پیام وکیل محمد ثلاث پیش از بازداشتش: اختیارات دیوان دادرسی محدود بود | ایران اینترنشنال

پیام وکیل محمد ثلاث پیش از بازداشتش: اختیارات دیوان دادرسی محدود بود

 

زینب طاهری، وکیل مدافع محمد ثلاث در یک پیام صوتی که در اختیار ایران اینترنشال قرار گرفته، می‌گوید مستشار دیوان دادرسی گفته که اختیاراتش برای تجدیدنظر در پرونده محمد ثلاث محدود بود.

زینب طاهری در این پیام ضمن اشاره به پرسش‌هایی که از وی در خصوص پرونده موکلش می‌شود گفته که «باتوجه به اجرای حکم اعدام و اینکه هدف ما در این پرونده تنها نجات جان یک انسان بوده، دیگر موردی برای پاسخ‌دادن به سئوالات وجود ندارد».

وکیل محمد ثلاث همچنین با تاکید به اظهارات مستشار و رئیس شعبه ۳۵ دادرسی در خصوص «اختیارات محدود» آنان در رسیدگی به «ایرادات پرونده»، افزود که «متاسفانه اعاده دادرسی رد شده و حکم اجرا شد».

زینب طاهری همچنین دراین پیام تاکید کرد که «پرونده محمد ثلاث از دید او به عنوان وکیل و نیز فرزندان ثلاث بسته شده است».

روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد، گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت زینب طاهری وکیل محمد ثلاث منتشر شده که تاکنون به تایید رسمی نرسیده است.

محمد ثلاث به اتهام زیر گرفتن سه نفر از سربازان نیروی انتظامی در جریان درگیری‌ها با دراویش، دیروز یکشنبه  ۲۸ خرداد اعدام شد.

زینب طاهری پیشتر خواهان تجدیدنظر  و اعاده دادرسی در پرونده ثلاث شده بود.

محمد ثلاث ابتدا اتهام زیر گرفتن سه نفر از ماموران به وسیله یک دستگاه اتوبویس در درگیری‌های منطقه گلستان هفتم را پذیرفته بود اما بعدا عنوان کرد که این اعتراف‌ها تحت شکنجه بوده و او ساعت‌ها پیش از آن واقعه توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

دیروز صفحه‌ای منتسب به وکیل ثلاث نوشته بود که تا یک روز آینده سندهای مربوط به بیگناهی وی را منتشر می‌کند اما بعدا در این اکانت آمده بود که انتشار اسناد و ایجاد حاشیه بیشتر پیرامون پرونده اقای ثلاث، نتیجه‌ای جز ایجاد محدودیت‌های بیشتر برای فرزندانش ندارد.

در عین حال خبرگزاری ایرنا امروز صبح مصاحبه‌ای را با زینب طاهری انجام داده بود که این وکیل دادگستری انتساب اکانت‌ به خود در رسانه‌های اجتماعی را تکذیب کرده است. او در این مصاحبه گفته بود کنال‌های تلگرامی برخی مطالب را از سایت بنده برداشتند و در این باره منتشر کردند که هیچ ارتباطی به من ندارد.

بررسی دستگیری وکیل محمد ثلاث در گفت‌وگو با وحید بهشتی فعال حقوق دراویش
بررسی پرونده اعدام محمد ثلاث با مهرانگیز کار حقوق‌دان
گفت و گو با وحید بهشتی، فعال حقوق دراویش
تازه چه خبر؟
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با اشاره به حمله به کشتی مرسر استریت گفت: «درباره کشتی و کلا درباره ایران، ما می‌کوشیم حمایت جهانی را کسب کنیم اما...More
محمدهادی ساروی با پیروزی در دیدار رده بندی وزن ۹۷ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی المپیک توکیو مقابل حریف فنلاندی به مدال برنز دست یافت. ساروی در دور...More
محسن بهاورند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، اعلام کرد در سال جاری میلادی اسرائیل به ۱۱ کشتی تجاری ایرانی حمله کرده است. پیشتر اسحاق جهانگیری، از...More
در واکنش به انتقادها از چگونگی اختصاص سهمیه واکسیناسیون کرونا برای خبرنگاران در ایران، محمد خدادی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت این معاونت نقشی در...More
وزارت خارجه آمریکا برنامه‌ای جدید ارائه کرد که به موجب آن علاوه بر ۵۰ هزار مترجم افغانستانی و خانواده‌های آنها که پیشتر حائز شرایط دریافت ویزای...More