چهار میلیون دانش‌آموز در شبکه شاد وارد نشده‌اند | ایران اینترنشنال

چهار میلیون دانش‌آموز در شبکه شاد وارد نشده‌اند

 

مقام‌های آموزش و پرورش ایران تعداد دانش‌آموزانی را که در شبکه آموزشی «شاد» ثبت شده‌اند حدود ۱۰ میلیون و پانصدهزار نفر اعلام کردند؛ به این ترتیب و بر اساس آمار کل دانش‌اموزان در سال جاری که پیشتر چهارده‌ونیم میلیون تن اعلام شده بود، حدود چهار میلیون نفر به آموزش آنلاین دسترسی نیافته‌اند.

حسن الحسینی، مسئول برنامه شبکه آموزشی دانش‌آموز، اعلام کرد تاکنون ۱۰ میلیون  و ۳۱۲ هزار دانش‌آموز و ۵۵۰ هزار معلم در این شبکه احراز هویت شده‌اند.

شاپور محمدزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش، تعداد دانش‌آموزان را ۱۴ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۷۴۴  اعلام کرد.

به این ترتیب بیش از چهار میلیون و ۱۵۶ هزار نفر هنوز وارد این شبکه نشده‌اند که این رقم حدود ۲۹ درصد دانش‌آموزان را شامل می‌شود.

دولت حسن روحانی با وجود مخالفت‌ها مدارس را از روز ۱۵ شهریور بازگشایی کرد. با این حال رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش اعلام کردند که حضور دانش‌آموزان در مدارس الزامی نیست.

مقام‌های آموزش و پرورش همچنین از ادامه برنامه‌های اینترنتی و تلویزیونی برای آموزش دانش‌آموزان خبر داده‌اند.

پیش از این گزارش‌هایی درباره مشکلات دانش‌آموزان برای ورود به شبکه شاد از جمله نداشتن تبلت و اینترنت منتشر شده است.

 در همین حال مجید باجلان، معاون اداری و مالی کمیته امداد، اعلام کرد که ۷۵۰ هزار دانشجو و دانش‌آموز تحت پوشش این کمیته هستند و در مرحله اول قرار شده ۵۰ هزار تبلت برای آنان تهیه شود.

او گفت: «اولویت ما خانواده های چند فرزندی و در مناطق محروم است.»

در همین حال، پنجشنبه هفته پیش والدین و دانش‌آموزان روستای «سرچاه» در بخش مرکزی و دهستان بینالود نیشابور با حضور در  آموزش‌ و پرورش این شهرستان، به عدم حضور معلمین در این مدرسه اعتراض کردند.

به گزارش «صبح توس» حسن سرچاهی، پدر یکی از دانش‌آموزان گفت: «اینترنت روستا به‌ شدت ضعیف است و مردم نیز از نظر مالی توانایی تأمین تجهیزات مدرن را ندارند و دانش‌آموزان نمی‌توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند به همین دلیل کلاس‌های حضوری برای ما بهتر است».

با این حال گروهی دیگر از خانواده‌های دانش‌آموزان با حضور فرزندانشان در مدرسه مخالفت کرده‌اند.

مقامات وزارت آموزش و پرورش گزارشی درباره وضعیت شیوع کرونا در مدارس منتشر نکرده‌اند.

پیش از این افشین ترکارانی، سرپرست فرمانداری «سلسله» در استان لرستان، خبر داده بود که از ۱۵ تا ۲۱ شهریور ۳۹ دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در این شهرستان به کرونا مبتلا شدند.

 
تازه چه خبر؟
محمدحسین فرهنگی،‌ سخنگوی هیات رییسه مجلس ایران، ضمن حمایت از تحویل خودروهای ۵۰۰ میلیون تومانی «دنا پلاس» به نمایندگان گفت برخی نماینده‌ها از دریافت...More
فلسطین در اعتراض به عادی‌سازی رابطه چند کشور عربی با اسرائیل از ریاست دوره‌ای اتحادیه عرب کناره‌گیری کرد. ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین، روز سه‌...More
بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، شمار موارد روزانه ابتلا به کرونا در کشور به چهار هزار نفر نزدیک شده است. سیماسادات لاری،‌...More
روسیه می‌گوید متحدان الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس پوتین، شواهد مبنی بر مسمومیت شیمیایی او را از کشور خارج کرده‌اند و از این رو مسکو برای تحقیق درباره...More
یک مقام وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی ایران می‌گوید طی دو هفته اخیر شمار موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در «بسیاری از استان‌ها»، از جمله قم و...More