کارزار توییتری برای آزادی شارمین میمندی‌نژاد؛ با پای خود رفت اما اکنون نیاز به واکر دارد | ایران اینترنشنال

کارزار توییتری برای آزادی شارمین میمندی‌نژاد؛ با پای خود رفت اما اکنون نیاز به واکر دارد

 

کاربران توییتر با خواست آزادی شارمین میمندی‌نژاد، موسس زندانی «جمعیت امام علی»، توفان توییتری به راه انداختند؛ همزمان مدیر این جمعیت بار دیگر تاکید کرد که قوه قضاییه مسئول مستقیم سلامت همه زندانیان است.

شامگاه پنجشنبه ۲۷ شهریور گروهی از کاربران در رسانه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ «صدای شارمین باشیم» خواستار آزادی او شدند.

کاربران توییتر با استفاده از این هشتگ، با تاکید بر خواست خود مبنی بر آزادی فوری شارمین میمندی‌نژاد، هدف از ادامه بازداشت او را پرونده‌سازی برای این فعال مدنی دانستند.

 

زهرا رحیمی، مدیر «جمعیت امام علی» و همسر شارمین میمندی‌نژاد، نیز در توییتر خود نوشت که همسرش در زمان بازداشت «با پای خودش رفت، چرا اکنون برای راه رفتن به واکر نیاز دارد؟»

 

 

رحیمی چند روز پیشتر خبر داده بود که شارمین میمندی‌نژاد به دلیل گردن‌درد شدید تقاضای استفاده از واکر کرده است.

در همین حال حسن یونسی، وکیل دادگستری، در توییتی با اشاره به سه ماه بازداشت شارمین میمندی‌نژاد نوشت: «درباره چه اتهامی دارند تحقیق می کنند که متهم  باید ماه‌ها در بازداشت باشد؟ غیر از اینکه دنبال القای یک سناریو و گرفتن اقرار هستند؟»

نیروهای امنیتی اول تیرماه شارمین میمندی‌نژاد و همچنین دو عضو دیگر «جمعیت امام علی»، مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه، را بازداشت کردند.  کتایون افرازه روز ۳۱ تیر آزاد شد. 

روابط عمومی این جمعیت اعلام کرده که این افراد با «شکایت قرارگاه ثارالله» سپاه پاسداران بازداشت شده‌اند.

زهرا رحیمی، مدیرعامل این جمعیت، نیز روز یکشنبه ۱۶ شهریور بازداشت و دو روز بعد با قرار وثیقه آزاد شد.

تعدادی از نهادهای حقوق بشری و فعالان سیاسی و مدنی از جمله میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، ۱۰۰ فعال سیاسی و مدنی ایران،  ۷۲ خبرنگار در ایران خواستار آزادی شارمین میمندی‌نژاد شده‌اند.

«جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی» یک سازمان غیردولتی و دانشجویی است که از سال ۷۸ فعالیت خود را آغاز کرد. این جمعیت در زمینه امور خیریه و کمک به نیازمندان فعالیت می‌کند.

حساب‌های تلگرام، جی‌میل، فیسبوک و لینکدین تعداد زیادی از اعضای این جمعیت در ششم اردیبهشت ۹۷ هدف «حمله سایبری سازمان‌دهی شده از طریق پیامک‌های مخابرات» قرار گرفته بود.

همچنین روزنامه کیهان «جمعیت امام علی» را تشکلی خوانده بود که با «حمایت ویژه رسانه‌های بیگانه و ارتباط با برخی مجامع جهانی»، در قالب گروه‌های امدادی، به «یارگیری» از «طبقات مستضعف» می‌پردازد.

تازه چه خبر؟
علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی، روز سه‌شنبه گفت کره جنوبی در قبال ارزهای بلوکه‌شده ایران در آن کشور موافقت کرده یک «مسیر جزئی ورود دارو» باز کند...More
خبرگزاری تسنیم روز سه‌شنبه گزارش داد وزارت اطلاعات ۱۹ نفر از اعضای شبکه‌ای را که با استفاده از کارت‌های بازرگانی صادرشده به نام کارتن‌خواب‌ها به...More
سازمان ملل اعلام کرد که سوء تغذیه کودکان در مناطقی از یمن «به بالاترین میزان» در طول جنگ هشت ساله در این کشور رسیده و نزدیک به ۱۰۰ هزار کودک به دلیل...More
روسای سه رکن سازمان نظام پزشکی ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی، با «غیرقابل قبول» خواندن میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا در...More
رجب طیب اردوغان، رییس‌ جمهوری ترکیه، از خیرت ویلدرس، سیاستمدار راستگرای هلندی که کاریکاتور او را منتشر کرده بود رسما شکایت کرد. خبرگزاری آناتولی روز...More