پلیس راهور: از برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز مستندات کافی داریم | ایران اینترنشنال

پلیس راهور: از برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز مستندات کافی داریم

 

با ادامه واکنش‌ها به کتک زدن یک سرباز وظیفه توسط علی‌اصغر عنابستانی،‌ نماینده سبزوار در مجلس، پلیس راهنمایی و رانندگی از وجود «مستندات» کافی این برخورد فیزیکی و ارسال آن به مرجع قضایی خبر داد.

محمدحسین حمیدی، رییس پلیس راهور تهران، روز یکشنبه پنجم بهمن‌ماه در این زمینه اعلام کرد: «مستنداتی مبنی بر برخورد فیزیکی نماینده با سرباز پلیس راهور داریم که کاملا کفایت می‌کند و باید ببینیم مرجع قضایی در این رابطه چه تصمیم‌گیری خواهد کرد.»

او در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفت: «کار سرباز ما کاملا درست و برگرفته از قانون بود.»

این در حالی است که پیشتر عنابستانی در واکنش به انتقادها از برخوردش آن را تکذیب کرده و گفته بود: «ما حتی از ماشین هم پیاده نشدیم، لذا اینکه گفته می‌شود عنابستانی بر صورت سرباز پلیس راهور سیلی زده است اصلا صحت ندارد.»

از سوی دیگر حسین اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی،‌ هم می‌گوید دستور رسیدگی به این موضوع را به معاونت حقوقی ناجا داده است. او افزود: «هیچ‌کس در مقابل قانون استثنا نیست.»

روز شنبه انتشار تصاویر ویدیویی برخورد نماینده مجلس با سرباز وظیفه‌ای در مرکز شهر تهران که جلوی عبور خودرویش از «خط ویژه» اتوبوس‌ها را گرفته بود، با واکنش گسترده شهروندان در رسانه‌های اجتماعی مواجه شد.

عنابستانی پیش از این سابقه استانداری چهار محال و بختیاری، فرمانداری سبزوار و مدیرکلی استانداری خراسان رضوی را در کارنامه خود داشته است. 

 

معلمان سبزوار: به حساب دیار سربداران ننویسید

 

در همین زمینه، بیانیه‌ای از سوی «انجمن اسلامی معلمان سبزوار» منتشر شده که ضمن انتقاد از تاثیرگذاری شورای نگهبان در روند انتخابات مجلس اعلام کرده است: «از همه ایرانیان عزیز درخواست کنیم که این خطای فاحش را به حساب مردم دیار سربداران ننویسند.»

این معلمان در بیانیه خود نوشته‌اند: «از خود می پرسیم که کجای راه را اشتباه آمدیم که باید عصاره فضایل شهرمان به نماد قانون‌ستیزی و خشونت‌ورزی در کشور تبدیل شود؟!» 

 

بازنشر توییت چهار سال قبل عنابستانی

 

برخی کاربران رسانه‌های اجتماعی تصویری از توییت چهار سال قبل عنابستانی را منتشر کرده‌اند که طی آن در واکنش به رویدادی مشابه نوشته بود: «مست قدرت شده‌اند که یکروز خبرنگار را میزنند،‌ روز دیگر فرماندار و دیروز مامور قانونی.»

در سال ۱۳۹۶، خبری از درگیری فیزیکی حمدالله کریمی، نماینده بیجار،‌ با مامور پلیس فرودگاه مهرآباد تهران در پی ممانعت از ورودش به منطقه حفاظت‌شده فرودگاه منتشر شده بود.

عنابستانی در توییتش با ارجاع به شعری مشهور از سیف فرغانی نوشته بود: «آنکس که اسب داشت غبارش فرو نشست،‌ گرد سم خران شما نیز بگذرد.»

پیش از این نیز طی ماه‌ها و سال‌های گذشته، انتشار گزارش‌های مشابهی از برخوردهای فیزیکی مقام‌های رسمی حکومت ایران با سربازان و ماموران قانون خبرساز شده بود.

 
تازه چه خبر؟
کارشناسان ارشد حقوق بشر سازمان ملل رسما روسیه را به تلاش برای قتل الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین، متهم کردند. اگنس کالامار، گزارشگر ویژه سازمان...More
نتایج تحقیق پژوهشگران ایتالیایی که روزنامه گاردین آن را منتشر کرده نشان می‌دهد آن دسته از کادر درمان که دارای اضافه وزن بودند با دریافت دوز دوم واکسن...More
فعالان حقوق بشر از اعدام علی خسرجى، حسين سيلاوى، ناصر خفاجيان و جاسم حيدرى، چهار فعال عرب اهوازى در زندان سپيدار اهواز خبر داده‌اند. کریم دحیمی فعال...More
سپاه پاسداران در همدان اعلام کرد ۴۰ نفر را در ارتباط با «عکاسی مدلینگ» از زنان احضار و یک نفر را نیز بازداشت کرده است. علی‌اکبر کریم‌پور، مسئول روابط...More