کرونا به حدود چهار برابر اردیبهشت ماه، رییس دفتر رییس‌جمهوری ایران خبر داد که وزرای بهداشت و کشور افزایش آمار جان‌باختگان را «بسیار نگران‌کننده» خوانده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت هم روز چهارشنبه دوم مهرماه خبر داد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۴ نفر بر اثر کرونا جان باختند و سه هزار و ۶۰۵ بیمار جدید نیز شناسایی شدند.

سیما لاری گفت که تعداد بیماران به  ۴۳۲ هزار و ۷۹۸ نفر و تعداد جان‌باختگان به ۲۴ هزار و۸۴۰ نفر رسید.

روز سه‌شنبه نیز ۱۷۸ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در ایران جان باخته بودند. تعداد جان‌باختگان کرونا در ایران از حدود دو هفته پیش افزایش یافته و به حدود چهار برابر آمار رسمی اردیبهشت‌ماه رسیده است. آمار روزانه جان‌باختگان در اردیبهشت‌ حدود ۳۰ تا ۷۰ نفر متغیر بود.

در همین حال محمود واعظی، رییس دفتر حسن روحانی، گفت که سفرها و فعالیت‌های یک ماه قبل باعث افزایش مبتلایان و جان‌باختگان کرونا شده است.

به گفته واعظی، وزرای کشور و وزرای بهداشت هفته قبل در گزارش خود به ستاد ملی کرونا نسبت به افزایش مبتلایان «بسیار نگران بودند».

پیش از این مسئولان سازمان نظام پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین برخی اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا به وزارت بهداشت در زمینه عزاداری ماه محرم و سفرها و همچنین بازگشایی مدارس هشدار داده بودند.

آنها بروز پیامدهای این تصمیمات در مدت دو تا سه هفته را پیش‌بینی کرده بودند.

مقام‌های وزارت بهداشت همچنین پیش از این درباره موج سوم کرونا در پاییز هشدار داده‌اند.

در همین حال مسعود مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت که با آغاز فصل پاییز، با تشدید تهاجم کرونا مواجه‌ایم.

پس از بازگشایی مدارس نگرانی از شیوع کرونا افزایش یافته است. گزارش‌هایی درباره ابتلای دانش‌آموزان و معلمان به کرونا منتشر شده است. با این حال وزیر آموزش و پرورش آنها را تایید نمی‌کند.

فرهاد ابول‌نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، گفت که در خوزستان در هیچ مدرسه‌ای دانش‌آموزان به صورت «خوشه‌ای» به کرونا مبتلا نشده‌اند و موارد ابتلا «به نحوی نیست که باعث نگرانی والدین شود». 

 

 

با وجود بازگشایی مدارس تعدادی از دانش‌آموزان در کلاس‌ها حاضر نشده‌اند.

در همین حال موسی دادی‌زاده، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، گفت که تاکنون تنها ۳۵ درصد دانش‌آموزان به مدارس رفته‌اند.

تازه چه خبر؟
در حالی که وزارت بهداشت تاکید دارد «راهپیمایی ۱۳ آبان» نباید برگزار شود،‌ شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برنامه‌های خود را برای برگزاری این مراسم اعلام...More
یک مقام صنفی حوزه کارگری می‌گوید هزینه سبد معیشتی به بالای هفت میلیون تومان رسیده و کارگران با «انفجار گرانی و تورم» مواجه شده‌اند. فرامرز توفیقی،‌...More
جمعیت خیریه دانشجویی «امام علی» تایید کرد شارمین میمندی‌نژاد،‌ موسس این جمعیت، روز سه‌شنبه با قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. بر اساس تصویری که...More
علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی، روز سه‌شنبه گفت کره جنوبی در قبال ارزهای بلوکه‌شده ایران در آن کشور موافقت کرده یک «مسیر جزئی ورود دارو» باز کند...More
خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه گزارش داد وزارت اطلاعات ۱۹ نفر از اعضای شبکه‌ای را که با استفاده از کارت‌های بازرگانی صادرشده به نام کارتن‌خواب‌ها به...More