پرسپولیس با شکست ۲ بر ۱ نایب‌قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد | ایران اینترنشنال

پرسپولیس با شکست ۲ بر ۱ نایب‌قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد

تیم فوتبال پرسپولیس ایران با شکست ۲ بر ۱مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی، نائب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد.

تیم پرسپولیس در این بازی که روز شنبه ۲۹ آذرماه  در قطر برگزار شد، توانست در دقایق پایانی نیمه اولگل نخست بازی را وارد دروازه اولسان هیوندای کند. این گل را مهدی عبدی زد. 

در ادامه نیمه اول، جونیور نگرائو با به ثمر رساندن یک ضربه پنالتی بازی را به تساوی کشاند و در دقیقه ۵۵ نیز بار دیگر با یک پنالتی دیگر دومین گل را برای اولسان هیوندای کره جنوبی وارد دروازه پرسپولیس کرد و در نهایت این تیم به پیروزی رسید. 

در این دیدار، یحیی گل‌محمدی، مربی تیم پرسپولیس بود و قضاوت مسابقه را عبدالرحمان الجاسم، داور ۳۳ ساله قطری بر عهده داشت.

جیانی اینفانتینو، رییس فیفا، شیخ سلیمان، رییس فدارسیون فوتبال آسیا و الکساندر چفرین، رییس یوفا نظاره‌گر این مسابقه بودند.

این بازی همچنین با گزارش عادل فردوسی‌پور در حساب فارسی اینستاگرام کنفدراسیون فوتبال آسیا زنده پخش شد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، پیش از بازی از کاربران خواست هنگام برگزاری مسابقه تیم پرسپولیس، استفاده غیرضروری از اینترنت را متوقف کنند تا گزارش فوتبال به‌خوبی دیده شود.

آذری جهرمی پیش‌بینی کرده بود که رکوردهای جهانی نرم‌افزاری در پخش زنده، شکسته خواهد شد.

 

او با اشاره تلویحی به حذف فردوسی‌پور از تلویزیون ایران افزود که اکنون «به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ها» ساعات «دشواری به لحاظ ترافیکی برای شبکه اینترنتی کشور پیش رو خواهیم داشت».

آذری جهرمی از کاربران تقاضا کرده بود که در زمان این مسابقه استفاده پرحجم از اینترنت مانند دانلودها را متوقف کنند تا گزارش فوتبال به‌خوبی دیده شود. 

گزارش این مسابقه توسط فردوسی‌پور بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌‌های اجتماعی داشت و دوباره موضوع حذف او از برنامه پرطرفدار ۹۰ را یادآوری کرد.

علی فروغی مدیر شبکه ۳ تلویزیون به‌تازگی با اذعان به محبوبیت فردوسی‌پور درباره حذف او گفته بود: «وقتی ببینید بهترین دروازه‌بان شما دائما در خط دیگری کار می‌کند، یکی دیگر را درون دروازه می‌گذارید. کار داشت از مدارش خارج می‌شد و مهم‌ترین بحث این بود.»

تازه چه خبر؟
رسانه‌های سوئد از بازداشت پیمان کیا، یک شهروند سوئدی ایرانی تبار به اتهام جاسوسی از سوی پلیس امنیت سوئد در هفته گذشته خبر داده‌اند. بر اساس گزارش این...More
بیش از سیصد نفر از جمله رهبران شیعه و سنی محلی عراق برای اولین بار با برگزاری کنفرانسی خواستند کشورشان با پیوستن به موافقتنامه‌ ابراهیم، روابط خود با...More
با وجود تاکید مقام‌های جمهوری اسلامی بر ممنوعیت تردد زائران مراسم اربعین از مرزهای زمینی، تلویزیون ایران با انتشار فیلمی خبر داد که مرز شلمچه در...More
به دنبال افزایش تنش نظامی در مرز ایران و جمهوری آذربایجان، عباس موسوی، سفیر جمهوری اسلامی در باکو گفت: «روابط ایران و جمهوری آذربایجان تا حدی مستحکم...More
محمد صالح مفتاح، معاون سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در توییتر خبر داد که از وزیر کشور به دلیل صدور «غیرقانونی» حکم شهرداری تهران برای علیرضا...More